PrecisionCore

Technológia budúcnosti

RÝCHLOSŤ

Technológia tlačovej hlavy PrecisionCore zabezpečuje renomovanú kvalitu výstupu pri vysokej rýchlosti, ktorá je špičkou v odvetví. Tlačové čipy s vysokým rozlíšením spoločnosti Epson patria medzi najrýchlejšie tlačové technológie na svete. Každý piezoelektrický element PrecisionCore sa spúšťa takmer 50 000-krát za sekundu.

KVALITA

Tlačová hlava PrecisionCore má takmer trojnásobnú hustotu dýz v porovnaní s bežnými piezoelektrickými hlavami Epson. Tieto dýzy s priemerom približne 20 mikrometrov opakovateľne produkujú malé okrúhle body s priemerom približne 40 mikrometrov. Vytváranie bodov s takouto presnosťou je dôležité hlavne pri tvorbe nerozmazaných textov a jemných čiar.

SPOĽAHLIVOSŤ

Technológia PrecisionCore predstavuje nový systém, ktorý využíva vlastnosti samotných piezoelektrických kryštálov na zvýšenie spoľahlivosti. Piezoelektrický element generuje napätie, ktoré môže v niekoľkých milisekundách rozpoznať, či funguje normálne. Má schopnosť okamžite diagnostikovať svoj vlastný stav.

FLEXIBILNOSŤ ATRAMENTOV A MÉDIÍ

Mikromechanický spúšťací mechanizmus tlačovej hlavy PrecisionCore umožňuje vyhnúť sa obmedzeniam vychádzajúcim z vlastností materiálu, ktoré sú typické pre tepelné systémy. Umožňuje tak používať farebnejšie a stabilnejšie zloženie atramentu s vyšším obsahom farbív a spojív ako u tepelných atramentových systémov. Zároveň umožňuje aj tlač na širšie spektrum podkladov.

ROZŠÍRITEĽNOSŤ
 

Technológia PrecisionCore je rozšíriteľná technológia vhodná pre širokú škálu systémov – od priemyselných tlačových lisov na štítky až po stolné tlačiarne. Vďaka modularite môžu byť tlačové čipy PrecisionCore usporiadané do pohyblivých sériových tlačových hláv aj do fixných lineárnych konfigurácií.

PRELOMOVÁ TECHNOLÓGIA PRECISIONCORE

Technológia tlačových hláv PrecisionCore je výsledkom jednej z najväčších investícií do výskumu a vývoja spoločnosti Epson, ktorá spája skúsenosti spoločnosti s výrobou MEMS (mikroelektromechanických systémov) a pokroky v oblasti materiálových vied.

Tvoríme budúcnosť s technológiou heat-free

Zvýšenie produktivity a zníženie vplyvu na životné prostredie bez kompromisov.

Ďalšie informácie

VÝVOJ A VÝROBNÝ PROCES

Spoločnosť Epson nedávno oznámila dokončenie dvoch nových liniek na výrobu tlačových hláv v Japonsku, ktoré stáli 125 miliónov eur. Nové linky umožňujú výrobu nového tlačového čipu MicroTFP a celého radu nových tlačových hláv.

THIN FILM PIEZO

Ak na piezoelektrický kryštál pôsobí elektrické napätie, ohne sa. Tento pohyb je hnacou silou miniatúrnych „atramentových púmp“ v každej dýze tlačových hláv Epson. Čím je piezoelektrický element tenší, tým viac sa ohýba. V porovnaní s pôvodnou tlačovou hlavou TFP má hlava MicroTFP dvojnásobnú schopnosť ohýbania piezoelektrického prvku.

MIKROELEKTROMECHANICKÉ SYSTÉMY

Technológia MEMS sa používa pri výrobe akcelerometrov pre automobily a mobilné telefóny, súčiastok pevných diskov a iných zariadení. Spojenie technológie MEMS s pokrokmi vo výskume piezoelektrických materiálov umožnilo spoločnosti Epson vytvoriť mikroskopické vysokovýkonné mechanizmy a veľmi presné atramentové kanáliky, ktoré umožňujú presne a rýchlo vystrekovať atrament.

PRECÍZNA KONŠTRUKCIA

Plnoautomatické výrobné linky pripoja čipy k zásobníkom atramentu, filtrom a elektronickým komponentom a všetko uzatvoria do puzdra. Linky využívajú špičkové procesy automatizácie, ktoré nevyžadujú prakticky žiadny ľudský zásah.

Nepretržitý rad uzavretých čipových jednotiek vyrábajú šesťosové priestorové roboty v spolupráci s patentovanou technológiou na spracovanie obrazu a kompletizáciu. Čipové jednotky sú základom príslušných tlačových hláv.

ANALÝZA STAVU DÝZ

SurePress L-6034VW je prvý jednoprechodový priemyselný lis spoločnosti – prvý, ktorý používa novú technológiu lineárnej tlačovej hlavy PrecisionCore. Nová lineárna tlačová hlava PrecisionCore je kľúčový komponent, ktorému lis SurePress L-6034VW vďačí za vysoký výkon, vysokú spoľahlivosť a nízke prevádzkové náklady.