TLAČ BUDÚCNOSTI S TECHNOLÓGIOU HEAT‑FREE

Zvýšenie produktivity a zníženie vplyvu na životné prostredie bez kompromisov.

Technológia Heat‑Free

Atramentové tlačiarne Epson s technológiou Heat-Free prinášajú zákazníkom významné výhody.

Porovnanie postupov pri tlači

Laserové a atramentové tlačiarne môžu zvonka vyzerať rovnako. Dôležité však je, čo je vnútri.

Technológia Heat‑Free spoločnosti Epson nanáša atrament bez použitia tepla. Namiesto toho sa aplikuje tlak na piezoelektrický element, ktorý sa ohýba dozadu a dopredu, a tým vytláča atrament z tlačovej hlavy.

Oproti tomu laserové tlačiarne musia pred tlačou predhriať fixačnú jednotku.

Postup pri termálnej atramentovej tlači

Termálna atramentová technológia aplikuje elektrický prúd na zahriatie atramentu, ktorý ďalej prechádza cez tlačovú hlavu.

Proces piezoelektrickej tlače

Na rozdiel od termálnych atramentových tlačiarní a laserových tlačiarní technológia Epson Heat-Free nevyžaduje pri nanášaní atramentu zahrievanie. Namiesto toho sa aplikuje tlak na element Piezo, ktorý sa ohne smerom dozadu a dopredu a aplikuje atrament z tlačovej hlavy.

Výhody technológie Heat‑Free

Stála vysokorýchlostná tlač

Technológia Epson Heat-Free nepotrebuje žiadnu energiu na zohriatie po zapnutí alebo prebudení z úsporného režimu. Znamená to, že začne tlačiť okamžite v porovnaní s laserovými tlačiarňami, ktoré pre tlač musia predohriať fixačnú jednotku. Zaisťuje stálu vysokorýchlostnú tlač, a to aj dokumentov s vysokou hustotou tlače.

Nižšia spotreba energie, úspora času a peňazí

Technológia Epson Heat‑Free využíva menej energie ako laserové technológie a nepoužíva teplo na zohrievanie. Keďže atramentové tlačiarne nemajú žiadnu zohrievaciu fixačnú jednotku, majú omnoho menšiu spotrebu energie.

Menej náhradných súčiastok, menší vplyv na životné prostredie

Laserové tlačiarne majú zvyčajne veľa spotrebného materiálu a v mnohých prípadoch je potrebná pravidelná výmena valca, prenosovej pásky a fixačnej jednotky. Vďaka technológii Heat‑Free naše atramentové tlačiarne používajú menej súčiastok, ktoré je potrebné meniť v laserových tlačiarňach. Okrem toho sa naše tlačové hlavy nevymieňajú. Tým sa znižuje vplyv výroby a recyklácie ďalších zdrojov na životné prostredie.

Zvýšenie produktivity vďaka menšiemu počtu zásahov

Štruktúra atramentových tlačiarní Epson Heat‑Free zaručuje, že tlačiarne obsahujú menej súčiastok, ktoré sa môžu pokaziť, čím sa znižuje počet potrebných zásahov. Preto sú atramentové tlačiarne Epson spoľahlivé a menej často bývajú odstavené.

Objavte výhody technológie Heat‑Free značky Epson

Nájdite si ideálnu tlačiareň pomocou nástroja na vyhľadávanie tlačiarní.

Zobraziť rad produktov

Kontaktujte nás

Ak chcete získať viac informácií o riešeniach Epson, zadajte nižšie vaše osobné údaje a následne sa s vami skontaktuje zástupca spoločnosti Epson.

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.
Kontaktujte nás