TECHNOLÓGIA MICRO PIEZO

Ak chcete spoľahlivú, rýchlu a vysokokvalitnú tlačiareň, je dôležité porozumieť jej základne výkonnej sile – tlačovej hlave.

TECHNOLÓGIA MICRO PIEZO

Pokročilé tlačové hlavy pre dnešok a zajtrajšok

Pri vyberaní tlačiarne vám znalosť typu tlačovej hlavy môže pomôcť urobiť kvalifikované rozhodnutie. Existujú dva typy technológie tlačovej hlavy. Využíva sa buď teplo alebo prvok piezo. Všetky tlačiarne Epson využívajú prvok Piezo, pretože sme presvedčení, že ponúka najlepší výkon.

Technológia Micro Piezo nebola svojim celosvetovým debutom v roku 1993 iba v popredí vývoja atramentových tlačiarenských hlavíc spoločnosti Epson, ale hodila rukavicu všetkým ostatným veľkým menám v tlačiarenskom priemysle. Technológia Micro Piezo poskytuje jedinečnú kvalitu, ktorú nájdete iba v spoločnosti Epson. Naši konkurenti si stále uvedomujú, že túto technológiu len ťažko dostihnú.

No nie sú to len prázdne slová. Nižšie zistite, prečo je taká špeciálna.

Technické funkcie

Vedeli ste...?

Predstavte si výnimočnosť technológie Micro Piezo v kontexte.

Drobné detaily

Pokúsiť sa identifikovať jedinú kvapôčku atramentu (1,5 pl) na veľkej fotografii (12,7 x 8,9 cm) by bolo také ťažké, ako pokúsiť sa nájsť kontaktnú šošovku na futbalovom ihrisku (približne 10 000 m2)! Tieto drobné detaily umožňujú vytvoriť nádherne realistické fotografie s fantastickým rozsahom tónov a farebných prechodov.

Presné ovládanie

Predstavte si vystrelenie kvapôčky atramentu (1,5 pl) ako voľný úder na vzdialenosť 15 metrov. Viete si predstaviť hráča, ktorý mieri na bod veľkosti lopty? A trafí daný bod s takmer 100-percentnou presnosťou a urobí 40 000 úspešných voľných úderov každú sekundu! Tlačové hlavy Micro Piezo sú presné a rýchle, minimalizujú plytvanie atramentov a vytvárajú ostré a jasné výtlačky.

Neuveriteľná výkonnosť

Ak by mala kvapôčka atramentu (1,5 pl) veľkosť futbalovej lopty a atrament by sa vystreľoval z tlačovej hlavy s 90 dýzami na každú farbu, štadión Wembley Stadium by bol naplnený futbalovými loptami za jedinú sekundu! To je ukážka toho, ako rýchlo dokážu tlačové hlavy Micro Piezo prinášať výsledky.

Technológia tlačovej hlavy novej generácie

PrecisionCore je najnovšia tlačová technológia spoločnosti Epson využívajúca revolučný tlačový čip s vysokou hustotou, ktorý dokáže vytvoriť až 40 miliónov presných bodov.

Využitie nielen pri papieri

Inovatívna technológia Micro Piezo spoločnosti Epson môže flexibilne fungovať v mnohých oblastiach. Okrem tlače v jedinečnej farebnej a čiernobielej kvalite na rôzne papiere, sa rovnako používa aj v priemyselných aplikáciách. Tieto okrem iného zahŕňajú tlač na látku, výrobu farebných filtrov a aplikovanie vzorov na elektronické obvodové dosky.

TVORÍME BUDÚCNOSŤ S TECHNOLÓGIOU HEAT-FREE

Zvýšenie produktivity a zníženie vplyvu na životné prostredie bez kompromisov.