DAJTE ZBOHOM ATRAMENTOVÝM KAZETÁM

Úspora až 90% nákladov na tlač1

RAD TLAČIARNÍ ECOTANK

80 miliónov tlačiarní EcoTank predaných na celom svete6

Čo je EcoTank?

Tlačiareň EcoTank je principiálne iná ako väčšina tlačiarní – namiesto kaziet má veľký atramentový zásobník, ktorý možno dopĺňať atramentom z dodaných fľaštičiek. Od prvého okamihu tak máte dostatok atramentu pre tlač až 14 000 strán². Ušetríte tak čas i peniaze, pretože nemusíte často meniť kazety. Inštalácia je jednoduchá a pri dopĺňaní sa neušpiníte. Tlačiareň je spoľahlivá a produkuje jeden kvalitný výtlačok za druhým.

Prehrať celé video

Mimoriadne hospodárna tlač

Úspora až 90 %

nákladov na tlač3

Tlač viac ako 370 strán čiernobielo za 1 euro4

Tlač viac ako 120 strán farebne za 1 euro4

Bezstarostné prevádzkovanie

Jedna súprava fliaš zodpovedá až 66 zásobníkom atramentu1, takže môžete tlačiť tisíce strán bez zbytočných starostí.

Prečo zvoliť tlačiareň EcoTank

Získajte bezplatnú predĺženú záruku

3-ročná predĺžená záruka na vybrané tlačiarne EcoTank

Prehľad sortimentu

Bežná tlač

S tlačiarňami EcoTank pre domácnosti je tlačenie, skenovanie alebo kopírovanie jednoduché.

Tlač vo firmách

S modelmi EcoTank pre firmy zvládnete prácu efektívnejšie.

Tlač fotografií

Kúpte si tlačiareň, ktorá produkuje prvotriedne lesklé fotografie, a užite si bohaté a živé farby.

Rad tlačiarní EcoTank mono

Náklady na tlač za tri roky až o 50 % nižšie v porovnaní s čiernobielymi laserovými tlačiarňami9.

Tlač z mobilných a ďalších zariadení

Rad kompaktných multifunkčných zariadení Epson s pripojením Wi-Fi umožňuje rýchlo a jednoducho tlačiť z mobilných zariadení. Pracovný stôl je prežitok. Súbory na tlač môžete odoslať z tabletu alebo smartfónu pomocou siete Wi-Fi a mnohých bezplatných aplikácií pre mobilnú tlač⁸.

Pozrite si video
Ďalšie informácie

Tvoríme budúcnosť s technológiou heat-free

Zvýšenie produktivity a zníženie vplyvu na životné prostredie bez kompromisov.

Nájdite tú pravú EcoTank tlačiareň

1 Na základe výpočtov spoločnosti Epson bola priemerná úspora nákladov na stranu a priemerný počet atramentových kaziet potrebných na vytlačenie rovnakého počtu strán ako pri použití fliaš s atramentom Epson EcoTank 101 a 103. Porovnanie priemernej výťažnosti (výtlačky na papier A4 podľa skúšobného vzoru ISO/IEC 24712) pomocou fliaš radu EcoTank 101 a 103 a originálneho spotrebného materiálu (IDC, Hardcopy Peripherals Consumables Tracker, dodávky v roku 2021, uverejnené v 1. štvrťroku 2022) používaného 10 najpredávanejšími spotrebiteľskými tlačiarňami formátu A4 s atramentovými kazetami v Českej republike, Maďarsku a Poľsku (IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, dodávky v roku 2021, uverejnené v 1. štvrťroku 2022). Náklady na stranu boli vypočítané vydelením výnosov z predaja príslušných fliaš/zásobníkov a celkovej výťažnosti podľa predaja zariadení.

2 Uvedená výťažnosť je určovaná podľa originálnej metodológie spoločnosti Epson zo simulácie tlače skúšobných obrazcov podľa normy ISO/IEC 24712. Uvedená výťažnosť NIE JE určená podľa normy ISO/IEC 24711. Uvedená výťažnosť sa môže meniť v závislosti od tlačených obrázkov, typu použitého papiera, frekvencie tlače a od podmienok prevádzkového prostredia, napríklad teploty. Pri úvodnom nastavení tlačiarne sa isté množstvo atramentu použije na naplnenie dýz tlačovej hlavy, preto výťažnosť dodávanej súpravy atramentu na prvé použitie môže byť nižšia.

3 Pre všetky modely okrem L805, L810, L850, L7160, L7180: Priemerný počet potrebných kaziet/výška úspor pri tlači rovnakého počtu strán pomocou atramentových náplní dodaných s radom EcoTank (okrem modelov L805, L810, L850, L7160) bez ceny za hardvér. Porovnával sa priemer pre rad tlačiarní EcoTank formátu A4 a priemer pre 10 najpredávanejších modelov v strednej a východnej Európe, na Strednom východe a v Afrike v období od apríla 2017 do marca 2018. Náklady na tlač vypočítané na základe podielu štandardných kaziet a veľkokapacitných kaziet za rovnaké referenčné obdobie na trhoch strednej a východnej Európy, Stredného východu a Afriky. Priemerná predajná cena sa vypočítala vydelením celkovej ceny počtom kusov. Výťažnosť atramentových zásobníkov bola určená na základe údajov z webových stránok výrobcov.
Pre modely L805, L810, L850, L7160, L7180: Priemerná výška úspor pri tlači rovnakého počtu strán pomocou atramentových náplní dodaných s radom EcoTank okrem ceny za hardvér. Porovnával sa priemer pre rad tlačiarní EcoTank formátu A4 a priemer pre 10 najpredávanejších modelov v strednej a východnej Európe, na Strednom východe a v Afrike v období od apríla 2017 do marca 2018. Náklady na tlač vypočítané na základe podielu štandardných kaziet a veľkokapacitných kaziet za rovnaké referenčné obdobie na trhoch strednej a východnej Európy, Stredného východu a Afriky. Priemerná predajná cena sa vypočítala vydelením celkovej ceny počtom kusov. Výťažnosť atramentových zásobníkov bola určená na základe údajov z webových stránok výrobcov.

4 Počet vytlačených strán je odvodený od najvyšších nákladov na tlač jednej strany pre rad atramentových fľaštičiek Epson 101, 103, 112 a 664. Náklady na tlač jednej strany sa vypočítajú ako súčet odporučených maloobchodných cien fľaštičiek s atramentom cyan, magenta a žltá v prípade farebných strán alebo odporučených maloobchodných cien fľaštičiek s čiernym atramentom v prípade čiernobielych strán, delený výťažnosťou vyjadrenou počtom vytlačených strán. Odporúčané maloobchodné ceny sú platné k aprílu 2023.

5 Na základe údajov o objeme predaja získaných zo štúdie IDC WW HCP Tracker (údaje za 4. štvrťrok 2018).

6 K 31. marcu 2023. IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, dodávky od 4. štvrťroku 2010 do 1. štvrťroku 2023, uverejnené v 1. štvrťroku 2023

7 Na základe testu porovnávajúceho výkon tlačiarní Epson L3150/L4160 s tlačiarňami HP Smart Tank Wireless 515 a Canon G3411/G6040 z hľadiska produktivity tlače jednej strany. Test vykonala divízia Buyers Lab (BLI) spoločnosti Keypoint Intelligence vo februári 2020. Porovnával sa najkratší čas na vytlačenie jednej strany s testovanými konkurenčnými zariadeniami 3v1 pre formát A4 s pripojením Wi-Fi a systémom atramentových zásobníkov od nezávislých výrobcov. Úplné výsledky a podrobné informácie o podmienkach testu nájdete v správach spoločnosti Buyers Lab tu: Buyers lab report - Epson L3150.pdf, Buyers lab report - Epson L4160.pdf. Epson je registrovaná ochranná známka, Exceed YOUR VISION a logá sú registrované ochranné známky alebo ochranné známky spoločnosti Seiko Epson Corporation. Všetky ostatné ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov a sú použité len na účely identifikácie.

8 Vyžaduje bezdrôtové pripojenie k internetu. Ďalšie informácie a zoznam podporovaných jazykov a zariadení nájdete na webovej adrese https://www.epson.sk/apps-software/epson-connect

9 Úspory dosahované za 3 roky pri tlači 406 stránok mesačne. Porovnanie nákladov zahŕňa cenu dodávaného hardvéru a fliaš s atramentom/tonerových kaziet. Porovnanie cien hardvéru vychádza z uvádzacích cien tlačiarne Epson M1100 a priemernej ceny 77 % najpredávanejších jednoúčelových čiernobielych laserových tlačiarní formátu A4 (s rýchlosťou tlače do 20 str./min) v Grécku, Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku, Slovensku, Slovinsku a Turecku a zvyšku juhovýchodnej Európy za obdobie od januára do decembra 2018. Porovnanie nákladov na tlač sa zakladá na uvádzacích cenách fľaštičiek s čiernym atramentom Epson (rad 110) a priemerných cenách originálnych čiernych tonerových kaziet od pôvodných výrobcov s najvyššou možnou výťažnosťou pre 77 % najpredávanejších jednoúčelových čiernobielych laserových tlačiarní formátu A4 (s rýchlosťou tlače do 20 str./min) v Českej republike, Maďarsku, Poľsku a Turecku v období od januára do decembra 2018. Výťažnosť konkurenčných tonerových kaziet sa uvádza podľa údajov z webových sídiel výrobcov.