ÚLOHA FIRMY EPSON V SPOLOČNOSTI

SPOLOČNOSŤ

Úvod

Zaviazali sme sa podnikať bezpečne, zákonne a udržateľne a tento záväzok rozširujeme aj na všetkých svojich dodávateľov.

Prostredníctvom našich činností sa snažíme prispieť k spokojnej, zdravej a rôznorodej spoločnosti, v rámci ktorej sa môžu naši zákazníci, zamestnanci a investori cítiť hrdí na to, že sú jej súčasťou.

Dodávateľský reťazec

Na výber dodávateľov používame spravodlivé normy a vhodné postupy. Aby sa zabezpečila konzistentnosť, zamestnanci a dodávatelia musia dodržiavať naše základné zásady obstarávania.

Dodávateľ musí vyplniť a splniť požiadavky hodnotenia, ktoré sa zaoberá environmentálnymi obavami, pracovnými postupmi, otázkami v oblasti ľudských práv, spravodlivými obchodnými postupmi a ďalšími záležitosťami. Toto sa vykonáva pred začatím podnikania s novým dodávateľom.

Počet zamestnancov

V spoločnosti Epson vieme, aké je pre našich zamestnancov dôležité, aby sa tešili zo svojho pracovného života, a zabezpečujeme, že práca pre našu spoločnosť je napĺňajúca a odmeňujúca.

Veríme, že základy prosperujúcej spoločnosti sú postavené na obsahu, rôznorodej, bezpečnej a dobre vybavenej pracovnej sile. Z toho dôvodu podporujeme diverzitu, presadzujeme zdravie a bezpečnosť na pracovisku. Navyše proaktívne podporujeme našich zamestnancov a distribučným partnerom poskytujeme školenia.

Sociálna zodpovednosť

Na celom svete sa spoločnosť Epson a jej zamestnanci zapájajú do pozitívnych aktivít, aby dosiahli pozitívnu zmenu v rámci komunity.

Epson UK: pomoc mladým ľuďom dosiahnuť svoje sny

Zamestnanci spoločnosti Epson v Spojenom kráľovstve viedli so študentmi zo školy Longdean School v Hemel Hempstead v Anglicku simulované rozhovory, aby im pomohli pripraviť sa na trh práce. Každý študent musel pred pohovormi predložiť životopis, simulovanú žiadosť a akčný plán svojich rozhovorov. Zamestnanci spoločnosti Epson poskytli študentom spätnú väzbu a napísali hodnotiace správy, ktoré im pomohli zlepšiť ich zručnosti.

Epson Nemecko: UNICEF používa technológiu Epson na tlač „fotografie roka“

Organizácia UNICEF Nemecko použila technológiu Epson na tlač viac ako 1 500 vysokokvalitných fotografií na ocenenie „Fotografia roka“ UNICEF 2017. Spoločnosť Epson vytlačila a darovala fotografie pre porotu aj výstavu. Snímky zachytávali životné podmienky detí na celom svete, pričom niektoré z nich znázorňujú ich súženie a zúfalosť a ďalšie zdôrazňujú ich radosť a sny.

Epson Ibérica: komunitná služba pre deti v núdzi

Celý personál spoločnosti Epson Ibérica (pobočky spoločnosti Epson v Barcelone, Madride a Lisabone) si vzal deň voľna, aby sa podieľal na renovácii rezidenčného centra pre vzdelávacie akcie Llar Les Vinyes v Cerdanyola del Vallès, ktoré slúži ako komunitné centrum pre deti z tejto oblasti. Zamestnanci spoločnosti Epson maľovali steny, upravovali terén a darovali a inštalovali tlačiarne a projektory Epson v celej budove, aby tak centrum podporili.

Epson Francúzsko: podpora zamestnancov so zdravotným postihnutím

Spoločnosť Epson France spolupracuje s organizáciou „Association des Paralysés de France“ (APF), ktorá podporuje zamestnávanie ľudí so zdravotným postihnutím. Spoločnosť APF od roku 2006 vysiela do spoločnosti Epson pracujúcich ľudí so zdravotným postihnutím každý rok, aby mohli získať cenné pracovné skúsenosti. Štyroch z nich spoločnosť Epson prijala za zamestnancov na plný úväzok.

Epson Italy: výsadba stromov na obnovu a ochranu biodiverzity

Spoločnosť Epson Italy sa spolu so spoločnosťou ReteClima a Parco Nord Milano vydala na expedíciu pestovania stromov. 220 zamestnancov si vyhradilo jeden pracovný deň, aby vysadili 350 nových rastlín a stromov v celom parku.

Epson Nemecko: pomoc deťom pochopiť dôležitosť recyklácie

Od roku 2008 spoločnosť Epson Germany spolupracuje s organizáciou Deutsche Umwelt-Aktion, ktorá poskytuje environmentálne vzdelávanie pre deti zo základných a stredných škôl v meste Meerbusch. Vo februári 2017 spoločnosť Epson a Deutsche Umwelt-Aktion uskutočnili prednášku na tému „niečo nové z niečoho starého“, ktorá deťom ukazuje, ako rozpustiť staré noviny a recyklovať ich do podoby pohľadníc pre svojich priateľov.

Zistite viac o spoločenskej zodpovednosti podnikov