VEĽKOSŤ PROJEKČNEJ
PLOCHY JE DÔLEŽITÁ

S produktmi Epson vidíte viac obsahu s lepšími detailmi.

POZRITE SI VIDEO PREVZIA Ť BROŽÚRU

Na čo by ste sa mali zamerať pri projekčných plochách?

Pri výbere správnej zobrazovacej technológie pre vašu inštitúciu musíte zobrať do úvahy veľa vecí. Prvá z otázok môže byť: potrebujem multifunkčné zariadenie, tabuľu alebo displej?

Zabezpečenie najvhodnejšieho zobrazenia so správnou viditeľnosťou je nevyhnutné pre učiteľov i študentov, aby každý mohol vďaka pútavému premietanému obsahu vyťažiť z každej hodiny čo najviac. Jednou z výhod projektorov Epson je to, že ponúkajú škálovateľnú veľkosť obrazovky, aby spĺňali meniace sa kritériá miestností všetkých veľkostí.

Tá správna veľkosť na optimálnu viditeľnosť

Prvým krokom je nájdenie tej správnej veľkosti obrazovky pre vašu miestnosť. Tento jednoduchý bod je však veľmi dôležitý – ak majú byť hodiny pútavé, potrebujete jasne zobraziť obsah a popri tom zachovať aj zdravotné a bezpečnostné štandardy. Vďaka možnosti škálovania obrazovky pre všetky veľkosti miestností vám projektory Epson toto rozhodnutie jednoznačne uľahčia.

Projektory Epson Displej
Veľkosť Veľkosť snímky
(uhlopriečka)
Škálovateľné až do 500"1 Priemerný interaktívny 65" – 69"2 displej
Nastaviteľná veľkosť Škálovateľná Pevná

Jednoducho splňte požiadavky na minimálnu veľkosť obrazovky

Nepracovalo by sa vám dobre, ak by ste sedeli za stolom a mali by ste sa pozerať na príliš malú obrazovku – nie je to dobré pre vaše oči a môže to mať negatívny vplyv aj na kvalitu zobrazovaného obsahu.

Z týchto istých dôvodov potrebujete takú veľkosť obrazovky, ktorá sa hodí do prostredia vašej zasadačky. Preto projektory Epson prinášajú veľkosť obrazovky, ktorá imituje zdravotné a bezpečnostné štandardy platné pre ekvivalentné zobrazenie na obrazovke počítača. (Smernica EÚ 90/270/EHS – práca so zobrazovacími jednotkami).

Škálovateľnosť obrazovky a funkcie projektorov Epson jednoducho zaručia, že zobrazovaný obsah nebude príliš malý, bude vo vysokej kvalite a bude jasne čitateľný pre všetkých prihliadajúc na vzdialenosť od obrazovky. Vďaka tomu bude mať každý rovnaké možnosti zapojiť sa do diskusie.

Nájdite optimálnu veľkosť obrazovky pre svoju zasadačku

Náš interaktívny nástroj vzdialenosti od obrazovky vám umožní vypočítať ideálnu veľkosť obrazovky pre váš projektor na základe rozmerov miestnosti a na základe rozloženia a počtu sedadiel.

PRIJATEĽNÁ SLEDOVACIA VZDIALENOSŤ3 PRE 300" OBRAZOVKA PROJEKTORA JE 14.2m

Váš internetový prehliadač nepodporuje značku plátna v jazyku HTML5.

ROZVRHNUTIE MIESTNOSTI

ROZMERY MIESTNOSTI (METRE) Šírka:    Dĺžka: Nepodporovaná veľkosť miestnosti

POČET SEDADIEL

84"
50"84"
300"
50"500"

Výber riešenia

Dosiahnutie optimálnej veľkosti obrazovky znamená, že každý študent v triede bude schopný prečítať obsah tak, ako na obrazovke svojho počítača, a to aj tí, ktorí sedia najďalej od obrazovky.

Podľa Snellenovho testu ostrosti zraku na to, aby sa obraz javil v rovnakej veľkosti, keď je dvakrát ďalej, musí byť dvakrát taký vysoký alebo musí mať štyrikrát väčšiu plochu.

PREVZIAŤ LETÁK

Optimalizovaná spolupráca

Okrem dosiahnutia optimálneho zobrazenia sú projektory Epson navrhnuté tak, aby ich bolo možné integrovať do vašich existujúcich systémov. S riešeniami Epson pre zasadačky môžete vytvoriť flexibilnú, dynamickú a nadčasovú zasadačku a zjednotiť komunikáciu, aby ste všetkým zariadeniam vždy zabezpečili hladký priebeh pracovných postupov.

Uložte, zdieľajte a vytlačte

Bezdrôtová projekcia z mobilných zariadení

Pridávajte poznámky s bezkonkurenčnou presnosťou

Na spoluprácu využívajte konferenčné videá vo vysokej kvalite

Kvalita, ktorú ľahko zbadáte

Funkcia automatického prispôsobenia svetla projektorov Epson vyhodnotí svetelné podmienky v miestnosti a podľa toho prispôsobí jas, takže môžete zobrazovať obsah bez odleskov.

Noc
Deň

Niektoré displeje majú obmedzené pozorovacie uhly, čo znemožňuje vidieť obsah, ak sa pozeráte z kraja miestnosti. Toto sa však netýka projektorov Epson, ktoré nemajú mŕtve uhly. Každý tak jednoducho vidí premietaný obsah.

Displej
Projektor Epson

Displeje RGB sa pri dlhšom pohľade zblízka môžu javiť štvorčekovane (napríklad počas interaktívnych prezentácií či pri dlhej práci), čo môže priveľmi namáhať očí. Na druhej strane, projektory zobrazujú menej pixelového efektu než displeje a vďaka automatickému prispôsobeniu svetla sa na ne pohodlne môžete pozerať aj dlhší čas.

Displej
Projektor Epson

Kontaktujte nás

Ak chcete získať viac informácií o projektoroch Epson, zadajte dole vaše osobné údaje a následne sa s vami skontaktuje zástupca spoločnosti Epson.

Toto pole musíte vyplniť
Toto pole musíte vyplniť
Toto pole musíte vyplniť
Toto pole musíte vyplniť
Toto pole musíte vyplniť
Toto pole musíte vyplniť
Rád/rada by som e-mailom dostával(a) informácie o najnovších produktoch, akciách, ponukách a udalostiach spoločnosti Epson.
Bezpečnostná otázka

Táto otázka nám pomáha overiť, že ste osoba a nie nevyžiadaná pošta.

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

  1. Veľkosť obrazovky až do 500" na základe projektorov Epson na montáž
  2. Zdroj: Futuresource Q415 – Západná Európa - Displeje pre firmy
  3. Prijateľná sledovacia vzdialenosť zabezpečí, že dojem používateľa bude rovnaký ako pri osobnom počítači.
    Pri zobrazeniach menších ako 80 palcov sa predpokladá pomer 16:9, pri zobrazeniach nad 80 palcov sa predpokladá pomer 16:10.

Prečo je veľkosť obrazovky dôležitá?

Prezentácie môžu byť pútavé a účinné len vtedy, keď ich dobre vidno. Pre diváka je dôležité nielen oceniť to, čo je na obrazovke, ale aj to, aby sa vyhol namáhaniu očí. Keď použijeme znalosti o tom, ako dosiahnuť ideálnu veľkosť obrazovky, môžeme docieliť to, že každá prezentácia bude jasná a dobre viditeľná.

Ako to vyzerá?

Bezpečné a jednoduché sledovanie pri premietaní možno zabezpečiť tým, že sa simulujú podmienky, ktoré sú stanovené pre sledovanie obrazovky počítača. Smernica EÚ 90/270/EHS týkajúca sa obrazoviek predstavuje pokyny pre počítače, ktoré možno replikovať pri určovaní veľkosti premietanej obrazovky. To umožní: vytvoriť pohodlný zážitok, ktorý je známy používateľom počítačov, a zabezpečiť, že váš obsah bude jasný a diváci sa vyhnú namáhaniu očí. Nezabúdajte: treba vziať do úvahy, že veľkosť premietaného obrazu bude pôsobiť na diváka rôzne podľa toho, kde sa nachádza. Preto berte do úvahy osobu sediacu najďalej, aby vám výpočty ukázali najvhodnejšiu veľkosť obrazu.

Absolvovať test

Ako je teda možné vybrať správnu veľkosť obrazovky pre prezentáciu? Väčšina ľudí pozná Snellenov test ostrosti zraku, ktorý používajú oční lekári na testovanie zraku. Ideálny zrak 20/20 máte vtedy, ak vidíte písmená na tabuľke zo vzdialenosti 6 m (20 stôp). Podľa Snellenovho testu ostrosti zraku na to, aby sa obraz javil v rovnakej veľkosti, keď je dvakrát ďalej, musí byť dvakrát taký vysoký alebo musí mať štyrikrát väčšiu plochu. Tieto vedomosti môžeme použiť pri veľkosti obrazovky, aby sme zaistili, že diváci budú dobre vidieť.

ABSOLVOVAŤ TEST

Výber riešenia

Dosiahnutie optimálnej veľkosti obrazovky znamená, že každý študent v triede bude schopný prečítať obsah tak, ako na obrazovke svojho počítača, a to aj tí, ktorí sedia najďalej od obrazovky.

Podľa Snellenovho testu ostrosti zraku na to, aby sa obraz javil v rovnakej veľkosti, keď je dvakrát ďalej, musí byť dvakrát taký vysoký alebo musí mať štyrikrát väčšiu plochu.

Ako to funguje?

Tento nástroj sme vyvinuli tak, aby bral do úvahy všetky tieto faktory a pomohol určiť ideálnu veľkosť obrazovky. Jednoducho zadajte charakteristiku miestnosti, počet divákov a veľkosť miestnosti. Potom prispôsobte posúvače a zistite, akú veľkosť obrazovky potrebujete.

Naše projektory možno škálovať pre rôzne veľkosti obrazovky a publika tak, aby vždy poskytovali jasné a pohodlné zobrazenie, pričom predstavujú cenovo výhodné riešenie pripravené na budúcnosť, a to aj v prípade, že sa zmenia požiadavky. Prezentácie, ktoré sa ľahko sledujú, viac zaujmú publikum a poskytnú vám produktívnejšie a účinnejšie výsledky.

KONTAKTUJTE NÁS