Spoločnosť Epson® uvádza rad propagačných akcií, v rámci ktorých sa predstaví ako sponzor 12. majstrovstva sveta v atletike IAAF konaného v auguste 2009 v Berlíne

TOKYO, pondelok 3. augusta 2009 – Spoločnosť Epson (TOKYO:6724), popredný svetový výrobca zobrazovacích technológií, pripravil mnoho zaujímavých aktivít, ktoré budú prebiehať súčasne s 12. majstrovstvom sveta v atletike IAAF.Spoločnosť Epson je oficiálnym partnerom akcie v oblasti informačných technológií. Majstrovstvo sa bude konať v Berlíne od 15. do 23. augusta 2009.


TOKYO, pondelok 3. augusta 2009 – Spoločnosť Epson (TOKYO:6724), popredný svetový výrobca zobrazovacích technológií, pripravil mnoho zaujímavých aktivít, ktoré budú prebiehať súčasne s 12. majstrovstvom sveta v atletike IAAF.Spoločnosť Epson je oficiálnym partnerom akcie v oblasti informačných technológií. Majstrovstvo sa bude konať v Berlíne od 15. do 23. augusta 2009.

Ako oficiálny partner majstrovstva sveta IAFF 2009 v oblasti informačných technológií poskytne spoločnosť Epson dôležité technológie, vrátane najnovšieho veľmi presného komentátorského informačného systému CIS s dotykovou obrazovkou a systému hodnotenia výkonu EPE spoločnosti Epson. Tieto moderné systémy spoločnosti Epson zlepšia tok informácií ku komentátorom, novinárom a atlétom tým, že im ihneď – len dotykom prstu – poskytnú dáta týkajúce sa výkonu, štatistík a výsledkov.

Systém hodnotenia výkonu spoločnosti Epson zaisťuje trojrozmernú analýzu skoku do diaľky a trojskoku pre televíznu grafiku a zaznamenáva údaje pre komentátorský informačný systém. Analyzuje umiestnenie chodidla atléta na odrazovej doske pri skoku do diaľky a jednotlivé fázy pri trojskoku (poskok, krok a skok).

Spoločnosť taktiež plánuje zorganizovať prehliadky zákulisia pre novinárov na vyhlásenom olympijskom štadióne v Berlíne, kde sa majstrovstvo sveta bude konať, a poskytnúť ceny pre pretekárov. Pred samotným majstrovstvom bude spoločnosť Epson sponzorovať takmer 700 km dlhý charitatívny beh z riadiaceho centra spoločnosti Epson v Nemecku v meste Meerbusch na olympijský štadión v Berlíne.

Asi najpôsobivejším bodom programu spoločnosti Epson však bude premena jednej z hlavných tried Berlína (bulváru Unter den Linden) na obrovskú pouličnú galériu, kde bude možné vidieť zbierku ohromujúcich fotografií z rôznych krajín inšpirovanú atlétmi a vytvorenú tými najslávnejšími fotografmi posledných 125 rokov. Pre zaistenie hlbokého dojmu budú vysoko kvalitné pamätné snímky vo formáte 200 x 135 cm vytlačené pomocou veľkoformátovej tlačiarne Stylus Pro GS6000 spoločnosti Epson.

Andrea Koepferová, vedúca oddelenia pre styk s verejnosťou a finančnú podporu v oblasti EMEA spoločnosti Epson Europe, hovorí: „Koordinácia systémov IT v priebehu tak dôležitej udalosti vyžaduje rýchlosť, presnosť a spoľahlivosť. Ide o výzvu, ktorá pre spoločnosť Epson znamená skvelú príležitosť predviesť jej inovatívne zobrazovacie a tlačové technológie. Rovnako ako sa atléti snažia prekonávať stále vyššie ciele, aj my chceme poskytovať výrobky a služby, ktoré by prekonávali očakávania našich zákazníkov.“

Spoločnosť majstrovstvá sveta v atletike IAAF sponzoruje ako oficiálny partner v oblasti informačných technológií od roku 1997, v Berlíne 2009 to teda bude siedmy krát. Tohtoročného majstrovstva sveta sa zúčastní približne dvetisíc najlepších atlétov na svete z viac než dvesto krajín a teritórií. Sledovať ho bude viac ako 6,5 miliárd divákov na celom svete a 500 tisíc divákov na mieste konania. Majstrovstvo je preto možné označiť nielen za jedny z najväčších svetových pretekov v ľahkej atletike, ale aj za najväčšiu športovú udalosť roka 2009.

Viac informácií o technológiách spoločnosti Epson, ktoré sa budú používať na majstrovstve sveta, nájdete na webových stránkach spoločnosti Epson a oficiálnych stránkach 12. majstrovstva sveta v atletike IAAF (www.Berlin2009.org).

Spoločnosť Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v množstve výrobkov, od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firemné a domáce využitie až po elektronické a krištáľové zariadenia, sa snaží prekonávať vízie zákazníkov na celom svete. Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 108 spoločnostiach na celom svete a hrdo čelí úlohe chrániť životné prostredie a komunity, v ktorých pôsobí.
http://www.epson.co.jp/e

Spoločnosť Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Stredný východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala so svojimi 2 400 zamestnancami vo fiškálnom roku 2008 obrat 1 569 miliónov eur.
http://www.epson-europe.com

*+3srpna.JPG+
*+3srpna2.JPG+