Spoločnosť Epson predstavuje novú generáciu technológie inteligentných okuliarov Moverio

Dekáda vývoja inteligentných okuliarov Moverio od spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson predstavuje novú generáciu technológie inteligentných okuliarov Moverio

Spoločnosť Epson predstavuje novú generáciu technológie inteligentných okuliarov Moverio

Dekáda vývoja inteligentných okuliarov Moverio od spoločnosti Epson

Globálna technologická firma Epson oznámila svoju najnovšiu generáciu inteligentných okuliarov Moverio s technológiou na rozšírenú realitu (AR).  Desať rokov od uvedenia úplne prvých inteligentných okuliarov Moverio spoločnosť Epson predstavuje štvrtú generáciu inteligentných okuliarov na rozšírenú realitu s priehľadným displejom Si-OLED pre obe oči.

Nový rad okuliarov Moverio – zahŕňajúci inteligentné okuliare BT-40 a BT-40S – ponúka používateľom mnoho pokrokov vrátane širšieho zorného poľa (FOV), výrazne vyššieho rozlíšenia displeja HD, vysokého kontrastu, lepšej pripojiteľnosti a pohodlnejšej nastaviteľnej a ľahšej konštrukcie.

Medzi kľúčové funkcie najnovších inteligentných okuliarov Epson patria:

  • Vyššie rozlíšenie displeja – Full HD 1080p (1920 x 1080).

  • Širšie 34-stupňové zorné pole (FOV) – ekvivalent zobrazenia 120-palcovej obrazovky zo vzdialenosti 5 metrov.

  • Kontrastný pomer 500 000:1 znamená, že nevyužitý premietací priestor je skutočne priehľadný.

  • Nový dizajn náhlavnej súpravy s lepším rozložením hmotnosti a voliteľnými nosnými opierkami na zvýšenie pohodlia používateľa.

  • Vylepšený estetický dizajn v tvare okuliarov a voliteľnými tmavými sklami.

  • Pripojenie USB Type-C na pripojenie k externým zariadeniam.

  • Priehľadný displej Si-OLED pre obe oči.

Valerie Riffaud-Cangelosi, vedúca oddelenia pre vývoj trhu v spoločnosti Epson Europe, povedala: „Toto je pre spoločnosť Epson vzrušujúci okamih, pretože uvádzame na trh našu štvrtú generáciu inteligentných okuliarov Moverio na rozšírenú realitu. V oblasti AR pôsobíme už desať rokov, pričom neustále zlepšujeme naše produkty s ohľadom na spätnú väzbu od zákazníkov a vývojárov. Za posledné dva roky technológia skutočne dozrela, pretože sme boli svedkami výrazného nárastu reálnych a praktických prípadov využitia modelu Moverio.

„Pandémia urýchlila mnohé aplikácie a lepšia vzdialená komunikácia priniesla lepšiu prevádzkovú efektivitu, zníženie nákladov a uhlíkovej stopy. Najnovšie produkty – BT-40S a BT-40 – umožnia priniesť na trh ešte viac aplikácií, pretože používatelia využívajú výhody vylepšených funkcií, ako sú širšie zorné pole, lepšia pripojiteľnosť, rozlíšenie a kontrast.“

Štvrtá generácia technológie inteligentných okuliarov Epson prišla na trh uvedením modelov BT-40 a BT-40S, pričom každý z nich je prispôsobený rôznym trhom, ako je vysvetlené nižšie.

Moverio BT-40 – k dispozícii od decembra 2020

Okuliare Moverio BT-40 sú vybavené rozhraním USB typu C, čo znamená, že je možné pripojiť ich k celej škále kompatibilných zariadení, ako sú smartfóny, tablety a notebooky. Možno ich použiť ako sekundárny alebo rozšírený displej podobný externému monitoru alebo projektoru na osobné použitie. Displej s vysokým rozlíšením ponúka ostrejšie živšie farby a dokáže zobrazovať obsah z pripojených zariadení.

Okuliare Moverio BT-40 majú výhodu veľkého displeja s vysokým rozlíšením, ktorý vidí len používateľ, čo je ideálne pre používateľov mimo kancelárie, ktorí pracujú vo verejných priestoroch, kde je dôležitá ochrana súkromia a pohodlie. Ideálny je tiež čas uvedenia na trh, pretože okuliare Moverio BT-40 môžu poskytnúť virtuálnu pracovnú stanicu, ideálnu pre vedúcich pracovníkov, ktorí sa chcú prispôsobiť modernému pracovnému štýlu a pracovať z domu.  Ďalšou výhodou je, že okuliare poskytujú pôsobivý zážitok pre osobnú zábavu. Používatelia si môžu vychutnať obsah v pohodlí vďaka novým charakteristikám zameraným na nosenie. Tie zaistia, že okuliare budú vyhovovať používateľom s rôznou veľkosťou hlavy a možno ich pohodlne nasadiť na dioptrické okuliare. Priložené nosové opierky sú navrhnuté tak, aby používateľovi pomohli dosiahnuť optimálne priliehanie a dajú sa ohnúť tak, aby vyhovovali každému.

Tieto okuliare budú atraktívne pre vedúcich pracovníkov na najvyššej úrovni, ktorí potrebujú optimalizovať svoj pracovný čas a prezerať si dôverné materiály na verejných miestach.

 

Moverio BT-40S – k dispozícii od februára 2021.

Nový model Moverio BT-40S podporuje ovládač Intelligent Controller s operačným systémom Android na prispôsobenú integráciu softvéru. Moverio Intelligent Controller je kompatibilný so službou Google Play a bol vyrobený na mieru pre širokú škálu komerčných aplikácií. Obsahuje integrovaný dotykový displej, prispôsobené používateľské rozhrania, rozšíriteľnú pamäť až do 2 TB a triedu odolnosti IPx2. Ovládač zahŕňa zabudované pripojenie Wi-Fi, Bluetooth, GPS, kompas, akcelerometer, gyroskop, kameru, blesk, mikrofón a zvukový konektor. Obsahuje aj vysokovýkonnú nabíjateľnú batériu s kapacitou až na 5 hodín prehrávania videa.

Okuliare Moverio BT-40S budú pomáhať najmä nezávislým dodávateľom softvéru pri vývoji a inovácii nových a existujúcich aplikácií v rôznych oblastiach, ako sú zážitky návštevníkov, titulky či zubné lekárstvo. Nové inteligentné okuliare pomôžu najmä v týchto oblastiach:

  • Múzeá, zábavné parky, historické lokality a iné turistické atrakcie, pretože priehľadné inteligentné okuliare poskytujú zlepšené zážitky bez potreby rozšírenej reality alebo detekcie pomocou zabudovanej kamery.

  • Kiná a divadlá, ktoré chcú rozšíriť svoj dosah a prístup k publiku pomocou lepších riešení titulkov pomocou väčšieho vizuálneho zobrazenia a lepšieho pohodlia používateľa.

  • Zubné ambulancie a operácie, ktoré môžu ťažiť z vylepšených riešení stomatologického skenovania a riešení na zábavu pacientov.