Spoločnosť Epson® predstavila ideálnu tlačiareň pre fotografických nadšencov: multifunkčné zariadenie s vysokým rozlíšením Stylus Photo PX650

14. Septembra 2009 - Spoločnosť Epson uviedla na trh produkt Epson Stylus Photo PX650, multifunkčnú tlačiareň s vysokým rozlíšením, určenej špeciálne pre potreby nadšencov do digitálnej fotografie. Vďaka fotografickému atramentu Epson Claria dosiahnete výnimočnú tlačovú kvalitu fotografií. V spojení s vysokou rýchlosťou tlače a skenovania fotografií je PX650 dokonalým partnerom pre najnovšie digitálne fotoaparáty.


14. Septembra 2009 - Spoločnosť Epson uviedla na trh produkt Epson Stylus Photo PX650, multifunkčnú tlačiareň s vysokým rozlíšením, určenej špeciálne pre potreby nadšencov do digitálnej fotografie. Vďaka fotografickému atramentu Epson Claria dosiahnete výnimočnú tlačovú kvalitu fotografií. V spojení s vysokou rýchlosťou tlače a skenovania fotografií je PX650 dokonalým partnerom pre najnovšie digitálne fotoaparáty.

Julian Maddock, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „Epson prestavuje túto novú fototlačiareň všetkým, ktorí majú slabosť pre digitálne fotografovanie a chcú sa podieľať na kreatívnom procese tvorby úchvatných fotografií. Tlačiareň PX650 tlačí veľmi kvalitné obrázky vysokou rýchlosťou a navyše je veľmi cenovo výhodná. Je to skvelý doplnok k najnovším digitálnym zrkadlovkám i kompaktným fotoaparátom.“

Tlačiareň Epson Stylus Photo PX650 umožňuje používateľom skenovať, kopírovať a tlačiť fotografie v kvalite, ktorá prekoná výsledky z fotolabu. Fotografický skener s rozlíšením 1200 dpi zachytí aj tie najjemnejšie detaily pôvodných výtlačkov a fotografický atrament Epson Claria na báze farbiva, s podporou vysokého rozlíšenia, vytvára lesklé fotografie s plynulými prechodmi a jemnými odtieňmi, ktoré vydržia viac ako 200 rokov1. Fotografické atramenty spoločnosti Epson ponúkajú široký tónový rozsah farieb, a sú teda ideálne na tlač živých, realistických fotografií. Ušetríte náklady na tlač so samostatnými zásobníkmi atramentu – stačí len vymeniť použitý zásobník. Tieto samostatné zásobníky atramentu jednoducho spoznáte vďaka obrázku kolibríka . K dispozícii sú taktiež vo výhodnom balení multipack.

S úctyhodnou rýchlosťou tlače dokážete vytlačiť fotografie vo formáte 10x15 cm len za 12 sekúnd a navyše ich je možné tlačiť priamo z pamäťovej karty alebo fotoaparátov s podporou rozhrania PictBridge, s využitím veľkého LCD displeja. Ušetrený čas potom môžete využiť na kreatívne činnosti. S využitím LCD panelov navyše je možné upravovať obrázky bez pripojenia k počítaču a dokonca vyrábať vlastné disky CD a DVD vďaka možnosti tlače priamo na vhodné disky. Súčasťou dodávky je taktiež jedno balenie fotografických papierov Epson, a tak používatelia môžu ihneď začať tlačiť vysoko kvalitné fotografie na lesklý fotografický papier Epson Premium Glossy Photo Paper formátu 10 x 15 cm, 13 x 18 cm a A4.

Prehľad najdôležitejších funkcií a vlastností tlačiarne Epson Stylus Photo PX650:
• možnosť skenovania, kopírovania a tlače fotografií, ktoré prevyšujú kvalitu fotolaboratórií;
  • priama tlač na vhodné disky CD a DVD umožňujúca ich osobné označenie;
  • displej LCD s uhlopriečkou 6,3 cm na zobrazenie a tlač fotografií priamo z pamäťovej karty;
  • tlač fotografií formátu 10 x 15 cm približne za 12 sekúnd;
  • fotografický atrament Epson Claria pre tvorbu lesklých a trvanlivých fotografií;
  • ušetrite peniaze so samostatnými zásobníkmi atramentu – stačí vymeniť len zásobník s farbou, ktorú používate;
  • vyhovuje podmienkam štandardu ENERGY STAR®.
  • Odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH 149,99 EUR – dostupnosť od 1. septembra 2009.

Fotografický atrament Epson Claria
Fotografický atrament Epson Claria je trvanlivý, šesťfarebný atrament na báze farbív, ktorý zabezpečuje vysoké rozlíšenie a kvalitu fotografií lepšiu než z fotolabu a je ideálnym partnerom pre tlač obrázkov z najnovších fotoaparátov D-SLR a kompaktných digitálnych fotoaparátov. Fotografický atrament Epson Claria podporuje široký farebný tónový rozsah a jemné prechody pre živé výtlačky. Fotografie vytlačené s fotografickým atramentom Claria vydržia až 200 rokov vo fotoalbume alebo 98 rokov vo fotorámčeku4.

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v množstve výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD, pre spoločnosti aj domáce využitie, až po elektronické a krištáľové zariadenia sa snaží prekonávať vízie zákazníkov na celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 108 spoločnostiach na celom svete a hrdo čelí úlohe chrániť životné prostredie a komunity, v ktorých pôsobí. http://www.epson.co.jp/e

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Stredný Východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom rolu 2008 obrat 1 569 miliónov eur. www.epson-europe.com


Kontakt pre Vás:
Katarína Poláčková
Senior Account Manager
PRime time/Viedenská cesta 5/851 01 Bratislava
T: +421 2 6726 7340/M: +421 918 898 524/F: +421 2 6224 0630
polackova@primetime.sk