Premiéra riešenia bezokrajovej tlače pre 64palcové atramentové tlačiarne Epson

Súprava pre tlač bez okrajov prináša úsporu nákladov a nové obchodné príležitosti

Premiéra riešenia bezokrajovej tlače pre 64palcové atramentové tlačiarne Epson

Užívateľom tlačiarní Epson Stylus Pro GS6000 s podávaním papiera v kotúčoch je teraz k dispozícii adaptačná súprava pre tlač bez okrajov. Ide o vôbec prvé riešenie v kategórii ekosolventných širokoformátových tlačiarní, ktoré umožňuje spracovanie tlačových  úloh bez okrajov.

Uvedená súprava je k dispozícii ako vo forme upgradu pre súčasných majiteľov tlačiarní GS6000, tak aj ako voliteľný doplnok k novým tlačiarňam. Užívatelia tak môžu využiť nové obchodné príležitosti, ktoré so sebou prináša rastúci dopyt po výrobe pútačov a prvkov pre predajne, ktoré slúžia ako dekorácia interiéru. Môžu nimi byť napríklad vlastné tapety a grafické materiály, určené na umiestnenie do výkladov.

64palcová tlačiareň GS6000 s podávaním papiera v kotúčoch ponúka doteraz najširší farebný rozsah na trhu. Je určená na výrobu materiálov používaných vonku aj v interiéri a ponúka funkciu ľahkého prepínania medzi radom rôznych koutovaných aj nekoutovaných podkladov vrátane vinylov, čím sa stáva dokonalým flexibilným riešením pre rad komerčných aplikácií.

Adaptačná súprava rozširuje možnosti tlačiarne GS6000 o schopnosť tlače bezokrajových výstupov v šírkach od 11,8 palca (300 mm) do 62,5 palca (1.590 mm). Upgrade súčasných  tlačiarní v mieste užívateľa zvládne servisný technik spoločnosti Epson približne za hodinu; súpravu je možné dodať aj spoločne s novou tlačiarňou GS6000. Po inštalácii súpravy tlačiareň naďalej môže tlačiť výstupy s okrajmi a zachováva si rovnakú rýchlosť tlače, nemení sa ani trvanlivosť a kvalita výtlačkov. Zákazníci budú potrebovať len vhodný RIP software od predajcu.

Okrem nových obchodných príležitostí spočíva prínos tejto súpravy aj v skrátení času na konečné úpravy a obmedzenie prerezu a nutnosti používať špeciálne rezacie a strihacie nástroje.

Duncan Ferguson, riaditeľ divízie veľkoformátových tlačiarní spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Táto úprava zahŕňa osadenie nového valca do tlačiarne GS6000. To umožní premenlivé polohovanie zapustených poréznych podložiek určených na zachytávanie atramentu, ktorý sa dostáva cez okraj média po oboch stranách kotúča. Súprava vymedzovačov pre tieto podložky umožňuje nastavenie obľúbených šírok médií, vrátane  štandardných formátov tapiet. Vďaka nastaviteľnému prítlačnému valcu môžu užívatelia spracovávať štruktúrované aj hladké médiá bez toho, aby dochádzalo k zvlneniu okrajov výtlačku. Súčasťou dodávky je tiež užívateľská príručka, ktorá vysvetľuje, ako nastaviť vymedzovače a prítlačné valce a upraviť veľkosť obrazu a ďalšie parametre tlačového  softwaru, aby funkcia bezokrajovej tlače fungovala správne.“

Súprava pre bezokrajovú tlač určená pre tlačiarne Epson Stylus Pro GS6000 je už v predaji za odporučenú maloobchodnú cenu 1.995 €.

Hlavné vlastnosti

Umožňuje bezokrajovú tlač na kompletný rad médií podporovaných tlačiarňou Epson Stylus Pro GS6000 až do šírky 62,5 palca (1.590 mm)

Nové možnosti využitia v oblasti tlače tapiet a výroby ďalších typov interiérových dekorácií

Inštalácia súpravy servisným technikom spoločnosti Epson v mieste užívateľa trvá len 1 hodinu

Súpravu je možné zaobstarať tiež spoločne s novou tlačiarňou Stylus Pro GS6000

Pôvodné funkcie a produktivita tlačiarne zostávajú zachované

Vlastnosti výtlačkov sa nemenia – odolnosť voči vode a UV žiareniu až 1,5 roka bez laminovania

Funkcia nastavenia prítlačného valca zabraňuje zvlneniu okrajov štruktúrovaných médií

Po vytlačení nie je nutné orezávať okraje médií, čo šetrí čas a znižuje prerez materiálu

Tlač bez okrajov eliminuje potrebu používať špeciálne rezacie nástroje

Užívateľská príručka popisuje mechanické a softwarové nastavenie pre bezokrajovú tlač

Aj po inštalácii bezokrajovej súpravy je možné naďalej spracovávať výtlačky s okrajmi

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

 http://eco.epson.com