Najnovšie projektory pre veľké priestory prinášajú kvalitu obrazu, ktorú si skutočne vychutnáte

Projektory sú ideálnou kombináciou vysokej kvality, jednoduchej inštalácie a dlhej životnosti

Najnovšie projektory pre veľké priestory prinášajú kvalitu obrazu, ktorú si skutočne vychutnáte


Spoločnosť Epson®, svetová jednotka na trhu s projektormi , uvádza na trh novinky EB-G5600, EB-G5950, EB-G5650W, EB-G5450WU a EB-G5750WU – rad jednoducho inštalovateľných projektorov, ktoré ponúkajú výnimočnú kvalitu obrazu. Ide o ideálne zariadenia pre veľké firmy, vyššie vzdelávanie a štátne organizácie. Sú určené na inštaláciu v posluchárňach alebo sálach, sú však tiež vhodné na použitie pri rôznych simuláciách, v múzeách, galériách a kinách, rovnako ako v lekárskom prostredí.

Vďaka technológii Epson 3LCD tieto projektory dosahujú svetelný výkon až 5.200 lúmenov s rovnako vysokými výstupmi bieleho aj farebného svetla (CLO). Prezentácie sú podporené živými farbami a vysokou kvalitou obrazu dokonca aj pri dennom svetle a umožňujú poslucháčom, aby si pohodlne zapisovali poznámky, pričom je možné veľmi ľahko dosiahnuť veľkosť projekčnej plochy s uhlopriečkou 100 palcov a viac. Kontrastný pomer zvyšuje anorganický C²Fine LCD panel s dlhou životnosťou.

Frederic Haton, produktový manažér pre projektory spoločnosti Epson, k tomu dodáva: „Tento rad je k dispozícii v rôznych variantoch rozlíšenia vrátane WXGA (1.280 x 800) a WUXGA (1.920 x 1.200). Múzeá a galérie, projekčné kancelárie alebo simulačné prostredie skutočne získajú od rozlíšenia WUXGA kvalitu obrazu, ktorá prekonáva plné rozlíšenie (Full HD). Širokouhlá projekčná plocha s pomerom strán 16:10 uľahčuje zobrazenie dokumentov formátu A3, tabuliek, dát alebo lekárskych snímok.”

Niektoré modely prichádzajú tiež so spracovaním 1.080p/24fps, ktoré je dokonalé pre filmovú projekciu vo vysokej kvalite a pre hladší, plynulejší pohyb snímok.
Prezentácie sú dokonalejšie vďaka softwaru pre sieťovú projekciu Epson EasyMP Network Projection. Projekcia môže prebiehať na štyroch projekčných plochách súčasne a vy môžete porovnávať a zdôrazňovať informácie pomocou rozdelenej projekčnej plochy alebo pripojiť až 16 počítačov k jednému projektoru. Navyše sú všetky modely okrem EB-G5600 vybavené rýchlym, hladkým bezdrôtovým rozhraním pre pripojenie PC alebo Mac k projektoru. Toto pripojenie je možné nastaviť tromi kliknutiami.

Plánovanie, inštalácia plátna a montáž pod strop sú jednoduché vďaka objektívu umiestnenému na stred a možnosti umiestnenia sa rozširujú vďaka funkcii vertikálneho a horizontálneho posunu objektívu. Všetky modely môžu byť dodané so štandardným objektívom či bez neho a vy si môžete vybrať zo štyroch voliteľných objektívov, aby ste dosiahli najvyššiu kvalitu obrazu vo väčšine prostredí. Bajonetová montáž a široký pomer zoomu 1,8x pri štandardnom objektíve robia inštaláciu projektora jednoduchú a bezproblémovú.

Projektory EB-G5650W, EB-G5950, EB-G5600 sú k dispozícii od 1. novembra 2010.
Projektory EB-G5750WU, EB-G5450WU budú k dispozícii od 1. januára 2011.