Kompaktná tlačiareň formátu A3+ je vhodným riešením pre stredné objemy tlače

Ďalší prírastok do širokého radu vysokokvalitných fototlačiarní formátu A3+ využívajúcich atramenty UltraChrome K3 s jasnou purpurovou pre bezkonkurenčnú reprodukciu šedých odtieňov

Kompaktná tlačiareň formátu A3+ je vhodným riešením pre stredné objemy tlače

Spoločnosť Epson® uvádza na trh najnovšiu fototlačiareň formátu A3+ určenú profesionálom a pokročilým užívateľom: Epson Stylus Photo R3000. Táto tlačiareň umožňuje vytvárať profesionálne výstupy najvyššej kvality a vďaka veľkokapacitným atramentovým zásobníkom je dokonalým riešením pre stredné objemy tlače. Vzhľadom na kompaktné rozmery je ju možné umiestniť aj na ten najmenší pracovný stôl.

Spoločnosť Epson reagovala na požiadavky fotografov a výtvarníkov a vybavila fototlačiareň Epson R3000 novými funkciami, pričom myslela aj na pohodlie užívateľov. Predné podávanie umeleckého papiera FineArt znižuje pravdepodobnosť jeho poškodenia; zároveň sa nevyžaduje ďalší priestor za tlačiarňou. Prostredníctvom 2,5palcového farebného LCD displeja môžete ľahko sledovať informácie týkajúce sa médií a kontrolovať stav zásobníka atramentu. Veľkokapacitné atramentové kazety s objemom 25,9 ml umožňujú spracovanie stredných objemov tlače a zároveň prispievajú k optimalizácii nákladov na tlač jednej stránky.

Značka Epson je vyhlásená špičkovou kvalitou fotografií. V kombinácii so zdokonalenou sériou atramentov UltraChrome K3 obsahujúcim jasnú purpurovú to znamená, že každý výtlačok je konzistentne realistický. Táto séria atramentov ponúka vďaka trom rozdielnym odtieňom čierneho atramentu bezkonkurenčnú reprodukciu šedých odtieňov, ktoré sú dôležité pre farebnú aj čiernobielu tlač. Podľa použitého média tlačiareň automaticky zvolí medzi štandardnou fotografickou čiernou alebo matnou čiernou a v kombinácii so šedou a svetlo šedou dokáže vytvárať vernú čiernobielu obrazovú grafiku. Kombinácia týchto tmavých atramentov navyše okrem lepšieho vyváženia šedej a potlačenia vzniku farebných nádychov zaisťuje jemnejší tónový rozsah a prirodzený vzhľad, čo prispieva k tlači dokonalých portrétov.

Mark Boehmer, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Fototlačiareň R3000 bola skonštruovaná s ohľadom na potreby našich zákazníkov. Uvádzame na trh tlačiareň, ktorá fotografom a výtvarníkom ponúka širokú škálu možností tlače vo formáte A3+; aby sme vyhoveli rôznym požiadavkám, sú použité atramenty UltraChrome K3 obsahujúce jasnú purpurovú farbu. Fototlačiareň R3000 prináša užívateľom jedinečnú možnosť zvoliť vlastný čiernobiely tónový rozsah, od teplých po neutrálne alebo studené odtiene, a prispôsobiť tento farebný rozsah osobnému vkusu. Tieto nastavenia môže užívateľ ľahko upraviť a uložiť, pretože ovládač tlače R3000 bol vytvorený tak, aby práca s ním bola jednoduchá.”

Súčasťou tlačiarne sú tiež ICC profily profesionálnej kvality, ktoré môžu užívatelia, či už ide o fotografov, výtvarníkov alebo architektov, využiť v aplikáciách na úpravy fotografií a pripravovať obrazovú grafiku v profesionálnej kvalite a vo vlastnom, unikátnom štýle bez toho, aby sa museli spoliehať na fotolaboratórium. Môžu sa tak venovať vytvoreniu dokonalej snímky a nemusia strácať čas štúdiom tlačovej produkcie. Fotografiu vo formáte A3+ vo vysokej kvalite je možné vytlačiť iba za 195 sekúnd, takže užívatelia si môžu výsledky svojej práce prehliadnuť veľmi skoro.

Univerzálna fototlačiareň R3000 umožňuje tlač na rad médií od papiera v kotúčoch po samostatné listy umeleckého papiera FineArt a kartóny do hrúbky až 1,3 mm. Je tak ideálnou voľbou poskytujúcou úplnú slobodu umeleckej interpretácie bez toho, aby bolo nutné znižovať nároky na kvalitu.

Fototlačiareň Epson Stylus Photo R3000 bude k dispozícii od konca marca 2011.

 

Súhrn najdôležitejších vlastností
• Tlač až po formát A3+

 • Kompaktné rozmery
 • Veľkokapacitné atramentové kazety s objemom 25,9 ml pre stredné objemy tlače
 • Predný podávač umeleckého papiera FineArt
 • Automatické prepínanie medzi fotografickými a matnými čiernymi atramentmi
 • Možnosť pripojenia cez USB, Wi-Fi a 10/100 Ethernet
 • 8farebná séria atramentov UltraChrome K3 s jasnou purpurovou pre opakovateľnú, profesionálnu farebnú a čiernobielu obrazovú grafiku
 • Tlač na rad médií, vrátane papiera v kotúčoch, umeleckého papiera FineArt a médií do hrúbky 1,3 mm
 • 2,5palcový farebný LCD displej
 • Ovládací panel s podsvieteným LCD displejom
 • Podpora ICC profilov
 • Tlač fotografií vo formáte A3+ vo vysokej kvalite približne za 195 sekúnd
 • Nízka spotreba energie a náklady na ňu – tlačiareň spĺňa podmienky programu ENERGY STAR pre energetickú účinnosť

 • Rozhranie PictBridge™ na jednoduché vytváranie jednotlivých snímok alebo prehľadov s náhľadmi fotografií
 • Tlač bez okrajov
 • Tlač na disky CD/DVD
 • Technológia s premenlivou veľkosťou kvapôčok Ultra Micro™ Dot zabezpečujúca minimálnu veľkosť kvapôčky 2 pl
 • Rozlíšenie až 5 760 x 1 440 optimalizovaných dpi pomocou regulácie výkonu rozlíšenia (technológia Resolution Performance Management)

- koniec -

 

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete. Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

 

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.
www.epson-europe.com
 

 

Environmentálna vízia 2050
http://eco.epson.com