Gigant na trhu tlačiarní, spoločnosť Epson, pomáha letiskovým prevádzkam znižovať náklady

Nová tlačiareň palubných lístkov a batožinových štítkov ponúka bezkonkurenčné výhody a úsporu peňazí

Gigant na trhu tlačiarní, spoločnosť Epson, pomáha letiskovým prevádzkam znižovať náklady

Spoločnosť Epson® vstúpila na trh s tlačiarenskými produktmi pre letiskové prevádzky a uviedla svoju prvú tlačiareň TM-L500A, ktorá spĺňa unikátne požiadavky odbavovacích pultov. Ako európska jednotka medzi výrobcami POS tlačiarní stavila spoločnosť Epson na svoje odborné znalosti v oblasti technológie termotlače a vyvinula ultrakompaktnú termotlačiareň TM-L500A, ktorá dokáže tlačiť palubné lístky aj batožinové štítky, a ktorú je možné medzi týmito dvoma tlačovými režimami prepínať v priebehu niekoľkých sekúnd. Tlačiareň TM-L500A je hotovým riešením a ponúka ekonomickejšiu alternatívu nákladného vybavenia, pretože vylučuje potrebu vlastniť dva rôzne typy tlačiarní.

Ivan Tanev, business development manager for business systems spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Už dlhé roky nás letiská žiadali, aby sme pre ne vyrobili letiskovú tlačiareň. Na ich žiadosť sme reagovali, načúvali sme ich požiadavkám a využili svoje rozsiahle skúsenosti v odbore termotlače na to, aby sme vyvinuli tlačiareň TM-L500A. Pretože spoločnosť Epson pôsobí celosvetovo a má rozsiahlu sieť servisných technikov, cítime sa byť v jedinečnej pozícii, ktorá nám umožňuje ponúknuť bezkonkurenčnú podporu letiskovým prevádzkam po celom svete.“

Plná kompatibilita tlačiarne TM-L500A s komunikačnými protokolmi aerolínií zabezpečuje bezproblémovú integráciu do prostredia každého letiska. Tlačiareň je vybavená ovládačom, ktorý umožňuje tlač z každej aplikácie fungujúcej v systéme Windows, podporuje protokol AEA2009 a spĺňa všetky štandardy pre tlač palubných lístkov a batožinových štítkov stanovené medzinárodnou asociáciou IATA. Ďalej tieto implementácie podporujú iniciatívu IATA CUPPS pre budúce generácie letiskových softwarových platforiem, čím táto tlačiareň letiskám zaručuje nadčasovú investíciu.

Vďaka vysokej rýchlosti tlače ponúka tlačiareň TM-L500A tiež okamžité výhody, ako sú vyššia efektivita pri odbavovacom pulte a kratšie rady cestujúcich. Vysoko kompaktné spracovanie a nízka hmotnosť ponúkajú vyššiu flexibilitu umiestnenia, čo umožní letiskovým prevádzkam ušetriť vzácny priestor na pulte.

Aby sa vyhovelo potrebám jednotlivých letiskových prevádzok, je možné tlačiareň TM-L500A na želanie vybaviť voliteľnou ergonomickou zobrazovacou jednotkou a ovládacím panelom, čítačkou RFID s možnosťou zápisu a externým držiakom kotúča papiera. Modulárna konštrukcia a odnímateľný kryt umožňujú jednoduchú inštaláciu v letiskových stánkoch.

S obsluhou tlačiarne TM-L500A si ľahko poradia aj menej skúsení užívatelia. Umožňuje vytváranie a ukladanie profilov, vďaka čomu je prepínanie medzi nastaveniami pre rôzne aerolínie rýchle a jednoduché.

Tlačiareň Epson TM-L500A je možné zakúpiť od januára 2011 za odporúčanú maloobchodnú cenu od 889,- eur bez DPH.

 

Súhrn najdôležitejších vlastností
• Tlač palubných lístkov a batožinových štítkov

  • Zmena režimu tlače a zdroja papiera v priebehu niekoľkých sekúnd
  • Podporuje všetky štandardy asociácie IATA vrátane protokolu AEA2009
  • Zahŕňa ovládač pre systém Windows
  • Je kompatibilná so štandardom CUPPS
  • Je možné prepínať medzi rýchlosťami tlače: 6, 8 alebo 10 palcov/s
  • Malé rozmery
  • Modulárne spracovanie a odnímateľný kryt
  • Voliteľný LCD displej, čítačka RFID s možnosťou zápisu a držiak kotúča papiera
  • Možnosť uloženia viacerých rôznych nastavení v profiloch

- koniec -

 

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete. Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

 

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.
www.epson-europe.com

 

Environmentálna vízia 2050
http://eco.epson.com