Firemná tlač v cene osobnej tlače

Jason Savage zo spoločnosti Epson Europe komentuje nový trh pre spoločnosť Epson – osobné firemné atramentové tlačiarne

Osobné tlačiarne a firemné tlačiarne tradične tvoria dve rôzne skupiny a z trhového hľadiska sa líšia cenou i technickými vlastnosťami. Na jednej strane stoja domáci používatelia, ktorí žiadajú kompaktné a všestranné zariadenie s jednoduchou obsluhou pre každodenné tlačové potreby. Podnikoví používatelia zvyčajne nakupujú laserové tlačiarne z dôvodu ich kvality a rýchlosti. Potrebujú tlačiareň, ktorá dokáže rýchlo vytlačiť poznámky k obchodnej schôdzke a profesionálne prezentácie, ako aj farebné fotografie a grafiku. Vo veľkých kanceláriách sú laserové tlačiarne zvyčajne spojené do siete a slúžia pracovným skupinám alebo oddeleniam.

V malých firmách sa však začína prejavovať nový trend. Potrebujú profesionálnu kvalitu a rýchlosť špičkovej laserovej tlačiarne v spojení s cenou, všestrannosťou a tlačovou stopou stolovej atramentovej tlačiarne. S rozvojom technológie sa objavujú nové formy práce na diaľku (napríklad tzv. teleworking) , vďaka ktorým rastie uplatnenie profesionálnych tlačiarní v domácich kanceláriách. Uvedomujeme si, že sa stierajú rozdiely medzi pracovným a osobným životom, že rastie počet osôb pracujúcich z domova. Odhady ukazujú, že približne 24 % obyvateľov v EÚ určitý čas pracuje z domova. Zvyčajne ide o duševne pracujúcich, ktorí bezpochyby očakávajú od tlačených materiálov rovnakú kvalitu ako pri tlači v kancelárii.

Spoločnosť Epson rozpoznala toto prázdne miesto na trhu a porušuje tradíciu, ktorá oddeľuje osobnú a firemnú tlač. Uvádza na trh stolové zariadenie, ktoré spája oba svety: firemnú atramentovú tlačiareň za cenu osobnej tlačiarne. Zariadenie Stylus D120 je stolová atramentová tlačiareň pre čiernobielu a farebnú tlač v laserovej kvalite za cenu 99 EUR. Je vybavená samostatnými zásobníkmi atramentu za cenu 9,99 EUR za zásobník, prináša efektívnu tlač z hľadiska nákladov a zjednodušuje sledovanie a kontrolu spotreby atramentu. Navyše je energeticky úsporná a spotrebuje len 15 W pri tlači, čo predstavuje štvrtinu spotreby bežnej domácej žiarovky.

A čo je veľmi dôležité: kvalita výstupu je navrhnutá s ohľadom na milióny drobných používateľov. Je potrebné, aby sa prezentovali rovnako profesionálne ako veľké spoločnosti, ktorým často konkurujú. To platí bez ohľadu na to, či pracujú z domova alebo z kancelárie.

Dokonca i vo veľkých spoločnostiach dochádza k mnohým situáciám, keď je potrebná osobná tlač, napr. keď manažér v otvorenej kancelárii nechce odosielať citlivé informácie do sieťovej tlačiarne. Profesionáli v týchto situáciách volia čiernobielu laserovú tlačiareň za podobnú cenu, ale tlačiareň Stylus D120 navyše ponúka výhodu farebnej tlače, jednoduchej údržby a pohodlného umiestnenia na pracovný stôl.

Spoločnosť Epson v snahe vyjsť v ústrety profesionálom dokázala spojiť svoju skúsenosť na trhu tlačiarní pre domácnosti s poznatkami o firemnom trhu, kde tradične ponúka rozsiahly rad projektorov a vlastných laserových tlačiarní.

Vďaka našej osvedčenej technológii tlačovej hlavy Micro Piezo™ a jedinečnému systému dvojitého čierneho atramentu sme dokázali začleniť výstup v profesionálnej kvalite a rýchlosti do kompaktnej tlačiarne s jednoduchým ovládaním a údržbou. Vloženie nového zásobníka je jednoduché: stačí zatlačiť a zaklapnúť a nemusíte čakať na podporu oddelenia IT.

Systém samostatných zásobníkov atramentu znamená ďalšiu výhodu pre používateľov v kanceláriách, kde sa najčastejšie používa jedna farba. Napríklad v spoločnostiach s prevažne modrým logom, kde sa spotrebuje azúrový atrament rýchlejšie než iné farby, spočíva výhoda v tom, že vďaka samostatným zásobníkom atramentu stačí vymeniť len ten, ktorý sa spotreboval. Zariadenie taktiež podporuje dva vysokokapacitné čierne zásobníky pre úspornejšiu tlač s vyššou vyťažiteľnosťou, pretože veľkú časť kancelárskej tlače naďalej tvorí čiernobiely text.

Na zabezpečenie výkonu ako laserového zariadenia je tlačiareň vybavená atramentom na báze pigmentu Epson DURABrite™ Ultra. Na rozdiel od atramentu na báze farbiva, ktorý sa na papieri rozpíja, obsahuje atrament DURABrite Ultra jedinečnú živicovú povrchovú vrstvu, ktorá zabezpečuje okamžite schnúce výtlačky odolné voči rozmazaniu, osvetleniu a vode. Tento atrament, optimalizovaný pre tlač na obyčajný papier, zabezpečuje jednoduchú tlač profesionálnych výkazov v laserovej kvalite a vo farbách, ktoré nevyblednú ani sa nerozpijú. Výhodou tohto zariadenia v porovnaní s čiernobielou tlačiarňou v rovnakej cenovej relácii je pružnosť z hľadiska médií, vrátane podpory lesklého fotografického papiera, vďaka čomu sa dokonale hodí na tlač fotografií, titulných stránok výkazov alebo vizitiek.

Zariadenie Stylus D120 je navrhnuté ako stolová tlačiareň, preto má malú tlačovú stopu, bez problémov sa vojde na písací stôl a nie je hlučné. Napriek kompaktnej veľkosti dosahuje obdivuhodnú rýchlosť až 37 strán za minútu v režime čiernobieleho konceptu a až 25 strán za minútu vo firemnej kvalite, preto sa už nemusíte uspokojiť s nižšou kvalitou na úkor rýchlosti. Sieťová verzia poskytuje pružnosť pri tlači v káblovej i bezdrôtovej sieti.

Spôsob práce zamestnancov sa mení a vyvíja a s ním i stratégia spoločnosti Epson v oblasti firemných produktov, a to pre projektory, laserové i atramentové tlačiarne. Zariadenie Stylus D120 je jedným z príkladov prispôsobenia sa novým podmienkam trhu a predstavuje kombinovanú novinku. Orientuje sa na trh pre jednotlivca i malé firmy a oslovuje skupiny používateľov osobnej i firemnej tlače.