Epson predstavuje svoj prvý 3LCD laserový projektor pre pevnou inštaláciu s rozlíšením 4K a nový kompaktný model WUXGA so svietivosťou 20 000 lumenov

Nové laserové riešenia ponúkajú vysokú spoľahlivosť a je možné ich využiť s existujúcimi objektívmi Epson kompatibilnými s technológiou 4K

Epson predstavuje svoj prvý 3LCD laserový projektor pre pevnou inštaláciu s rozlíšením 4K a nový kompaktný model WUXGA so svietivosťou 20 000 lumenov

6. februára 2018 – Spoločnosť Epson predstavila dva nové 3LCD laserové projektory pre pevnú inštaláciu – EB-L12000Q, prvý 3LCD projektor so svietivosťou 12 000 lumenov a natívnym rozlíšením 4K[1], a EB-L20000U, prvý model spoločnosti Epson v kategórii kompaktných projektorov WUXGA so svietivosťou 20 000 lumenov. Tieto projektory majú rozšíriť sortiment spoločnosti Epson v sektore špičkovej audiovizuálnej techniky pre prenájom. Uplatnenie nájdu na akciách, festivaloch, pri sprievodných programoch pre návštevníkov, vo veľkých študovniach, na veľtrhoch a v nákupných centrách, firmách a v vzdelávacích inštitúciách.

Projektory EB-L12000Q a EB-L2000U majú rovnakú konštrukciu s odľahčeným kompaktným dizajnom, ktorý uľahčuje integráciu do existujúcej infraštruktúry. Pri obidvoch modeloch je možné využiť rovnaké objektívy kompatibilnou s technológiou 4K ako pri projektoroch Epson rady EB-L1000, takže prechod na rozlíšenie 4K nebude vyžadovať ďalšie výdaje na výmenu objektívov. Obidva modely ďalej podporujú HDR.

Inštaláciu zjednodušuje kompaktný rám, ako aj konštrukcia, ktorá umožňuje flexibilnú inštaláciu a projekciu z ľubovoľného uhla, vrátane orientácie na výšku. Vstavaná kamera zabezpečuje vzdialenú diagnostiku a nastavenie a v spojení s novým softwarom Epson Professional Projector Tool umožňuje nastavenie premietania z viacerých projektorov. Je možné využiť aj pokročilé technológie, ako je Edge blending a Video mapping. Vymeniteľná doska rozhrania na viac ponúka väčšiu flexibilitu a predstavuje investíciu do budúcna. Bude tak možné zabezpečiť podporu budúcich rozhraní a štandardov prenosu.

Vďaka kompaktnému dizajnu a technológii anorganického fosforového kolieska disponujú nové modely vynikajúcou spoľahlivosťou, takže sa o ne po inštalácií už nemusíte starať. Na viac ponúkajú záruku na 5 rokov let alebo 20 000 hodín prevádzky a nie je potrebná výmena lampy, teda je možné bez obáv ho nainštalovať aj na ťažko dostupné miesta.

Michal Holovský, Business Account Manager VI zo spoločnosti Epson Europe CZ&SK, hovorí: „Vstup do sveta 4K je pre spoločnosť Epson dôležitým krokom, a preto sme si na tom chceli dať na tom záležať. Myslím, že s modelom EB-L12000Q sa nám to podarilo. Okrem neuveriteľného rozlíšenia ponúka rovnako aj celú radu prvkov, po nich je v sektore projektorov na prenájom a pevné inštalácie dopyt. Napríklad spätnú kompatibilitu objektívov a vymeniteľné dosky rozhrania. Model EB-L20000U je pre nás veľmi dôležitý, pretože ide o náš prvý produkt v konkurenčne nabitej kategórií kompaktných projektorov WUXGA so svietivosťou 20 000 lumenov. Zdieľa rovnaké prvky ako príbuzný model s podporou 4K, takže ho jednoducho integrovať do existujúcich inštalácií.”

Model EB-L20000U bude k dispozícií od novembra 2018 a model EB-L12000Q od januára 2019.

[1] 1. V októbri 2017

Kľúčové vlastnostiEB-L20000UEB-L12000Q
Jas20 000 lm12 000 lm
Natívne rozlíšenieWUXGA4K
Natívny kontrastný pomer2 500 : 11 200 : 1
Kompatibilný so softwarom Epson Projector Professional Tool
Vstavaná kamera s vysokým rozlíšením pre diagnostiku a nastavení
Nový zoom objektív s krátkou projekčnou vzdialenosťou
Geometrická korekcia
Vymeniteľné dosky rozhrania pre flexibilnú inštaláciu
Podporuje HDR
Flexibilná možnosť pripojenia vrátane HDBaseT, HDMI, DVI a vstupu pre komponentné video
Jednoduchá 360° inštalácia a projekcia z akéhokoľvek uhla
Kompatibilný so vstupom 12G-SDI-
Kompatibilný s BarcoLink
Farebné režimy BT.709 a Natural
Uzavretá optická jednotka odolná voči prachu a dymu