Epson® predstavuje Epson Stylus SX610FW – rýchlu, kombinovanú tlačiareň s mnohými funkciami, podporou Wi-Fi a faxu, ideálnu pre modernú domácnosť

Amsterdam, 28. augusta 2009 – Spoločnosť Epson uviedla na trh multifunkčné zariadenie Epson Stylus SX610FW, ktoré ponúka výkonné spojenie vysokorýchlostnej tlače, skenovania, kopírovania a faxovania. Zariadenie prináša navyše ďalšie výhody v podobe pripojenia cez Wi-Fi, LCD displeja a automatického podávača dokumentov. Vzhľadom k modernému dizajnu je toto univerzálne multifunkčné zariadenie ideálne do modernej domácnosti.


Amsterdam, 28. augusta 2009 – Spoločnosť Epson uviedla na trh multifunkčné zariadenie Epson Stylus SX610FW, ktoré ponúka výkonné spojenie vysokorýchlostnej tlače, skenovania, kopírovania a faxovania. Zariadenie prináša navyše ďalšie výhody v podobe pripojenia cez Wi-Fi, LCD displeja a automatického podávača dokumentov. Vzhľadom k modernému dizajnu je toto univerzálne multifunkčné zariadenie ideálne do modernej domácnosti.

Vďaka pripojeniu cez Wi-Fi umožňuje zariadenie niekoľkým používateľom súčasne tlačiť, skenovať a faxovať zo stolových i prenosných počítačov kdekoľvek v domácnosti. Veľký LCD displej s uhlopriečkou 6,3 cm ponúka možnosť tlačiť fotografie priamo z pamäťovej karty alebo prenosného USB disku bez použitia počítača, alebo taktiež priamo z digitálneho fotoaparátu s rozhraním PictBridge či mobilného telefónu s technológiou Bluetooth® . Toto pokrokové multifunkčné zariadenie vám predvedie vysokorýchlostnú tlač až 38 strán za minútu a faxovanie, kopírovanie či skenovanie viacstránkových dokumentov je vďaka automatickému podávaču hračka.

Navyše Epson Stylus SX610FW prináša ďalšiu výhodu v podobe samostatných atramentových zásobníkov. Ušetríte tak peniaze, pretože stačí vymeniť len spotrebovanú farbu. Tieto samostatné zásobníky atramentu jednoducho spoznáte vďaka obrázku geparda . K dispozícii sú taktiež vo výhodnom balení multipack. SX610FW navyše používa atrament spoločnosti Epson DURABrite Ultra na báze farbív, s ktorým vytlačíte vysoko kvalitné dokumenty a fotografie v kvalite porovnateľnej s fotolabom, odolné voči vode, rozmazaniu a vyblednutiu .
Novú funkciu bezdrôtového skenovania stlačením jedného tlačidla navyše môžete využiť na automatické skenovanie dokumentov a fotografií do počítača. S touto funkciou môžete taktiež skenovať do formátu PDF alebo do e-mailu. A technológia Epson Easy Photo FixTM dokáže obnoviť farby, odstrániť prach a opraviť osvetlenie pri skenovaní starých vyblednutých fotografií.
Mo Musa, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „SX610FW je pokroková vysokorýchlostná multifunkčná tlačiareň so samostatnými zásobníkmi atramentu, ideálna pre každú modernú domácnosť. Je priamo nabitá funkciami a dokáže vysokou rýchlosťou a za výhodnú cenu tlačiť vysoko kvalitné dokumenty a fotografie ako z fotolabu. S využitím výhod bezdrôtového pripojenia Wi-Fi navyše SX610FW umožňuje používateľom tlačiť z rôznych miest v domácnosti.“
„Ľudia, ktorí túžia po multifunkčnom zariadení, ktoré ponúka vynikajúce funkcie, tlač fotografií vo výnimočnej kvalite a je cenovo výhodné, práve našli, čo hľadali.“

Pre najkvalitnejšie fotografie odporúča spoločnosť Epson použiť rad lesklých fotografických papierov Epson. Papiere sú dostupné v troch povrchových úpravách – fotografický papier, lesklý fotografický papier a špeciálny lesklý fotografický papier. Vďaka troj-, štvor- a päťhviezdičkovému hodnoteniu je výber fotografického papiera jednoduchý. Obsahom balenia je balíček Epson Photo Paper Pack, aby bolo možné ihneď začať tlačiť vysoko kvalitné fotografie vo formátoch 10 x 15, 13 x 18 a A4.

Rovnako ako všetky multifunkčné modely v rade Epson Stylus vyhovuje SX610FW štandardu ENERGY STAR®, čo odráža trvalú snahu spoločnosti Epson znižovať emisie oxidu uhličitého uvoľňované v dôsledku prevádzky jej produktov.

Prehľad charakteristických vlastností zariadenia Epson Stylus Office SX610FW:
• moderná tlačiareň, skener a kopírka s rozhraním Wi-Fi a podporou faxu
 • tlač, skenovanie a faxovanie cez bezdrôtové pripojenie alebo cez káblovú sieť
 • farebný LCD displej s uhlopriečkou 6,3 cm umožňuje používateľom prechádzať možnosti ponuky a prezerať a tlačiť fotografie bez použitia počítača
 • podpora pamäťových kariet , rozhrania PictBridge a USB umožňuje tlačiť fotografie bez počítača
 • vďaka automatickému podávaču je možné kopírovať, skenovať a faxovať viacstránkové dokumenty naraz
 • podporuje bezdrôtovú tlač z mobilných telefónov cez rozhranie Bluetooth®fn
 • vysoká rýchlosť tlače – až 38 strán za minútu
 • úsporná tlač so samostatnými atramentovými zásobníkmi – meníte len tú farbu, ktorá sa spotrebuje
 • vysoko kvalitné dokumenty a fotografie v kvalite ako z fotolabu vďaka atramentu Epson DURABrite Ultra
 • automatické skenovanie dokumentov a fotografií do súboru PDF a e-mailu
 • softvér Epson Easy Photo Print umožňuje jednoduché odstránenie efektu červených očí
 • softvér pre optické rozpoznanie znakov (OCR) ABBYY® FineReader® umožňuje upravovanie naskenovaného textu
 • odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH 199,99 EUR – dostupnosť od 1. septembra 2009

- Koniec -

Atrament Epson DURABrite Ultra
Atrament Epson DURABrite™ Ultra poskytuje vynikajúce výsledky pri vytváraní farebných školských projektov, tlači webových stránok alebo domácej tvorbe vlastných lesklých fotografií. S atramentom DURABrite Ultra zostanú výtlačky žiarivé počas mnohých rokov a lesklé fotografie uložené vo fotoalbume vydržia viac než 200 rokov.

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v množstve výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD, pre spoločnosti aj domáce využitie, až po elektronické a krištáľové zariadenia sa snaží prekonávať vízie zákazníkov na celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 108 spoločnostiach na celom svete a hrdo čelí úlohe chrániť životné prostredie a komunity, v ktorých pôsobí. http://www.epson.co.jp/e

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Stredný Východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom rolu 2008 obrat 1 569 miliónov eur. www.epson-europe.com

Kontakt pre Vás:
Katarína Poláčková
PRime time s.r.o.
Tel.: +421 918 898 524
polackova@primetime.sk