Ekonomickejšia výroba vysoko kvalitných diskov Blu-ray, CD a DVD

Epson Discproducer PP-50BD je dokonalým riešením pre archiváciu veľkých objemov dát

Ekonomickejšia výroba vysoko kvalitných diskov Blu-ray, CD a DVD

17.  január 2012 – Spoločnosť Epson stavia na úspechu radu svojich zariadení Discproducer a uvádza na trh cenovo dostupný model, ktorý je schopný zabezpečiť výrobu až 400 Blu-ray diskov mesačne za účelom archivácie alebo distribúcie dát. Discproducer PP-50BD je spoľahlivým a ľahko ovládateľným zariadením s úspornou prevádzkou, ktoré ponúka výrobu vysoko kvalitných diskov Blu-ray, CD a DVD pri nízkych nákladoch.

Plne automatizovaný model PP-50BD umožňuje užívateľom venovať sa inej práci, zatiaľ čo toto zariadenie zabezpečí spracovanie až 50 diskov a viac ako 2 TB dát v jednej sérii, pričom dokáže vypáliť až 3 jednostranné disky Blu-ray za hodinu. Keďže Blu-ray patrí medzi nenákladné a spoľahlivé formáty pre dlhodobú archiváciu dát, je model PP-50BD dokonalou voľbou pre archiváciu veľkých súborov a zálohovanie dát.

Discproducer PP-50BD ponúka vysoko kvalitnú, fotorealistickú potlač povrchu diskov CD / DVD / BD. Tlačová hlava Epson Micro Piezo a 6-farebné atramenty sú zárukou mimoriadne jemných farebných prechodov a ostrého textu, dokonca aj v prípade veľmi drobného písma. V závislosti na vzhľade potlače je možné pomocou jednej sady atramentov vyrobiť viac ako 1 000 plne potlačených diskov – a v prípade, že sa atramentová náplň minie, PP-50BD automaticky zastaví tlač, aby nedochádzalo k výrobe chybne potlačených diskov.

Leonard Beckmann, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: "Desiatky tisíc už nainštalovaných zariadení Epson Discproducer preukázali svoju spoľahlivosť v rôznych odvetviach, vrátane zdravotníctva, školstva, zábavy, marketingu a tiež v odbore kopírovacích služieb. Model PP-50BD teraz ponúka rovnako vysokú pridanú hodnotu za prijateľnú cenu aj v oblasti archivácie. Zatiaľ čo kvalita výstupov je veľmi vysoká, náklady na každý vyrobený disk či náklady na každý archivovaný gigabajt sú mimoriadne nízke. Pri použití doporučených jednovrstvových a dvojvrstvových médií BD-R zaručuje model PP-50BD presné napaľovanie diskov, čo pre organizácie znamená istotu, že archivované disky zostanú čitateľné po desaťročia."

Zariadenie umožňuje prevádzku aj bez dohľadu s menším rizikom chyby. Konštruktéri spoločnosti Epson vychádzali z odborných skúseností s výrobou robotov a vyvinuli patentované robotické rameno AcuGrip, ktoré zaručuje, že je vždy uchopený len jediný disk Blu-ray, CD alebo DVD, a to dokonca aj vtedy, keď sú zlepené dohromady. Zariadenie PP-50BD je vybavené prachu vzdorným puzdrom a obsahuje minimum pohyblivých častí, čo umožňuje roky bezproblémovej prevádzky.

Obsluha zariadenia PP-50BD je úplne jednoduchá – je možné ho plne ovládať z prednej časti, pričom systém diód LED informuje o stave atramentu v zásobníkoch jednotlivých farieb. Rovnako intuitívny softvér Total Disc Maker, ktorý je súčasťou balíka, je užívateľsky prívetivý a obsahuje vopred definované šablóny a obrázky, takže užívatelia nemusia byť expertmi, aby s ním mohli pracovať.

Plne stohovateľné zariadenie Discproducer PP-50BD má malé rozmery a jeho šírka, len 38 cm, ho robí jedným z najmenších zariadení na výrobu diskov na trhu. Vďaka tomu je možné ho ľahko umiestniť do police, regálu alebo na pracovný stôl.

Zariadenie Discproducer PP-50BD je možné zakúpiť od januára 2012 za odporúčanú maloobchodnú cenu od 3.660 € vrátane DPH.

Súhrn najdôležitejších vlastností

Presné napaľovanie diskov Blu-ray, CD a DVD a vysoká kvalita potlače povrchu diskov

Prachuvzdorné puzdro a minimálny počet pohyblivých častí

Výroba až 50 diskov v jednej sérii

Nízke náklady na výrobu jedného disku a archivovaný gigabajt

S jednou sadou atramentov je možné potlačiť viac ako 1 000 diskov

Úspora nákladov vďaka samostatným zásobníkom atramentu - stačí vymeniť len spotrebovanú farbu

Systém diód LED umožňuje jednoduché sledovanie stavu atramentových náplní

Patentované robotické rameno AcuGrip

Pohodlná obsluha z prednej strany

Malé rozmery, kompaktné a stohovateľné prevedenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.

http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com