Dômyselnejšie, ostrejšie prezentácie

Rad projektorov, ktorý ponúka dokonalý obraz a inovatívne funkcie10. marca 2011

Dômyselnejšie, ostrejšie prezentácie

Spoločnosť Epson, svetová jednotka na trhu s videoprojektormi , uvádza na trh rad stolových projektorov a projektorov určených na pevnú inštaláciu, ktoré sú vhodné pre školstvo aj firmy: EB-93, EB-95, EB-96W, EB-905, EB-915W a EB-925. Tento rad prináša dokonalý obraz pri akýchkoľvek svetelných podmienkach a je vybavený dômyselnými funkciami, ktoré robia prezentácie omnoho efektívnejšie. Inštalácia a obsluha týchto projektorov je jednoduchá, takže užívatelia sa môžu sústrediť predovšetkým na svoje prezentácie a nemusia strácať čas nastavením.

Užívatelia môžu dosiahnuť jasný obraz aj pri plnom dennom svetle, môžu ponechať aj rozsvietené svetlá, aby si poslucháči mohli pohodlne zapisovať poznámky. To je možné vďaka použitej technológii Epson 3LCD a vysokému farebnému aj bielemu svetelnému výstupu projektora, ktorého rozsah sa v závislosti od modelu pohybuje medzi 2 400 a 3 500 lúmenov.

Tento rad je navrhnutý tak, aby pomohol prezentujúcim zapôsobiť. Projektory ponúkajú výkonný zvuk; každý model je vybavený 16W reproduktorom, päť modelov zároveň disponuje vstupom pre mikrofón. Obraz je možné jednoducho a rýchlo zdieľať vďaka projekcii priamo z jednotky USB, fotoaparátu alebo prenosného pevného disku. Ak pripojíte projektor k dokumentárnej kamere Epson ELP-DC06, môžete zobrazovať aj 3D objekty.

Nech už je usporiadanie miestnosti akékoľvek, inštalácia projektoru je jednoduchá. Dokonca aj v prípade, že projektor je umiestnený v uhle k projekčnej ploche, je možné obraz veľmi rýchlo zarovnať pomocou funkcie automatickej vertikálnej a manuálnej horizontálnej korekcie lichobežníkového skreslenia. Projektory tiež ponúkajú viac flexibility vďaka optickému zoomu 1,2x alebo 1,6x v závislosti od vybraného modelu.

Pracovníci oddelenia IT môžu bez problémov ovládať a sledovať celú flotilu projektorov pomocou pokročilých sieťových funkcií aplikácie Epson EasyMP. Je možné nastaviť praktickú funkciu automatického odosielania e-mailových upozornení, týkajúcich sa teploty a stavu lampy, čím je odstránená nutnosť fyzických kontrol. Vstup LAN umožňuje prenos obrazu aj zvuku po sieti, akékoľvek nastavenia projektora je možné vykonávať z jedného bodu v sieti.

Flexibilitu prinášajú aj možnosti konektivity. Všetky projektory sú vybavené vstupom HDMI, niektoré modely dokonca ponúkajú voliteľné bezdrôtové pripojenie. Vďaka funkcii zobrazenia USB 3 v 1 budete na pripojenie laptopu potrebovať jediný USB kábel.

Tento rad je dokonalou voľbou pre váš rozpočet. Celkové náklady na vlastníctvo sú nízke, čo vyplýva z dlhej životnosti lampy, ktorá dosahuje 6 000 hodín (v ekonomickom režime) a zdokonaleného prachového filtra, ktorý navyše znižuje aj čas potrebný na vykonanie údržby.

Tento rad bol prvýkrát predstavený na veľtrhu BETT v januári 2011. Projektory EB-93, EB-95 a EB-96W je možné zakúpiť od februára 2011, projektory EB-905, EB-915W a EB-925 budú potom v predaji od marca 2011.

- koniec -

 

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete. Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

 

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.
www.epson-europe.com
 

 

Environmentálna vízia 2050
http://eco.epson.com

 

Ak máte záujem o ďalšie informácie, prosím obráťte sa na:
Ľubor Zámečník, PRime time, s.r.o., tel: +421 2 6726 7340, zamecnik@primetime.sk, alebo
www.epson.sk, hotlinka pre SR: 0850 111 429