Dokumentárna tlačiareň Epson určená pre tlač na poštových a bankových pultoch a kontaktných miestach štátnych inštitúcií

Tlačiareň PLQ-22/22M s veľmi tichou prevádzkou je zárukou časových aj finančných úspor vďaka významnému skráteniu času transakčných operácií a veľmi nízkym celkovým nákladom na vlastníctvo (TCO)

Dokumentárna tlačiareň Epson určená pre tlač na poštových a bankových pultoch a kontaktných miestach štátnych inštitúcií

Uvedením modelu PLQ-22/22M spoločnosť Epson reaguje na dopyt po tichej a energeticky úspornej tlačiarni. Tlačiareň PLQ-22/22M nadväzuje na úspech modelu PLQ-20/20M. Spotreba energie aj úroveň hlučnosti sú pri tomto modeli ešte nižšie, takže banky, pošty a štátne úrady teraz majú k dispozícii veľmi tichú tlačiareň s nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo.

Zákazníci aj obsluha pri tlačiarni PLQ-22/22M ocenia tichú prevádzku, pretože úroveň hluku dosahuje len 51 dB(A). Tlačiareň je tiež výkonná – funkcia zvýšenia rýchlosti tlače  umožňuje v prostrediach systémov Windows® rýchlu tlač rastrových obrazových dát, čím prispieva ku skráteniu radov čakajúcich zákazníkov. Vysoko presná hlava MICR/MSRW (verzia M) robí zo spracovania šekov a vkladných knižiek plynulú a bezproblémovú záležitosť.

Siva Kuppusamy, product manager spoločnosti Epson Europe, hovorí: „Finančné inštitúcie a štátne úrady môžu vďaka tlačiarni PLQ-22/22M výrazne ušetriť. Spĺňa podmienky programu ENERGY STAR® a jej spotreba energie v pohotovostnom režime je veľmi nízka - dosahuje len 4,5 W. Navyše dokáže v režime konceptu vytlačiť asi 10 miliónov znakov bez výmeny pásky, čo ďalej znižuje celkové náklady na vlastníctvo.

Tlačiareň PLQ-22/22M je vybavená pamäťou s veľkosťou 128 kB a umožňuje potlač pasov, vkladných knižiek a ďalších dokumentov s hrúbkou až 2,6 mm, čo zaručuje vynikajúcu flexibilitu pri spracovaní dát a ľahkú manipuláciu s dokumentmi.

Model PLQ-22/22M zahŕňa rad emulácií, je ho možné jednoducho inštalovať, a tiež je štandardne vybavený paralelným, sériovým a USB rozhraním, čo uľahčuje jeho integráciu do väčšiny IT prostredí.

Tlačiareň PLQ-22/22M bude možné zakúpiť od apríla 2011 za odporúčanú cenu od 719 €.

Najdôležitejšie vlastnosti

  • Plochá 24ihličková tlačiareň vkladných knižiek s možnosťou tlače so šírkou 94 stĺpcov
  • Nízka hlučnosť – 51dB(A)
  • Čítačka MICR/MSRW (verzia M) zaručuje presné čítanie dát
  • Funkcia zvýšenia rýchlosti tlače
  • Spotreba v pohotovostnom režime je len 4,5 W
  • Spĺňa podmienky programu ENERGY STAR
  • Výťažnosť pásky je 10 miliónov znakov (v režime konceptu)
  • 128kB pamäť
  • Spracovanie vkladných knižiek s hrúbkou až 2,6 mm
  • Štandardne sú k dispozícii paralelné, sériové a USB rozhrania a rad emulácií