Celosvetový predaj veľkokapacitných tlačiarní Epson s ITS dosiahol hranicu 15 miliónov kusov

Nový koncept tlače dokazuje úspech

Bratislava, 14. júla 2016 – Seiko Epson Corporation s potešením oznamuje, že kumulované predaje veľkokapacitných tlačiarní s atramentovým tankovým systémom (Ink Tank System) dosiahol 15 miliónov kusov, čo dokazuje úspech tohto nového revolučného systému. Spoločnosť Epson zahájila predaj týchto veľkokapacitných tlačiarní s atramentovým tankovým systémom v októbri 2010 v Indonézii. Od tejto doby boli tieto tlačiarne postupne uvedené na nové trhy v 150 krajinách a regiónoch1 s pozitívnou odozvou na túto novú koncepciu.

Tento nový typ tlačiarní zaznamenal pozitívny dojem na trhu. Zvlášť viditeľné je to na rozvíjajúcich sa trhoch, kde predaj tejto rady predstavuje približne 10 % z celkového predaje tlačiarní (laserových a atramentových), čo zodpovedá zhruba 45 miliónom kusov2. Spoločnosť Epson naďalej predpovedá silný nárast s odhadom celosvetového ročného nárastu predaje o takmer 40 % z celkového predaje atramentových tlačiarní Epson, v porovnaní s 30 % a 35 % v minulých rokoch3.

Obr. Predaje veľkokapacitných tlačiarní Epson s atramentovým tankovým systémom v kusoch 

Spoločnosť Epson je presvedčená, že za úspechom veľkokapacitných tlačiarní s atramentovým tankovým systémom stojí rad faktorov. Zásobníky atramentu s vysokou kapacitou sú účelové a úplne integrované umožňujúce spoľahlivé riešenie. Ponúka taktiež istý aspekt pohodlia, pretože užívateľ naplní veľkokapacitné nádržky atramentom a môže bez prerušenia tlačiť tisíce stránok (bez nutnosti častého doplňovania tlačiarne atramentovými kazetami). Ďalším dôležitým faktorom je efektívnosť nákladov. Tlačiarne s atramentovým tankovým systémom ponúka ultra nízke náklady na tlač,  lebo sú dodávané spolu s atramentovými fľaštičkami s vysokou výťažnosťou[1].

 

Marcel Divín, Business Sales Manager v spoločnosti Epson Europe B.V., hovorí:
"S predanými 15 miliónmi kusov môžeme s hrdosťou prehlásiť, že tento nový koncept dokázal úspech. Je pre nás dôležité ponúkať zákazníkom široké možnosti výberu, aby mohli nájsť produkt, ktorý vyhovuje ich individuálnym potrebám. Podarilo sa nám identifikovať jedinečnú príležitosť na trhu. Zákazníci hľadajú účelové, spoľahlivé, nákladovo efektívne a veľkoobjemové tlačové riešenia. Naše inovatívne veľkokapacitné tlačiarne s atramentovým tankovým systémom týmto riešením disponujú, čo dokazujú aj čísla."

[1] 150 zemí a regionů v období mezi říjnem  2010 a fiskálním rokem  2015.

2 Za fiskální rok 2015 podle průzkumu společnosti Epson.

3 Za fiskální období 2016, 2014 a 2015 v tomto pořadí.

 


Poznámky editorovi

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je globálny technologický líder spájajúci ľudí, veci a informácie vďaka originálnym a presným technológiám v kompaktných rozmeroch. Ponuka produktov spoločnosti Epson pozostáva z atramentových tlačiarní a digitálnych tlačových systémov, projektorov 3LCD, inteligentných okuliarov, snímacích systémov či priemyselných robotov. Spoločnosť Epson sa snaží prinášať inovácie a prekonávať očakávania zákazníkov v oblasti atramentovej tlače, vizuálnej komunikácie, nositeľného príslušenstva a robotiky.

Skupina Epson, vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku, zamestnáva viac ako 67 000 ľudí v 90 spoločnostiach po celom svete a je hrdá na svoj prínos komunitám, v ktorých pôsobí, a na svoje trvalé snahy o zníženie dopadu na životné prostredie.

www.global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a je riadiacím centrom skupiny Epson pre Európu, Stredný východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe zamestnáva 1 700 ľudí a vo fiškálnom roku 2015 zaznamenala obrat 1 577 miliónov eur. http://www.epson.sk

Environmentálna vízia 2050  

http://eco.epson.com/

Kontakt:

Kateřina Bradáčová
Marketing Coordinator CZ & SK
EPSON Europe B.V.
Branch Office Czech Republic
Slavíčkova 1a, 63800 Brno
Tel.:     +420 548 427 811
Fax:     +420 548 427 816
Mobile: +420 737 211 393
E-mail: katerina.bradacova@epson.eu

Tomáš Feč
PRime time, s.r.o.
Viedenská cesta 5
851 01 Bratislava 5
Tel.: +421 2 6224 0306
Mobile: +421 949 233 542
E-mail: fec@primetime.sk