Rocková kapela Arakain vsadila na projektory Epson

Projektory Epson sprevádzali jarné turné Arakain & Lucie Bílá

Česka hudobná skupina Arakain patrí medzi najstarších a najznámejších predstaviteľov tvrdého rocku a heavy metalu. V roku 2015 sa vydala na jarné turné, na ktorom oslávila 30 rokov svojej existencie. Pre účely tejto koncertnej šnúry hľadali projektory, ktoré by vyhovovali vysokým nárokom rockových show. Očakávania najlepšie splnili projek

Požiadavkám najviac vyhovovali projektory Epson

Na jarnom turné, ktoré spoločne sArakainom absolvovala aj speváčka Lucie Bílá, boli potrebné štyri projektory. „Hľadali sme výkonné projektory, ktoré sa dokážu presadiť aj cez väčšie množstvo ďalších svetelných zariadení, ktoré vrámci show používame. Ďalšou aveľmi dôležitou požiadavkou bolo pokrytie veľkej plochy na veľmi krátku projekčnú vzdialenosť,“ uviedol Peter Kubáň, manažér kapely Arakain. Ukázalo sa, že všetky spomenuté požiadavky spĺňajú projektory Epson, apreto boli tri typy týchto zariadení nakoniec vybrané. Išlo odva modely pre pevnú inštaláciu EB-Z11000, ktoré zaisťovali zadnú projekciu na hlavnom stagi, adva dvojlampové projektory EB-Z8050W aEB-Z8000WU, ktoré mali na starosti bočnú projekciu.

Epson EB-Z11000, EB-Z8050W a EB-Z80000WU – skvelá voľba pre veľkú svetelnú show

„Na riešenie v podobe projektorov Epson sme najviac ocenili výkon, spoľahlivosť, prívetivosť nastavení ataktiež širokú ponuku možností premietania. Predovšetkým technici uvítali užívateľsky prívetivé ovládanie, ktoré im urýchľovalo nastavenie,“ povedal Kubáň. Po vyložení zvozidla sa najprv zariadenie muselo aklimatizovať aaž následne mohla prebehnúť inštalácia na pozície. Potom sa technik postaral oprepojenie obrazu do jedného celku pomocou softwaru projektorov aich zladenie. Ako posledné sa vykonali testy obrazovým signálom zprojekčného počítača aprípadne sa doladil obraz. Celá inštalácia mimo aklimatizácie zabrala necelú jednu hodinu, čo pre prípravu na veľkú show bolo pre kapelu úplne ideálne.

„Všetky projektory poslúžili výborne aprispeli kúspechu celej show, ktorej sa na dvadsiatich štyroch veľkolepých koncertoch zúčastnilo asi tridsaťpäť tisíc divákov. Fanúšikovia si zvystúpenia odnášali kvalitný kultúrny zážitok, čo je hlavným cieľom každej kapely,“ doplnil Kubáň. Úspešná koncertná šnúra prebiehala od 6. marca do 15. mája v24 českých mestách.

Epson® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Seiko Epson® Corporation. Všetky ostatné uvedené názvy produktov a spoločností slúžia iba pre účely identifikácie a môžu byť ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Chyby sú vyhradené. Všetky špecifikácie môžu byť bez predchádzajúceho upozornenia zmenené.