Veľkoformátové tlačiarne menia živé farby na skutočnosť

Vytvárajte profesionálne umelecké fotoobrazy s vysokou farebnou presnosťou

Veľkoformátové tlačiarne menia živé farby na skutočnosť

Spoločnosť Epson uvádza na trh dve veľkoformátové tlačiarne, ktoré ponúkajú ideálnu kombináciu farebnej reprodukcie s bezkonkurenčnou produktivitou. 24-palcová tlačiareň Epson Stylus Pro 7890 a 44-palcová Epson Stylus Pro 9890 boli navrhnuté na to, aby pomáhali profesionálnym fotografom a umeleckému trhu tlačiť vysokou rýchlosťou výtlačky v živých farbách.

Tlačiarne používajú 8-farebnú sériu atramentov Epson UltraChrome K3 so žiarivou purpurovou v kombinácii s tlačiarenskou hlavou TFP, čo zaručuje lepšiu kvalitu tlačového bodu a svieže, jasné obrazy. To znamená, že tieto výtlačky dosahujú lepšiu kvalitu, než ponúkajú fotolaby. Dosahujú jeden z najvyšších farebných rozsahov na trhu s konzistentnými hladkými prechodmi a tiež ponúka špičkový rozsah sivých tónov, ktorých vzhľad je veľmi prirodzený. Tri hustoty čiernej, zahŕňajúce štandardnú fotografickú alebo matnú čiernu (sú vyberané automaticky v závislosti na použitých médiách), odľahčenú čiernu a svetlú čiernu, vytvárajú neobyčajný čiernobiely výstup s vysokým kontrastným pomerom, dokonalý tónový rozsah, zdokonalené vyváženie sivej a navyše sa tieto farby nezlievajú.

Táto kombinácia čiernych atramentov tiež znamená, že výtlačky nemajú bronzovanie a vzhľad ich povrchu je jednotný, bez rozoznateľného rozdielu medzi svetlými a tmavými oblasťami. Navyše je znížená metameria, čo zaisťuje, že sivé tóny sú konzistentné bez ohľadu na to, pod akým svetelným zdrojom sú prehliadané.

Voliteľný inline SpectroProofer zabezpečuje konzistentnú, opakovateľnú farebnú presnosť pri použití rôznych médií, rýchle vyhodnotenie kontrolných prúžkov a farebných schém pri vytváraní ICC profilov a overuje farebnú vernosť tlače.

Marco Van Niekerk, produktový manažér pre veľkoformátové tlačiarne spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „Tlačiarne Epson Stylus Pro 7890 a Epson Stylus Pro 9890 ponúkajú nielen prvotriednu reprodukciu farieb, ale predstavujú tiež obrovskú posilu v oblasti produktivity. Majú vysokú produkčnú rýchlosť podporovanú automatickým systémom detekcie atramentových kvapôčok Epson, ktorý zabezpečuje uvoľnenie zanesených trysiek bez toho, aby ste museli sami zasahovať. Obe zariadenia pracujú s fotografickým a matným čiernym atramentom súčasne a vstavaný rotačný nôž rýchlo a čisto reže výtlačky, zatiaľ čo zdokonalené podávanie spotrebného materiálu znamená, že papierové rolky je možné vymeniť ľahko a rýchlo počas niekoľkých sekúnd.

„Tieto funkcie ponúkajú výrazné výhody v zmysle úspory nákladov a času našich zákazníkov.”

Cena Epson Stylus Pro 7890 bola stanovená na 2 995 EUR a cena Epson Stylus Pro 9890 na 5 995 EUR. Oba modely bude možné zakúpiť od 1. novembra 2010.

Súhrn najdôležitejších vlastností:
Široký farebný rozsah pre hladké prechody
8-farebná séria atramentov UltraChrome K3 so žiarivou purpurovou
Voliteľný inline SpectroProofer pre konzistentnú, opakovateľnú farebnú presnosť
Tlačiarenská hlava TFP
Rýchlosť tlače až 40 m² za hodinu
Automatický systém detekcie atramentových kvapôčok okamžite skontroluje a uvoľní zanesené trysky
Fotografický a matný čierny atrament sú používané súčasne a sú automaticky prepínané
Vstavaný rotačný nôž a zdokonalená manipulácia so spotrebným materiálom
2,5-palcový farebný LCD displej
Vytvárajte kópie umeleckých výtlačkov s certifikovanou digigrafiou
Vaše náklady na energiu a jej spotreba zostanú nízke, pretože tlačiarne spĺňajú podmienky programu ENERGY STAR pre energetickú účinnosť