Tlačte viac, plaťte menej

Rad tlačiarní Epson, vybavený veľkokapacitnými atramentovými nádržkami, dokáže vytlačiť viac za menej peňazí

Tlačte viac, plaťte menej

3. apríl 2012 – Spoločnosť Epson reaguje nadopyt po bezproblémovej, nízkonákladovej tlači a uvádza na vybrané trhy svoj prvý rad atramentových tlačiarní vybavených integrovaným systémom veľkokapacitných atramentových nádržiek. Tlačiarne boli navrhnuté na efektívnu, spoľahlivú tlač a ponúkajú  užívateľom možnosť doplnenia atramentových  nádržiek bez neporiadku alebo problémov, ku ktorým dochádza pri iných doplniteľných systémoch. Každá tlačiareň ponúka mimoriadne  nízke náklady na tlač jednej stránky, pričom tlačiarne sú plne kryté zárukou Epson.

Tento rad zahŕňa modely Epson L800, L200 a L100. Všetky sú vybavené technológiou Epson Fast Ink Top-up (FIT), ktorej súčasťou sú špeciálne navrhnuté vzduchotesné viečka a filtre, ktoré minimalizujú únik atramentu. Navyše sú tieto tlačiarne vybavené škrtiacim ventilom, ktorý riadi prietok atramentu tak, aby nedochádzalo k jeho vracaniu sa počas tlače, a umožňuje jednoduchú a bezpečnú prepravu tlačiarne.

Jednoúčelová fototlačiareň L800 je dodávaná so šiestimi 70ml fľaštičkami atramentu  Epson určenými na doplnenie atramentových nádržiek v čiernej, azúrovej, purpurovej, žltej, svetlo azúrovej a svetlej purpurovej farbe, pričom ponúka nízke prevádzkové náklady, ktoré dosahujú iba 0,035 € na fotografiu veľkosti 10 x 15 cm. Užívatelia môžu tlačiť veľmi kvalitné fotografie bez okrajov až do formátu A4 a k dispozícii majú tiež funkciu priamej tlače na potlačiteľné disky CD a DVD, ktorá prináša trvanlivé, realistické výsledky. Tlač fotografií prebieha rýchlo a efektívne - fotografiu veľkosti 10 x 15 cm je možné vytlačiť len za 12 sekúnd[1].

Multifunkčné zariadenie L200 dokáže ľahko a rýchlo tlačiť, skenovať a kopírovať dokumenty, zatiaľ čo model L100 je jednoúčelovou tlačiarňou určenou užívateľom, ktorí funkcie skenovania a kopírovania nevyžadujú. S oboma modelmi je tiež dodávaná súprava štyroch samostatných 70ml fľaštičiek s originálnym atramentom Epson v čiernej, azúrovej, purpurovej a žltej farbe spoločne s dvoma náhradnými čiernymi atramentmi. Tieto tlačiarne  sú schopné vytlačiť až 4.000 stránok čiernobielo a 6.500 stránok farebne[2], zatiaľ čo nízke prevádzkové náklady dosahujú iba 0,002 € na čiernobielu a 0,004 € na farebnú stránku. Dve náhradné fľaštičky s čiernym atramentom ďalej zvyšujú výťažnosť čiernobielej tlače o 8.000 stránok.

Jason Low, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Vďaka týmto veľkokapacitným atramentovým nádržkám a veľkoobjemovým fľaštičkám určeným na ľahké  dopĺňanie atramentu môžu tieto modely bez problémov tlačiť profesionálne dokumenty a fotografie pri nízkych nákladoch. Zákazníci spoločnosti Epson si môžu byť isti, že so svojou tlačiarňou získavajú maximálnu úžitkovú hodnotu, spoľahlivosť a istotu garantovanú zárukou Epson.“

V Slovenskej republike bude možné zakúpiť modely L800, L200 a L100 od apríla 2012 za odporúčanú maloobchodnú cenu vrátane DPH od 301,80 €, 200,40 €, respektíve 160,20 €.

Hlavné vlastnostiL800L200L100
Farebná tlačiareň, skener a kopírka s integrovanými veľkoobjemovými nádržkami na atramentLen tlačiareňLen tlačiareň
Skener s rozlíšením 600 dpi--
Tlač fotografie veľkosti 10 x 15 cm trvá iba 12 sekúnd1--
Tlač veľmi kvalitných fotografií bez okrajov až do formátu A4--
Priama tlač na disky CD a DVD--
Tlač až 4.000 stránok čiernobielo a 6.500 stránok farebne2 pri najnižších nákladoch na tlač jednej stránky v rámci produktov Epson-
Tlač až 1.800 veľmi kvalitných fotografií veľkosti 10 x 15 cm[3]s najnižšími nákladmi na tlač jednej stránky v rámci produktov Epson--
Súčasťou dodávky sú 70ml fľaštičky s atramentom Epson v 6 farbách--
Súčasťou dodávky sú 70ml fľaštičky s atramentom Epson v 4 farbách-
2 náhradné 70ml fľaštičky Epson s čiernym atramentom-
Bezproblémová tlač so zárukou Epson
Spĺňa podmienky programu ENERGY STAR

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporationso sídlom v Japonsku zamestnáva takmer 78 000 zamestnancov v 99 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 1 594 zamestnancov vo fiškálnom roku 2010 obrat 1,583 miliónov eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com[1]Rýchlosť tlače (v stránkach za minútu) je kalkulovaná pri podmienkach tlače na bežný papier formátu A4 v najrýchlejšom režime, rýchlosť tlače fotografie veľkosti 10 x 15 cm na fotografickom papieri Epson Premium Glossy Photo Paper sa môže líšiť v závislosti na konfigurácii systému, režimu tlače, zložitosti dokumentu, softwaru, typu použitého papiera a konektivite. Rýchlosť tlače nezahŕňa čas spracovania v počítači.

[2]Uvedená výťažnosť / náklady na tlač jednej stránky sú stanovené na základe originálnej metodiky spoločnosti Epson pri tlačovej simulácii testovacích vzorov podľa normy ISO/IEC24712. Uvedená výťažnosť / náklady na tlač  jednej stránky NEVYCHÁDZAJÚ z normy ISO/IEC24711. Uvedená výťažnosť / náklady na tlač jednej stránky sa môžu líšiť v závislosti od tlačených obrazových materiáloch, typu použitého papiera, frekvenciu tlače a podmienkach prostredia, ako je napríklad okolitá teplota. Uvedené náklady na tlač jednej stránky nezahŕňajú  cenu médií.

[3]Výťažnosť farebných stránok / náklady na tlač jednej stránky zahŕňajú 5 farebnú kombinovanú tlač v azúrovej, purpurovej, žltej, svetlej azúrovej a svetlej purpurovej farbe. Výťažnosť čiernych stránok /náklady na tlač jednej stránky predstavujú odhadovanú doplnkovú výťažnosť. Uvedená výťažnosť je kalkulovaná pri použití originálnej metodiky spoločnosti Epson na základe noriem ISO/IEC FDIS29102 pri nepretržitej tlači testovacích vzorov podľa normy ISO/IEC FDIS29103. Výťažnosť / náklady na tlač jednej stránky sa môžu výrazne líšiť v závislosti od tlačených obrazových materiálov, nastavenia tlače, typu papiera, frekvencii používania, vlhkosti a teplote.