Tlačiareň Epson Stylus Photo R2000 je reakciou na dopyt zákazníkov po vyššom užívateľskom komforte

Táto fototlačiareň formátu A3+ využíva na tlač fotografií s vysokým leskom atramentové kazety, ktorých obsah je o 50 % vyšší, čím sa predlžuje čas medzi ich výmenami.

Tlačiareň Epson Stylus Photo R2000 je reakciou na dopyt zákazníkov po vyššom užívateľskom komforte

Ako odpoveď na dopyt  zákazníkov po atramentových kazetách s vyššou kapacitou, ktoré by prispeli k väčšiemu pohodliu užívateľov, vyvinula spoločnosť Epson tlačiareň  Stylus Photo R2000, ktorá je vybavená atramentovými kazetami s objemom 17 ml. Táto nová osemfarebná fototlačiareň formátu A3+ ponúka tlač vysoko kvalitných fotografií, pri ktorej je využívaný pigmentový atrament Epson UltraChrome Hi-Gloss2. Výhodou je o 50 % vyššia kapacita kaziet v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi v tejto triede, ktorá zaručuje menej častú výmenu atramentových zásobníkov pri spracovaní rozsiahlejších tlačových úloh.

Spoločnosť Epson zároveň zareagovala na dopyt zákazníkov po možnosti bezdrôtového pripojenia. Model R2000 je jednou z prvých tlačiarní vo svojej kategórii, ktorá je vybavená rozhraním Wi-Fi, ktoré v kombinácii s možnosťou  pripojenia cez ethernetové a USB rozhranie umožňuje jednoduché použitie tlačiarne R2000 v akomkoľvek štúdiu alebo domácnosti. Aplikácia Epson iPrint¹ užívateľom ponúka možnosť vzdialenej tlače zo zariadenia iPhone® alebo iPad®.

Mark Boehmer, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Nielenže sme na základe želania zákazníkov pridali rozhranie Wi-Fi a zvýšili kapacitu atramentových  zásobníkov, ale tiež zaručujeme, že užívatelia vždy dosiahnu výsledky vysokej kvality. Tlačiarenská hlava pracuje na báze technológie premenlivej veľkosti kvapôčok s minimálnym objemom 1,5 pl, čím je zaistená vysoká presnosť a jemné prechody. Hlava je zároveň vybavená funkciou miešania atramentu, ktorá zabraňuje jeho usadzovaniu a zaručuje maximálnu presnosť reprodukcie farieb.

Atrament UltraChrome HiGloss2 umožňuje užívateľom dosiahnuť vysoko lesklý povrch fotografií a súčasne využiť všetky výhody pigmentového atramentu, ako sú napríklad dlhá trvanlivosť výtlačkov a flexibilita využitia širokej škály médií. Okrem kriedových, lesklých a matných médií, ktoré môžu byť vo forme samostatných listov alebo v kotúčoch, dokáže model R2000 tlačiť tiež priamo na disky CD/DVD a hrubé médiá, ako je napríklad plagátový kartón.

Tlačiareň Epson Stylus Photo R2000 bude možné zakúpiť od mája 2011 za odporúčanú maloobchodnú cenu od  500 € vrátane DPH.

Charakteristické vlastnosti

  • Vysoká kvalita tlače lesklých fotografií vo formáte A3+, výtvarného umenia, netradičných fotoalbumov a podobne
  • Atrament Epson UltraChrome HiGloss2 kombinuje vysoký lesk fotografií s trvanlivosťou a univerzálnosťou pigmentového atramentu
  • 17ml zásobníky atramentu
  • Kompatibilná so širokou škálou médií vrátane kriedových, lesklých a matných papierov
  • Flexibilná manipulácia s médiami umožňuje tlač na hrubé a kriedové papiere, samostatné listy, médiá v kotúčoch a disky CD/DVD
  • Možnosť pripojenia prostredníctvom rozhrania Wi-Fi, Ethernet a USB
  • Priama tlač z digitálnych fotoaparátov s rozhraním PictBridge
  • Premenlivá veľkosť kvapôčok s minimálnym objemom len 1,5 pl je zárukou jemných prechodov
  • Funkcia miešania atramentu zabraňuje jeho usadzovaniu a zaručuje tak presnú reprodukciu farieb
  • Rozlíšenie tlače 5 760 dpi¹Aplikáciu Epson iPrint je možné stiahnuť z internetového obchodu iTunes App Store.