Strieborná trieda v Ročenke trvalo udržateľného rozvoja 2010 udelená spoločnosti Epson

TOKIO, Japonsko, 19. februára 2010 – spoločnosť Seiko Epson Corporation bola vymenovaná za lídra v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a bola jej udelená strieborná trieda v Ročenke trvalo udržateľného rozvoja 2010 spoločnosti SAM (publikovanej 26. januára).

Strieborná trieda v Ročenke trvalo udržateľného rozvoja 2010 udelená spoločnosti Epson


Spoločnosť označená za lídra trvalo udržateľného rozvoja v sektore výpočtového a kancelárskeho vybavenia

TOKIO, Japonsko, 19. februára 2010 – spoločnosť Seiko Epson Corporation bola vymenovaná za lídra v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a bola jej udelená strieborná trieda v Ročenke trvalo udržateľného rozvoja 2010 spoločnosti SAM (publikovanej 26. januára).

Ročenka trvalo udržateľného rozvoja hodnotí potenciál udržateľného rastu vyše 1 200 spoločností po celom svete ich posudzovaním podľa viac ako 100 všeobecných a priemyselne špecifických kritérií v oblasti hospodárskej, sociálnej a environmentálnej výkonnosti. Svetovo renomovaná výskumná spoločnosť v oblasti SRI (Social Responsibility Investment), skupina SAM, hodnotí každého potenciálneho účastníka v spolupráci so spoločnosťou PricewaterhouseCoopers.

Z 246 spoločností zastupujúcich 58 sektorov, uvedených v Ročenke 2010, bola 97 udelená zlatá trieda, 84 bolo hodnotených striebornou triedou a 65 bola pridelená bronzová trieda. Spoločnosť Epson je jedným zo siedmich lídrov v oblasti trvalo udržateľného rozvoja, vymenovaných v sektore Hardvérové výpočtové a elektronické kancelárske vybavenie.

Spoločnosť Epson bola v Ročenke uvedená po prvýkrát v roku 2008 s hodnotením v bronzovej triede a vďaka tomu našla svoje miesto aj v indexoch trvalo udržateľného rozvoja Dow Jones (DJSI), za ktorých hodnotenie a priznanie skupina SAM zodpovedá. Dlhodobý záväzok spoločnosti Epson k trvalo udržateľnému rozvoji bol tento rok odmenený striebornou triedou a spoločnosť, vzpružená týmto výsledkom, bude pokračovať v rozvíjaní svojho programu spoločenskej zodpovednosti (CSR) a posilňovať svoje manažérske iniciatívy založené na dôvere.

Ak sa chcete dozvedieť viac o aktivitách spoločnosti Epson v oblasti spoločenskej zodpovednosti podnikov (CSR) alebo ak si chcete pozrieť správu spoločnosti Epson o trvalo udržateľnom rozvoji za rok 2009, navštívte sekciu Epson & the community na našej webovej stránke.
http://global.epson.com/community/


- koniec -

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov, od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia, sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.
Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 108 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos v ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

Environmentálna vízia 2050
Spoločnosť Epson stavia na svojich dlhodobých aktivitách ohľaduplných k životnému prostrediu usiluje sa splniť náročnú úlohu s názvom Environmentálna vízia 2050. Ďalšie informácie o trvalých iniciatívach spoločnosti Epson nájdete na webových stránkach http://eco.epson.com.

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur. www.epson-europe.com

Ak máte záujem o ďalšie informácie, prosím kontaktujte:
Andrea Vráblová, PRime time, s.r.o., tel: +421 2 6726 73 40, vrablova@primetime.sk

Informácie získate i na www.epson.sk alebo hotlinke pre SR: 0850 111 429