Spoločnosť Epson zvyšuje spoľahlivosť tlačiarní pri odletových pultoch

Ihličková tlačiareň navrhnutá špeciálne pre náročnú letiskovú prevádzku

Spoločnosť Epson zvyšuje spoľahlivosť tlačiarní pri odletových pultoch

14. februára 2012 – Spoločnosť Epson, popredný svetový výrobca zobrazovacích a tlačových zariadení, predstavuje nový prírastok do špecializovanej rodiny ihličkových tlačiarní, model FX-890A. Táto tlačiareň bola vyvinutá špeciálne s ohľadom na konkrétne potreby leteckých spoločností a letiskovej obsluhy.

TlačiareňFX-890A nadväzuje na osvedčenú 9-ihličkovú technológiu spoločnosti Epson. Je skonštruovaná s dôrazom na spoľahlivosť, takže je ideálna pri spracovaní mimoriadne dôležitých dokumentov, ako sú napríklad zoznamy cestujúcich.

Vzhľadom kpožiadavkám letiskového prostredia má robustný dizajn doplnený krytom zaisťujúcim ochranu proti otrasom a podávačom samostatných listov papiera. Je tiež vybavená zosilnenou odtrhávacou lištou z akrylátu pre náročnú prevádzku, ktorá nie je pevnou súčasťou krytu, čo zaručuje vysokú odolnosť a jednoduchú výmenu.

Model FX-890A patrí medzi najrýchlejšie tlačiarne vo svojej triede. Dokáže tlačiť rýchlosťou až 680 znakov za sekundu pri rozlíšení 12 znakov na palec v režime vysokorýchlostného konceptu. Tlač sedemdielnych formulárov nie je pre túto tlačiareň žiadnou náročnou úlohou, takže si so zoznamami cestujúcich a ďalšími dôležitými dokumentmi poradí veľmi rýchlo a efektívne.

Vďaka 40-ročným skúsenostiam spoločnosti Epson s vývojom ihličkových tlačiarní vyžaduje model FX-890A minimálnu údržbu a stredná doba medzi poruchami dosahuje až 20 000 prevádzkových hodín, zatiaľ čo výťažnosť tlačovej pásky dosahujúcej až 7,5 milióna znakov znižuje frekvenciu výmen.

Spoločnosť Epson navrhuje produkty s ohľadom na potreby koncových užívateľov," dodáva Heidi Wagner, produktová manažérka spoločnosti Epson Europe. "Okrem odolných dielov vyvinutých špeciálne pre náročnú letiskovú prevádzku je tlačiareň FX-890A tiež štandardne vybavená uzamykateľným predným krytom. Tým zvyšujeme bezpečnosť na letiskách - verejnosť nemôže vnútri tlačiarne ukryť žiadne predmety, takže nie sú potrebné špeciálne bezpečnostné kontroly, čím sa predchádza  zbytočným škodám. "

Tlačiareň FX-890A je vybavená paralelným a USB rozhraním a ovládačmi pre jednoduchú inštaláciu a bezproblémovú integráciu do aplikácií bežiacich pod systémami Windows.

Model FX-890A je už v predaji za odporúčanú maloobchodnú cenu vr. dph od 902 €

Hlavné vlastnosti

Spoľahlivá a rýchla 9-ihličková tlačiareň určená najmä na použitie v rámci mimoriadne dôležitých letiskových aplikácií

Robustné prevedenie s krytom zaisťujúcim ochranu proti otrasom s podávačom samostatných listov papiera

Nezávislá zosilnená akrylátová štiepacia lišta

Tlač rýchlosťou 680 znakov za sekundu pri 12 znakoch na palec v režime tlače vysokorýchlostného konceptu

Výťažnosť pásky dosahuje 7,5 milióna znakov

Stredná doba medzi poruchami 20 000 hodín

Súčasťou štandardnej výbavy je uzamykateľný predný kryt

Paralelné a USB rozhranie

Ovládač pre systémy Windows

Spĺňa podmienky programu ENERGY STAR


O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporationso sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 75 000 zamestnancov v 100 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.
http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 1 594 zamestnancov vo fiškálnom roku 2010 obrat 1,583 miliónov eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com