Spoločnosť Epson® získala ocenenie „VOĽBA“ testovacieho laboratória Buyers Laboratory v kategórii skenerov

Skener Epson GT-1500, ktorý získal ocenenie laboratória BLI Voľba jesene 2008 ako „výnimočný stolový jednostranný skener pre pracovné skupiny“ ponúka mimoriadnu spoľahlivosť a ovládače s veľmi jednoduchou obsluhou, pričom nevyžaduje od používateľov žiadnu údržbu.

W o k i n g h a m (VB), 3. decembra 2008 –– Popredná svetová spoločnosť, ktorá vykonáva nezávislé testy výrobkov určených na zobrazovanie dokumentov – Buyers Laboratory Inc. (BLI) –oznámila výsledky udeľovania prestížnych cien Voľba jesene 2008 v kategórii skenerov. Laboratórium BLI pravidelne každý polrok oceňuje cenou Voľba najvýkonnejšie produkty. Ocenenia sa udeľujú produktom, ktoré najlepšie obstoja v autorizovaných testoch laboratória BLI hodnotiacich širokú škálu najdôležitejších výkonnostných faktorov z hľadiska kupujúceho vrátane (okrem iného) spoľahlivosti, miery náročnosti obsluhy, produktivity a zhodnotenia. Ostatná testovaná skupina skenerov zahŕňala zariadenia od jednostranných skenerov pre pracovné skupiny po veľkoobjemové skenery. Ako najlepšie vo svojej triede bolo vybrané zariadenie Epson GT-1500:

Spoločnosť Epson® získala ocenenie „VOĽBA“ testovacieho laboratória Buyers Laboratory v kategórii skenerov


*+bli.jpg+
Epson GT-1500, výnimočný stolový jednostranný skener pre pracovné skupiny

Jednostranné skenery Epson majú štýl
Skener Epson GT-1500 ponúka mimoriadnu spoľahlivosť a ovládače s veľmi jednoduchou obsluhou, pričom nevyžaduje od používateľov žiadnu údržbu.
Na rozdiel od ostatných testovaných skenerov umožňuje ovládač Epson Scan používateľom, aby si zvolili vlastnú úroveň funkcie skenovania a taktiež zjednodušuje ovládanie, keďže obmedzuje nepotrebné možnosti skenovania v prípadoch, keď sa požadujú len základné funkcie. „Tento základný jednostranný skener sa ideálne hodí všade tam, kde je potrebné rýchle, veľmi kvalitné jednostranné skenovanie za dostupnú cenu. Navyše je vďaka funkcii kódovania dokumentov vo formáte PDF, rozlíšeniu 1 200 dpi a funkcii skenovania fotografií zariadenie GT-1500 zárukou zhodnotenia peňazí,“ uvádza Lisa Reider zo spoločnosti BLI.
Patrick Perrot, produktový manažér oddelenia firemných skenerov spoločnosti Epson Europe, pre spoločnosť BLI povedal: „Spoločnosť Epson získala silnú pozíciu na trhu so skenermi pre firmy formátu A3 v krajinách EMEA a teraz prináša výhody svojej zobrazovacej technológie na trh s formátom A4 zavedením skenera GT-1500, ktorý poskytuje firemným zákazníkom presne to, čo chcú: rýchlosť, kvalitu, výkonnosť a cenovú dostupnosť.
Plochý skener GT-1500 bol vytvorený ako dokonalé riešenie decentralizovaného skenovania vo veľkých podnikoch, rovnako ako v malých a stredných firmách, ktoré požadujú rýchle a úsporné riešenie skenovania. Je vybavený funkciami ako napríklad automatický podávač papierov (ADF) pre 40 strán a rýchlosť skenovania až 18 strán za minútu vo farebnom a až 12 strán za minútu v čiernobielom vyhotovení, s možnosťou úplného používateľského prispôsobenia, jednoduchého ovládania a predvolieb, ktoré ponúkajú efektívne operácie stlačením jediného tlačidla.
Podpora ovládačov Twain a ISIS, ako aj inovatívne riešenie Epson Event Manager, ktoré sa dodáva ako štandard spoločne s modelmi firemných skenerov Epson, umožňujú skenovanie dokumentov do ľubovoľnej zdrojovej zložky (napríklad v sieti alebo na serveri ftp) a taktiež ľubovoľnej aplikácie na správu dokumentov (napríklad Microsoft SharePoint, softvér OCR), dokonca kopírovanie do miestnych alebo sieťových tlačiarní jediným stlačením tlačidla. Skener GT-1500 sa navyše dodáva s novým vylepšeným softvérom EpsonScan.
Software Epson Scan Document Imaging má veľa rozsiahlych funkcií vrátane funkcie RGB na vypúšťanie farieb, automatické vyrovnávanie skosenia, automatické zistenie veľkosti dokumentu, funkciu pre vylepšenie textu a rozpoznanie textu PDF pre vyhľadávanie, ktoré šetrí používateľom náklady na investovanie do drahých serverov na spracovanie obrazu a ponúka jednoduchý nárast efektivity bez zložitejšieho použitia. Skener GT-1500 disponuje taktiež modernou technológiou
Epson Ready Scan, ktorá umožňuje, že skener nepotrebuje čas zahrievania a je pripravený pracovať ihneď po zapnutí, čím zvyšuje produktivitu a znižuje spotrebu energie bez dodatočných nákladov.“
Zdroj DTC 2007: v oddiele o profesionálnych skeneroch formátu A3.

O laboratóriu Buyers
Laboratórium Buyers je už 47 rokov špičkovým nezávislým testovacím laboratóriom kancelárskej techniky a obhajcom firemných spotrebiteľov. Okrem zverejňovania najpodrobnejších a najpresnejších správ o testoch kancelárskych zariadení na zobrazenie dokumentov, ktoré sú výsledkom mesiacov vyčerpávajúcich praktických testov v laboratóriách spoločnosti BLI v USA a Spojenom kráľovstve je táto spoločnosť popredným poskytovateľom rozsiahlych databáz technických vlastností kopírok, tlačiarní, faxov a multifunkčných zariadení. Databázy spoločnosti zahŕňajú 10 000 produktov a dlhodobo si udržiavajú výbornú povesť najspoľahlivejšieho a najúplnejšieho zdroja informačnej služby o celosvetovej konkurencii. Databázy sú dostupné pre predplatiteľov testov BLI on-line prostredníctvom informačnej služby spoločnosti BLI o konkurencii. Tento encyklopedický zdroj poskytuje taktiež rýchly a jednoduchý prístup k dokumentom BLI's First Look Reports (Stručné správy spoločnosti BLI), Field Test Reports (Správy o testoch v jednotlivých odvetviach), Lab Test Reports (Správy o laboratórnych testoch), Solutions Reports (Správy o riešeniach) a publikovaným článkom.
Okrem testovania kancelárskych zariadení pre svojich predplatiteľov poskytuje spoločnosť Buyers Lab konzultačné služby pre kupujúcich a celý rad súkromných testovacích služieb na objednávku, ktoré zahŕňajú testovanie beta verzií zariadení na zobrazovanie dokumentov a testy pred spustením, testy spotrebného materiálu (napríklad tonerov, atramentu a fotovodičov), softvéru a riešení, ako aj testovanie tlačových médií (vrátane čistého a recyklovaného papiera).