Spoločnosť Epson získala ocenenie EcoVadis Platinum za udržateľnosť

Týmto ocenením sa spoločnosť Epson prepracovala medzi 1 % najlepších technologických spoločností v oblasti udržateľnosti

Spoločnosť Epson získala ocenenie EcoVadis Platinum za udržateľnosť

Spoločnosť Epson získala ocenenie EcoVadis Platinum za udržateľnosť

Týmto ocenením sa spoločnosť Epson prepracovala medzi 1 % najlepších technologických spoločností v oblasti udržateľnosti

– Epson Europe, 27. októbra 2020 –

Spoločnosť Epson získala od nezávislej spoločnosti EcoVadis ocenenie Platinum za spoločenskú zodpovednosť firmy. [1] Platinové ocenenie, ktoré bolo zavedené v roku 2020 znamená, že sa spoločnosť Epson radí medzi 1 % najlepších spoločností v danej oblasti. [2] V predchádzajúcich troch rokoch bolo spoločnosti Epson udeľované zlaté hodnotenie. Zlaté ocenenie sa udeľuje spoločnostiam, ktoré sa prepracujú medzi 5 % najlepšie hodnotených spoločností.

Platinové ocenenie bolo spoločnosti Epson udelené ako uznanie za jej iniciatívy v oblasti globálnej spoločenskej zodpovednosti (CSR). Hodnotenie spoločnosti EcoVadis sa zameriava na štyri oblasti: životné prostredie, prácu a ľudské práva, etiku a udržateľné obstarávanie. Spoločnosť Epson získala hodnotenie „Vynikajúce“ (najvyššie možné hodnotenie). Vysoké hodnotenia získala aj za udržateľné obstarávanie, prácu a ľudské práva a etiku. Vďaka tomu sa prepracovala medzi 1 % najlepších spoločností v oblasti výroby počítačov a periférnych zariadení.

Marcel Divín, Branch Office Manager spoločnosti Epson CZ & SK, dodal: „Certifikácia EcoVadis platinum je pre našich zákazníkov zárukou, že spoločnosť Epson prijíma všetky dostupné opatrenia na dosiahnutie udržateľnosti vo všetkých činnostiach. Udržateľnosť máme v DNA, prechádza cez všetko, čo robíme. Vďaka platinovému oceneniu si naši zákazníci môžu byť istí, že každý aspekt nášho podnikania je nezávisle skontrolovaný a certifikovaný a že sme plne odhodlaní zabezpečovať najvyššie štandardy udržateľnosti.“

Spoločnosť EcoVadis poskytuje nezávislú a dôveryhodnú spoločnú platformu na hodnotenie a posudzovanie viac ako 65 000 koncernov a spoločností v 200 priemyselných odvetviach v 160 krajinách. Kritéria hodnotenia CSR sú založené na štandardoch udržateľnosti tisícov externých zdrojov, ako sú mimovládne organizácie, odborové zväzy, medzinárodné organizácie, miestne samosprávy a audítorské organizácie.

Spoločnosť Epson sa usiluje využívať svoje efektívne, kompaktné a precízne technológie na podporu inovácií v štyroch oblastiach vrátane atramentových tlačiarní. Veríme, že technológie spoločnosti Epson pomáhajú obmedziť vplyv na životné prostredie, zvýšiť produktivitu a zohrávajú významnú úlohu pri riešení spoločenských problémov a pri dosahovaní cieľov OSN v oblasti udržateľného rozvoja.

Spoločnosť Epson sa usiluje o dosiahnutie udržateľnosti a uverejňuje podrobnosti o svojich iniciatívach na ochranu životného prostredia, vytváraní sociálnych hodnôt, riadení spoločnosti a ďalších aktivitách CSR uvedených v dokumentoch Integrated Report a Sustainability Report. Informácie sú zverejňované aj na stránkach spoločenskej zodpovednosti na webe spoločnosti.

Odkazy

■ CSR spoločnosti Epson a životné prostredie: https://global.epson.com/SR/

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je globálnym technologickým lídrom, ktorý prepája ľudí, veci a informácie pomocou overených, efektívnych, kompaktných a precíznych technológií. Spoločnosť sa sústreďuje na to, aby prinášala inovácie a prekonala očakávania zákazníkov v oblasti atramentovej tlače, vizuálnej komunikácie, prenosnej elektroniky a robotiky. Epson je tiež hrdý na to, že pomáha spoluvytvárať udržateľnú spoločnosť, rovnako tak aj na svoju dlhodobú snahu o naplnenie Cieľov udržateľného rozvoja OSN. Globálna korporácia Epson Group vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku dosahuje ročné predaje v hodnote presahujúcej 1 miliardu JPY.
 

www.global.epson.com/

 

 

[1] Spoločnosť EcoVadis je nezávislá, dôveryhodná platforma pre spoluprácu – hodnotí stratégie a činnosti spoločností, ich zverejňované správy týkajúce sa životného prostredia, práce a ľudských práv, etiky a udržateľného obstarávania. Jedinečná metóda hodnotenia CSR spoločnosti EcoVadis zahŕňa viac ako 200 kategórií obstarávania v 160 krajinách. Viac ako 65 000 spoločností spolupracuje s EcoVadis na znižovaní rizika, podpore inovácií a budovaní transparentnosti a dôvery medzi obchodnými partnermi.

 

[2] Odvetvie výroby počítačov a periférnych zariadení.