Spoločnosť Epson uvádza na trh cenovo dostupné projektory pre firmy

Nový mobilný rad ponúka náročným užívateľom vysokú kvalitu a nízku hmotnosť

Spoločnosť Epson uvádza na trh cenovo dostupné projektory pre firmy

Spoločnosť Epson®, svetová jednotka na trhu s videoprojektormi , predstavuje projektory EB-S10, EB-X10 a EB-W10, ktoré zastupujú rad cenovo dostupných projektorov, čím vzniká firmám možnosť vojsť sa do rozpočtu bez toho, aby museli znižovať kvalitu svojich prezentácií. Tento rad projektorov, ktoré majú nízku hmotnosť, vysokú svietivosť a ktorých nastavenie je jednoduché, je ideálny pre užívateľov, ktorí realizujú prezentácie na cestách.

Zákazníci majú na výber z rôznych rozlíšení, EB-S10 a EB-X10 sú vybavené rozlíšením SVGA, respektíve XGA. Projektor EB-W10 s rozlíšením WXGA zobrazí všetko, čo je možné vidieť na širokouhlej obrazovke počítača, bez nutnosti akejkoľvek ďalšej úpravy.

Vďaka technológii Epson 3LCD prinášajú všetky tri projektory výnimočný obraz. Použitá technológia 3LCD je tiež dobrým dôvodom na to, aby sa projektory honosili farebným svetelným výstupom, ktorý dosahuje rovnako vysoké hodnoty ako výstup bieleho svetla, čo znamená, že prezentácia je realizovaná žiarivými, ale napriek tomu prirodzenými farbami. Ale to nie je všetko, projektory EB-X10 a EB-W10 si poradia tiež so vstupom s vysokým rozlíšením a prezentácia tak získava úplne inú úroveň čistoty a jasu.

Projektory vážia iba 2,3 kg a sú kompaktné a ľahké, takže ich je možné ľahko prenášať medzi jednotlivými stanovišťami v prenosnej taške, ktorá je súčasťou balenia.

Nastavenie je rýchle a jednoduché a vďaka užitočným funkciám, ako je napr. rýchle zapnutie, nie je nutné čakať, kým sa projektor zahreje. Projektory sú natoľko flexibilné, že ich je možné použiť aj v tých najmenších miestnostiach a je možné nimi premietať aj veľké snímky z krátkej vzdialenosti. Akékoľvek rozostrenie je možné jednoducho upraviť pomocou funkcie “vertikálna korekcia lichobežníkového skreslenia”, ktorá je pri projektoroch EB-X10 a EB-W10 automatická. Dokonalý obraz sa tak stáva ľahko dosiahnuteľný.

Samostatný USB kábel v sebe kombinuje možnosť súčasného ovládania myši počítača a zároveň aj zobrazenia PC alebo Mac na projektore. Eventuálne môžete tiež nechať svoj počítač doma a cestovať tak naľahko vďaka podpore pamäťových zariadení USB flash, ktorú projektory EB-X10 a EB-W10 zahŕňajú.

Julia Lin, projector product manager v spoločnosti Epson, k tomu dodáva: „Čo robí tento rad unikátnym je životnosť vysoko kvalitnej lampy v dĺžke 5 000 hodín a úroveň funkčnosti, ktorú žiadny ďalší výrobca nemôže v tejto cenovej kategórii ponúknuť. Poskytujeme tiež možnosť výberu z 35 jazykov - náš najväčší konkurent ich ponúka 22”.

Projektory EB-X10 a EB-W10 sú k dispozícii od októbra 2010 za odporúčanú maloobchodnú cenu vrátane DPH: 549,- eur respektíve 649,- eur.
Projektor EB-S10 bude k dispozícii od decembra 2010.

Charakteristické vlastnosti

  • Vďaka rovnako vysokému výstupu bieleho aj farebného svetla (2 600 lúmenov) môžete prezentovať v jasných svetelných podmienkach
  • Tieto projektory sú ľahké, kompaktné a vážia iba 2,3 kg
  • Ľahko zvládnu vaše PC i Mac prezentácie a kombinujú ovládanie myši počítača a displeja prostredníctvom funkcie zobrazenie cez USB 2 v 1
  • Posuňte svoje prezentácie o úroveň vyššie a získajte tak prvotriedny obraz a zvuk prostredníctvom digitálneho vstupu/HDMI (platí len pre EB-X10 a EB-W10)
  • Podpora „Plug and Play" pre pamäťové zariadenia USB flash pre vás znamená, že svoj počítač môžete pokojne nechať doma (platí len pre projektory EB-X10 a EB-W10)
  • Nižšie prevádzkové náklady vďaka lampe Epson ETORL, ktorej mimoriadne dlhá životnosť dosahuje v ekonomickom režime 5 000 hodín
  • Chráňte svoj projektor pred krádežou pomocou bezpečnostných funkcií ako sú zámok Kensington, zámok a otvor pre bezpečnostný kábel a ochrana heslom
  • Vstavaný 1W reproduktor