Spoločnosť Epson si odnáša tri prestížne ocenenia TIPA

Spoločnosť Epson získala uznanie za svoje ľahko ovládateľné zobrazovacie produkty vysokej kvality

Spoločnosť Epson si odnáša tri prestížne ocenenia TIPA

Spoločnosť Epson® si opäť potvrdila svoju vedúcu pozíciu v odbore profesionálnej zobrazovacej techniky a v kategórii fotografických a zobrazovacích technológií získala v roku 2011 tri z najdôležitejších ocenení udeľovaných odbornou asociáciou TIPA (Technical Image Press Association).

Medzi produkty spoločnosti Epson, ktoré získali uznanie asociácie TIPA, sa radia Epson Stylus Photo R3000 v kategórii „Najlepšia profesionálna fototlačiareň“, Epson Stylus Pro 4900 v kategórii „Najlepšia veľkoformátová tlačiareň“ a Epson Perfection V330 Photo v kategórii „Najlepší fotoskener“.

Kristin Saus-Opuszynski, Senior Business Manager ProPhoto spoločnosti Epson Europe, k tomuto úspechu dodáva: „V spoločnosti Epson neustále hľadáme nové riešenia, ktorými môžeme vylepšiť svoj produktový rad, aby sme tak vyhoveli meniacim sa potrebám našich zákazníkov. Získanie troch prestížnych ocenení asociácie TIPA v tomto roku je dôkazom nášho úsilia a zároveň aj uznaním našich úspechov.“
Asociácia TIPA združuje 29 členských časopisov zo 14 krajín a je považovaná za jednu z celosvetovo najväčších a najvplyvnejších asociácií zaoberajúcich sa fotografiou a grafickou tlačou. Každý rok vydavatelia združení v asociácii TIPA vyberajú najlepšie výrobky uvedené na trh v priebehu predchádzajúcich 12 mesiacov, pričom berú do úvahy inovácie, využitie najmodernejších technológií, dizajn, jednoduchosť obsluhy a pomer výkonu výrobku k jeho cene.


Informácie o produktoch
Epson Stylus Photo R3000
je fototlačiareň formátu A3+, ktorá je dokonalým riešením pre stredné objemy tlače. Vďaka jej kompaktnému spracovaniu a malým rozmerom je ju možné  umiestniť aj na veľmi malom priestore vášho pracovného stola. Predné podávanie uľahčuje  vkladanie kriedového papiera a znižuje pravdepodobnosť jeho poškodenia. Zároveň sa nevyžaduje  ďalší priestor za tlačiarňou.

Epson Stylus Pro 4900 je kompaktná 17palcová produkčná tlačiareň, ktorá udáva nové štandardy farebnej presnosti pre fotografický trh. Tlačiareň vyniká výnimočnou konzistenciou farieb, dosahuje presnú farebnú zhodu a dokáže reprodukovať 98 percent farieb kompletnej palety PANTONE®¹.

Epson Perfection V330 Photo je fotoskener formátu A4, ktorý ponúka výsledky vysokej kvality a nízku spotrebu energie. Je ideálny na skenovanie fotografií, pričom užívateľ sa môže plne spoľahnúť na použitú technológiu CCD (charge coupled device) s optickým rozlíšením 4.800 dpi, ktorá je zárukou verného zachytenia každej farby, odtieňa aj detailu.

¹ PANTONE® je majetkom spoločnosti Pantone LLC. 98% pokrytia VZORNÍKA FARIEB PANTONE pre priame farby na „kriede" je vyhodnotených na základe tlače na bielom polomatnom nátlačkovom papieri Epson s použitím tlačového ovládača Epson pri rozlíšení 2 880 x 1 440 dpi. Pokrytie PANTONE sa môže líšiť v prípade, že je k tlači používaný RIP software tretej strany.