Spoločnosť Epson rozširuje Radu tlačiarní WorkForce Pro

Ideálne riešenie pre náročné firemné pracovné skupiny požadujúce spoľahlivosťa vysoký výkon

Spoločnosť Epson rozširuje Radu tlačiarní WorkForce Pro

19. marca 2012 – Spoločnosť Epson rozširuje svoj rad WorkForce Pro o modely WP-4095 DN a WP-4595 DNF. Tieto tlačiarne sú navrhnuté špeciálne s úmyslom poskytnúť firemným pracovným skupinám a malým a stredne veľkým firmám nákladovú efektivitu, energetickú účinnosť a trvanlivé výstupy vysokej kvality.

Tlačiarne WorkForce Pro WP-4095 DN a WP-4595 DNF predstavujú dokonalé tlačové riešenie pre firemné pracovné skupiny, ponúkajú emuláciu požadovanú IT manažérmi spoločne s vysokým výkonom, spoľahlivosťou a až o 50% nižšími nákladmi na tlač jednej stránky v porovnaní s konkurenčnými laserovými tlačiarňami[1]. Tieto atramentové tlačiarne sú skutočnou alternatívou k laserovým tlačiarňam, pretože znížená spotreba papiera a neuveriteľne rýchla automatická obojstranná tlač prináša firmám ďalšie úspory.

Firemní užívatelia uvítajú aj ďalšie výhody, ktoré zahŕňajú rozlíšenie tlače 4800 × 1200 dpi a nižšie náklady na atrament vďaka možnosti výberu z atramentových kaziet s vysokou výťažnosťou (každá z nich dokáže vytlačiť až 3 400 stránok)[2]. Firmy tak majú k dispozícii výstupy špičkovej kvality, ktoré vďaka atramentu Epson DuraBrite Ultra okamžite zasychajú a sú odolné voči vode, rozmazaniu, zvýrazňovačom a vyblednutiu. Obe zariadenia sú vybavené sieťovým rozhraním, čo uľahčuje ich zdieľanie. Navyše ponúkajú podporu jazykov PDL vrátane emulácie PCL6, PCL5c a originálnej emulácie Adobe®PostScript®3TM. Tlačiarne sú vybavené aj aplikáciou Epson Connect[3], ktorá vyhovie všetkým požiadavkám užívateľov na mobilnú tlač a ponúka možnosť priamej tlače z inteligentných telefónov a tabletových počítačov.

Alina Zagaraite, produktová manažérka spoločnosti Epson Europe, dodáva: "Tieto nové prírastky v rade WorkForce Pro sú skonštruované tak, aby ich bolo možné bez problémov integrovať do pracovných skupín v rámci každého firemného prostredia. Užívatelia tak získavajú nielen vysoko odolné a výkonné tlačiarne, ale zároveň tiež úsporné a ekologické riešenia. Tieto zariadenia ponúkajú užívateľom v porovnaní s konkurenčnými laserovými tlačiarňami výrazné, až 80% zníženie spotreby[4]elektrickej energie a sú vybavené univerzálnym tlačovým ovládačom a radom emulácií, čo prispieva k efektívnej prevádzke šetrnej voči životnému prostrediu. "

Alina Zagaraite ďalej dopĺňa: "Vďaka rade WorkForce Pro už firmy nemusia ustupovať zo svojich nárokov na spoľahlivosť, výkonnosť a nákladovú efektivitu."

TlačiarneWP-4095 DNaWP-4595 DNFjemožné zakúpiťod marca2012zaodporúčanú maloobchodnúcenu 419,99 €, respektíve539,99 € vrátane DPH.

Hlavné vlastnosti:

VlastnostiWP-4095 DNWP-4595 DNF
Rýchla tlačaž 16str./minčiernobieloa 11str./minfarebne[5]
Ažo 50% nižšie nákladynatlačjednej stránkyv porovnaníslaserovýmitlačiarňami1
O80%nižšia spotrebaenergie akoulaserovýchtlačiarní4
MaximálnypracovnýcyklusAž 30.000 stránAž 30.000 strán
Vysokérozlíšenie tlačeaž4800 x 1200dpi
Kapacita zásobníkovna papier: štandardne 330listov /maximálne580listov (s voliteľným príslušenstvom)
Automatická obojstrannátlač
AtramentovékazetyEpsons vysokouvýťažnosťou
Funkciatlačea kopírovania-
Funkcia faxu-
Možnosti pripojeniaUSB 2.0 / EthernetUSB 2.0 / Ethernet
AtramentEPSONDURABriteUltra
Duplexnýautomatickýpodávačdokumentovpre reprodukciuobojstranných dokumentov-
Nízkaspotrebaenergiespĺňa podmienkyštandarduENERGYSTAR
Epson Connect3
PDL (PCL6, PCL5c, PS3)

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva takmer 78 000 zamestnancov v 99 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 1 594 zamestnancov vo fiškálnom roku 2010 obrat 1,583 miliónov eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com


[1] Na základe údajov poskytnutých spoločnosťou IDC bolo do porovnávania zahrnutých 10 najlepších farebných laserových tlačiarní a multifunkčných zariadení formátu A4 predaných vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Veľkej Británii v 4. štvrťroku 2010. Náklady na tlač jednej stránky boli vypočítané na základe oficiálnych údajov o cenách a výťažnosti tonerových kaziet zverejnených výrobcami vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Veľkej Británii k decembru 2010.

[2]V súlade s normou ISO/IEEE 24711/24712

[3]Podporuje nasledujúce jazyky: angličtinu, nemčinu, francúzštinu, taliančinu, španielčinu, portugalčinu a holandčinu. Vyžaduje bezdrôtové pripojenie k internetu. Ďalšie informácie a zoznam podporovaných zariadení nájdete na webových stránkach http://www.epsonconnect.eu/

[4]Na základe údajov poskytnutých spoločnosťou IDC bolo do porovnávania zahrnutých 10 najlepších farebných laserových tlačiarní formátu A4 a multifunkčných zariadení predaných vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Veľkej Británii v 1. štvrťroku 2011. Spotreba energie bola vypočítaná na základe oficiálnych údajov nameraných v režime tlače / priemernom režime a zverejnených výrobcami k júlu 2011.

[5]V súlade s normou ISO/IEC 24734 predstavuje priemernú hodnotu ESAT / FSOT z testu zariadení kancelárskej kategórie pri jednostrannej / obojstrannej tlači. Ďalšie informácie nájdete na webových stránkach www.epson.eu / testing