Spoločnosť Epson rozširuje ponuku mobilných tlačových služieb a služieb Cloud

Tlačová služba Epson Connect prináša užívateľom inteligentných telefónov a tabletových počítačov nové možnosti

Spoločnosť Epson oznámila rozšírenie svojich tlačových služieb a služieb Cloud, určených pre mobilné zariadenia, ako sú inteligentné telefóny a tabletové počítače. Nové, rozšírené služby budú zahŕňať pôvodné riešenie Epson už známe pod názvom Epson Connect, pričom jeho nová verzia bude spustená tento rok na jeseň. Širšie portfólio mobilných služieb a služieb Cloud ponúkne zákazníkom viac slobody, pretože budú môcť tlačiť dokumenty a fotografie zo svojich mobilných zariadení priamo na tlačiarňach  Epson* 1.

V posledných rokoch narastá počet užívateľov, ktorí využívajú inteligentné telefóny a tabletové počítače na prácu s e-mailom, prehliadanie webových stránok alebo tvorbu prezentácií a dokumentov. Avšak doteraz bola tlač z týchto zariadení pre užívateľov veľmi komplikovaná, pretože tieto zariadenia neboli vybavené ovládačom tlačiarne. Stále väčšia  popularita týchto zariadení so sebou prináša tiež zvýšený dopyt mobilných užívateľov po tlačových službách, ktoré by mohli využívať aj mimo svoj domov či kanceláriu.

Spoločnosť Epson týmto užívateľom vyšla v ústrety originálnou mobilnou službou už známou pod názvom Epson Connect, ktorej súčasťou sú riešenia Email Print a Epson iPrint. Služba Email Print umožňuje užívateľom tlačiť e-mailové správy a ich prílohy jednoduchým odoslaním e-mailu zo svojho inteligentného telefónu alebo iného mobilného zariadenia na sprístupnenú tlačiareň Epson. Prostredníctvom tejto služby môžu mobilní užívatelia kontrolovať prichádzajúce e-maily zo svojich mobilných zariadení a vytlačiť si na tlačiarňach  Epson, umiestnených vo svojich domácnostiach, kanceláriách a na ďalších miestach dôležité správy vrátane príloh, ktorými môžu byť dokumenty, prezentácie či cestovné lístky.

Epson iPrint je tlačová aplikácia, určená pre zariadenia vybavené najnovšími verziami systémov iOS a Android. Po stiahnutí aplikácie Epson iPrint a pripojení k tlačiarni vybavenej rozhraním Wi-Fi môžu užívatelia tlačiť širokú škálu materiálov, od fotografií a dokumentov po recepty, kupóny a webové stránky.

Spoločnosť Epson tiež prehlásila, že bude podporovať mobilné riešenia poskytované inými spoločnosťami. Spustenie každej z týchto služieb bude oznámené samostatne, pričom prvé služby by mali byť k dispozícii od septembra 2011. Spoločnosť Epson dúfa, že podporou týchto riešení dokáže ponúknuť platformu, ktorá užívateľom umožní tlač dokumentov bez nutnosti inštalácie ovládača a bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.

„Spoločnosť Epson s potešením oznamuje spustenie služby Epson Connect,“ dodáva Ian Cameron, generálny riaditeľ divízie pre globálnu komunikáciu spoločnosti Epson. „Našou snahou je predbehnúť očakávania zákazníkov, pričom pevne veríme, že firemní aj ďalší užívatelia službu Epson Connect a ďalšie špičkové mobilné a cloud služby uvítajú, pretože teraz sa budú môcť k tlačiarňam Epson pripojiť doslova kedykoľvek a kdekoľvek.

Plán spustenia služby Epson Connect

1. Email Print (plánované spustenie: jeseň 2011)

Táto služba umožní tlač elektronickej pošty a príloh ich odoslaním na tlačiareň Epson s podporou e-mailovej komunikácie. Pokiaľ môžete odoslať email, je možné dokumenty tiež vytlačiť.

2. Epson iPrint(verzia 2.0 pre iOS bola spustená v júni 2011, verzia pre systémy Android ju nasledovala v auguste 2011*2)

Ide o aplikáciu umožňujúcu tlač a skenovanie prostredníctvom zariadení iPad, iPhone a iPod touch (systémy iOS) a zariadení s operačným systémom Android. Aplikácia komunikuje s tlačiarňami Epson, umiestnenými v miestnych sieťach (LAN) a tlačiarňami pripojenými cez  rozhranie Wi-Fi.

Spoločnosť Epson bude aj do budúcna reagovať na požiadavky svojich zákazníkov a ďalej rozširovať svoju ponuku produktov a služieb umožňujúcich mobilnú tlač dokumentov a ďalších materiálov bez obmedzenia lokalitou či nutnosťou inštalovať ovládač tlačiarne.

*1Len vybrané tlačiarne

*2Dátum spustenia sa líši podľa oblasti.

Poznámky

1. Uvedené služby nie sú dostupné pri všetkých tlačiarňach Epson a nie sú kompatibilné so všetkými formátmi súborov. Podrobné informácie si vyžiadajte u svojho obchodného zástupcu.

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

 http://eco.epson.com