Spoločnosť Epson predstavuje svoj prvý mobilný skener pre firmy

Jedno z najľahších zariadení na trhu slúži na digitalizáciu dokumentov v teréne

Spoločnosť Epson predstavuje svoj prvý mobilný skener pre firmy

4. január 2012 – Spoločnosť Epson vstupuje na trh mobilných skenerov. Cieľom je umožniť firemným pracovníkom, napríklad obchodným zástupcom a predajcom na veľtrhoch, ľahkú  správu dokumentov aj mimo kancelárie. Prvým modelom z tohto nového radu je WorkForce DS-30, prenosný skener formátu A4, vďaka ktorému  môžu ľudia z domácich kancelárií, malých firiem aj veľkých spoločností jednoducho, rýchlo a bez ťažkostí digitalizovať papierové materiály na pracovisku aj mimo neho.

Model DS-30 je zárukou prvotriednej mobility. Ide o jeden z najľahších skenerov pre firmy na trhu – váži len 325 gramov a má malé rozmery. Je ho možné ľahko vziať kamkoľvek so sebou a je napájaný pomocou rozhrania USB 2.0.

Alexaine Richard, document scanner product manager spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Užívatelia nepotrebujú žiadne špeciálne školenia, rozhranie skeneru je intuitívne a prácu s ním si je možné jednoducho osvojiť. Univerzálny model DS-30 tak vyhovuje všetkým, od začiatočníkov po skúsených užívateľov. Kedykoľvek je nutné skenovať a archivovať papierové dokumenty, napríklad vizitky alebo podpísané formuláre, skener DS-30 sa týchto úloh bez problémov zhostí.“

Model DS-30 je navyše vybavený súpravou pre správu dokumentov, vďaka ktorej sú k dispozícii pokročilé funkcie. Software EpsonScan ponúka širokú škálu funkcií vrátane tvorby prehľadávateľných súborov PDF, vynechanie farieb RGB, automatického vyrovnania skosenia, automatického zistenia veľkosti dokumentu, zabezpečenia PDF, vylepšenia textu, automatickej segmentácie oblasti a odstránenie dierovania. Software Abbyy FineReader obsahuje funkciu optického rozpoznávania znakov (OCR) a aplikácia Presto! BizCard 5 uľahčuje správu vizitiek.

A pokiaľ je zároveň používaná aplikácia Document Capture Pro, ktorú je možné bezplatne stiahnuť zo stránok spoločnosti Epson, je možné model DS-30 prostredníctvom najbežnejších systémov pre správu dokumentov pre systém Windows bez ťažkostí  integrovať do pracovných procesov vo firme. Užívatelia tak môžu s týmto produktom uskutočňovať viac úloh ako len prosté skenovanie – v kombinácii so softwarom Document Capture Pro ponúka model DS-30 rad funkcií typu „skenovať do“, vrátane skenovania do cloudu, skenovania do e-mailu a skenovania do prostredia SharePoint, a ďalej veľa iných funkcií na spracovanie obrazu, napríklad rozpoznanie čiarového kódu a podporu pre zónové rozpoznávanie OCR-A / B.

Model WorkForce DS-30 je v predaji od januára 2012 za cenu od 214,80 € vrátane DPH.

Hlavné vlastnosti:

 • Prenosný skener formátu A4 s podávaním jednotlivých listov na komerčné použitie
 •  Kompaktné rozmery 276 × 50 × 36,5 mm
 • Jeden z najľahších skenerov pre firmy na trhu, len 325 g
 • Napájanie pomocou USB 2.0
 • Rozlíšenie skenovania až 600 dpi
 • Jednoduchý proces skenovania a intuitívne užívateľské rozhranie
 • Software EpsonScan obsahuje praktické funkcie na spracovanie obrazu, napríklad automatické zistenie veľkosti dokumentu,         automatické otočenie, automatické vyrovnanie skosenia či vytváranie prehľadávateľných súborov PDF
 •  Integrácia a prevod dokumentov do obrazového formátu bez dodatočných nákladov vďaka  aplikácii Document Capture Pro od firmy Epson – k dispozícii na bezplatné stiahnutie pre užívateľov systému Windows
 • Software Document Capture Pro ponúka možnosť „priameho skenovania do“: cloudu, e-mailu, prostredia SharePoint, FTP, na web, do tlačiarne atď.
 •  Súčasťou je aplikácia Abbyy FineReader Sprint Plus zabezpečujúca optické rozpoznávanie znakov
 • Súčasťou je Presto! BizCard 5 na správu vizitiek
 •  Podpora spracovania vizitiek a plastových kariet
 • Podpora ovládačov Twain a WIA
 •  Vďaka zníženej spotrebe energie model spĺňa  podmienky programu ENERGY STAR
 •  Kompatibilný s počítačmi PC a Mac

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.

http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

 http://eco.epson.com