Spoločnosť Epson® predstavuje nové tlačiarne Stylus SX200 a SX400 Series: kombinované tlačiarne, ktoré vynikajú svojim štýlom a funkčnosťou

Nové tlačiarne Stylus SX200 a SX400 Series spoločnosti Epson predstavujú revolúciu domácej tlače – ponúkajú funkcie úspornej tlačiarne, skenera a kopírky v štýlovom a kompaktnom zariadení.


Nové tlačiarne Stylus SX200 a SX400 Series spoločnosti Epson predstavujú revolúciu domácej tlače – ponúkajú funkcie úspornej tlačiarne, skenera a kopírky v štýlovom a kompaktnom zariadení.


19. máj 2008 – Spoločnosť Epson, priekopník domácej tlačiarenskej techniky, dnes oznámila zahájenie predaja tlačiarní Stylus SX200 a SX400 Series – kombinovaných tlačiarní, ktoré vyzerajú tak dobre, ako ich tlač. So štýlovým a moderným čiernym dizajnom, ktorý charakterizuje sériu Epson Stylus, inovatívna technológia spoločnosti Epson zaisťuje, aby tlačiarne Stylus SX200 a SX400 Series poskytovali výnimočnú kvalitu, rýchlosť a všestrannosť, ktorá vyhovuje požiadavkám modernej domácnosti.

Nová séria kombinovaných zariadení tlačiarne, skenera a kopírky má kompaktný rozmer základne kvôli úspore miesta a používa samostatné atramentové tlačové kazety. To umožňuje cenovo výhodnú tlač, pretože spotrebiteľ musí vymieňať iba tú farbu, ktorú používa. Tlačiarne Epson Stylus SX200 a SX400 Series používajú atrament Epson DURABrite™ Ultra, ktorý predstavuje pokročilú technológiu na báze pigmentu, ktorá uzatvára pigmentové častice ochranným živicovým obalom. Vďaka tomu je tlač odolná voči vode, rozmazaniu a vyblednutiu a zaisťuje špičkový text a fotografie s kvalitou fotografického laboratória, ktoré môžu vydržať vo fotoalbume až 200 rokov .

Ako model SX200, tak SX400 Series odpovedajú na rastúcu popularitu digitálnej fotografie tým, že ponúkajú schopnosť tlače bez počítača pomocou indexového listu, vstavanej zásuvky na pamäťové karty alebo rozhranie PictBridge. Pre ďalšie zvýšenie funkčnosti obsahuje vyšší model SX400 Series vynikajúci LCD displej s uhlopriečkou 6,3 cm, ktorý uľahčuje prechádzanie možnosťami tlače a umožňuje prezeranie a tlač fotografie bez toho, aby ste zapli počítač.

Spoločnosť Epson vzala do úvahy tiež úsporu času a tlačiarne Stylus SX200 a SX400 Series dokážu tlačiť čiernobiele a farebné dokumenty rýchlosťou až 34 strán za minútu.

Oba modely využívajú technológiu Epson PhotoEnhance, ktorá umožňuje, aby ste dosiahli pri tlači fotografií tie najlepšie výsledky. Obrázky obsahujúce tóny pleti, krajinu alebo obzor sú automaticky identifikované a reprodukované s detailnejšími farbami, aby ste dosiahli zlepšenie ich celkového zafarbenia a kontrastu. Zahrnutý je tiež software Epson Easy Photo Print, ktorý uľahčuje odstraňovanie efektu červených očí.

Zabudovaný skener tlačiarní Stylus SX200 a SX400 Series s rozlíšením 1200 dpi umožňuje rýchle, vysoko kvalitné skenovanie obrázkov, ako aj textových dokumentov. Je jednoduché vytvárať kópie bez počítača alebo skenovať z počítača a so softwarom

Epson Easy Photo Fix™ môžete obnoviť farby, odstrániť prach a upraviť presvietenie pri skenovaní vyblednutých alebo starých fotografií. Súčasťou zariadenia je taktiež software ABBYY FineReader® Optical Character Recognition (OCR), ktorý uľahčuje skenovanie a úpravu textu.

Mo Musa, produktová manažérka spoločnosti Epson Europe, hovorí: „Spoločnosť Epson je na špičke vo vývoji produktov pre domácu tlač a s novými tlačiarňami Stylus SX200 a SX400 Series sme vytvorili sériu tlačiarní, ktorých vzhľad a výkon prekoná jej predchodcov. Sú všestranné a efektívne a ponúkajú vysoko kvalitné výsledky, ktoré vyhovejú akýmkoľvek požiadavkám našich spotrebiteľov na tlač, skenovanie a kopírovanie.”

Tlačiarne Epson Stylus SX200 a SX400 Series vyhovujú osvedčeniu ENERGY STAR®, čo odráža trvalú snahu spoločnosti Epson o znižovanie emisií oxidu uhličitého uvoľňovaných pri prevádzke jej produktov. Posledné inovácie za účelom znižovania nárokov na energiu zahŕňajú funkciu automatického prechodu do pohotovostného režimu, čo znižuje spotrebu energie a znižuje náklady na prevádzku.
• tlačiareň, skener a kopírka bez nutnosti použitia počítača,
 • šetrite peniaze vďaka samostatným atramentovým kazetám,
 • tlač priamo z indexového listu, pamäťovej karty alebo digitálneho fotoaparátu s rozhraním PictBridge,
 • vynikajúce textové dokumenty a fotografie v kvalite ako z fotografického laboratória pomocou atramentu Epson DURABrite™ Ultra,
 • tlač rýchlosťou až 34 strán za minútu čiernobiele a farebne,
 • veľmi kvalitné skenovanie pomocou skenera s rozlíšením 1 200 dpi,
 • automatické vylepšovanie fotografií pomocou softwaru Epson PhotoEnhance,
 • obnovenie vyblednutých naskenovaných fotografií pomocou technológie Epson Easy Photo Fix™,
 • tlačiareň spĺňa podmienky štandardu ENERGY STAR®,
 • odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH 3390 Sk – na trhu od júna 2008.
• tlačiareň, skener a kopírka s displejom LCD,
 • prezeranie a tlač fotografií bez počítača na displeji LCD s uhlopriečkou 6,3 cm
 • odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH 3790 Sk – na trhu od júna 2008.
O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom zobrazovacích a tlačiarenských zariadení, vrátane tlačiarní, projektorov 3LCD, malých a stredne veľkých displejov LCD. Spoločnosť Epson má inovatívny a kreatívny prístup a jej cieľom je to, aby prekonávala vízie a očakávania zákazníkov po celom svete prostredníctvom produktov, ktoré sú známe svojou vynikajúcou kvalitou, funkčnosťou, nenáročnosťou na priestor a úsporou energie.
Spoločnosť Epson predstavuje sieť 87 626 zamestnancov v 117 spoločnostiach po celom svete a je hrdá na svoju prácu v oblasti ochrany životného prostredia a na komunity, v ktorých pôsobí. Je vedená japonskou spoločnosťou Seiko Epson Corp. Celkový predaj tejto skupiny činil vo fiškálnom roku 2006 1416 miliárd jenov.