Spoločnosť Epson expeduje 70miliónty HTPS-TFT panel pre projektory 3LCD

Spoločnosť Seiko Epson oznámila, že práve vyexpedovala svoj 70miliónty TFT panel na báze vysokoteplotného polysilikónu (HTPS), určený pre projekčné systémy 3LCD. Toto množstvo predstavuje viac ako 23 miliónov projektorov vybavených technológiou 3LCD.

Vo svojom odbore si spoločnosť Epson už viac ako 20 rokov udržiava postavenie popredného dodávateľa* HTPS-TFT panelov, ktoré sú najdôležitejšou súčasťou projektorov 3LCD. Počas tohto obdobia spoločnosť Epson svoju technológiu neustále zdokonaľovala, čím samozrejme dochádzalo aj k zvyšovaniu výkonu projektorov.

Trh s projektormi vybavenými technológiou Epson HTPS bol doteraz založený predovšetkým na firemných prezentáciách. V poslednom čase však dochádza k širšiemu využitiu týchto technológií, pretože projektory nachádzajú uplatnenie aj v domácom prostredí ako súčasť domácich kín za účelom vytvorenia realistickej kinematografickej projekcie, v oblasti vzdelávania ako efektívny nástroj na podporu výučby a v komerčnom prostredí či ďalších oblastiach, kde sú využívané za účelom projekcie v rámci prednášok, koncertov a iných udalostí organizovaných v rozľahlých priestoroch. Na základe predpovede, ktorá uvádza, že trh s projektormi porastie približne o 10 % ročne (viď. graf nižšie), je spoločnosť Epson presvedčená, že naďalej porastie aj dopyt po technológii HTPS.

Pre spoločnosť Epson je dosiahnutie tohto dôležitého míľnika veľkým potešením“, dodáva Nobuyuki Shimotome, chief operating officer divízie TFT Operations. „Technológia vysokoteplotného polysilikónu Epson HTPS je svetovou špičkou medzi zobrazovacími technológiami a užívateľom, ktorí používajú projektory v domácom, firemnom aj vzdelávacom prostredí, ponúka široký rad výhod. Do budúcnosti sme sa zaviazali poskytovať najlepšie inovatívne produkty vo svojom odbore, aby sme tak vyhoveli ako výrobcom, tak aj koncovým užívateľom."

Spoločnosť Epson bude usilovať o udržanie svojej pozície popredného dodávateľa kľúčových súčastí projektorov 3LCD tým, že bude aj naďalej reagovať na požiadavky zákazníkov. Kombináciou špičkovej technológie tekutých kryštálov, vynikajúcou svetelnosťou objektívu a ďalších originálnych technológií bude spoločnosť Epson rozširovať a zdokonaľovať svoj rad panelov na báze vysokoteplotného polysilikónu (HTPS), ktoré budú naďalej zvyšovať výkon projektorov 3LCD, pričom sa rozšíri aj rôznorodosť ich využitia, zvýši sa svetelný výkon, úroveň kontrastu a ich spracovanie bude dokonca oveľa kompaktnejšia.

* Na základe prieskumu realizovanom spoločnosťou Epson v apríli 2011.