Spoločnosť Epson dosiahla 22,7% podielu na trhu s projektormi v regióne EMEA

Líder celosvetového trhu pokračuje vo svojom úspechu

Spoločnosť Epson®, svetová jednotka medzi výrobcami projekčných technológií, pokračuje v úspechoch v oblasti vizuálneho zobrazovania. Podľa údajov spoločnosti Futuresource Consulting Limited získala v priebehu posledného štvrťroka  kalendárneho roka 2010 rekordný podiel na trhu vo výške 22,71%.

Údaje poskytnuté spoločnosťou Futuresource okrem silnejúcej pozície spoločnosti Epson na trhu tiež dokazujú, že sa spoločnosť Epson stala lídrom medzi výrobcami projektorov so svetelným výkonom v hodnotách 4 000 – 4 999 lúmenov a dosiahla 15,4% podielu na trhu, čím prekonala svojho predchodcu na prvom mieste, spoločnosť Sanyo.

Tieto údaje zároveň dokazujú, že spoločnosť Epson je jednotkou v regióne EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika), kde jej podiel na trhu s projektormi s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou dosiahol úctyhodných 67,12%.

Spoločnosť Epson si drží svoje prvenstvo medzi výrobcami projektorov už od roku 2001. Jej rozsiahly produktový rad, ktorý je na trhu jedinečný, zahŕňa projektory určené na pevnú inštaláciu, prenosné projektory, projektory s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou, interaktívne a firemné projektory a tiež projektory pre domáce kiná. Všetky projektory Epson sú vybavené technológiou Epson 3LCD, ktorá zaručuje najdokonalejšie zobrazenie farieb, aké je na trhu k dispozícii.

Jean-Marie Lacroix, obchodný riaditeľ spoločnosti Epson, dodáva: „Nové informácie od spoločnosti Futuresource sú pre nás veľmi povzbudivé. Teší nás, že sa naše projektory stále viac dostávajú do povedomia zákazníkov, rastie ich predaj a vďaka tomu aj náš podiel na trhu.

Našim cieľom je každým rokom posilňovať vedúcu pozíciu na trhu. To chceme dosiahnuť včasnými reakciami na trendy trhu a priebežnými investíciami do vývoja inovatívnych produktov a technológií.