Spoločnosť Epson a tím Mercedes-AMG Petronas Motorsport vytvorili prvý pit stop na svete, ktorý svieti v tme

Spoločnosť Epson pozerá na pit stop Formuly 1™ novým pohľadom

15. septembra 2017 Spoločnosť Epson sa ikonickú nočnú Grand Prix v Singapure veľmi tešila, a to najmä vďaka novému vzhľadu vozidla Formuly 1™ a pit stopu. Cieľom tohto ambiciózneho plánu bolo vytvoriť svetovo prvý pit stop, ktorý svieti v tme a spája špičkové produkty spoločnosti Epson s osvedčenou vynikajúcou kvalitou kraľujúceho tímu svetového šampionátu konštruktérov Formuly 1™, Mercedes-AMG Petronas Motorsport, s trojnásobným majstrom sveta Lewisom Hamiltonom.

Epson premenil pretekárske vozidlo Mercedes-AMG Petronas z bežného modelu na veľdielo svietiace v tme. Tlačiareň Epson SureColor radu SC-S umožnila dizajnérskemu tímu Mercedes-AMG Petronas Motorsport premeniť víťazný vzhľad vozidla z majstrovstiev sveta 2016 na žiariaci v tme, a to vytlačením svietiaceho materiálu, ktorý umiestnili na vozidlo a ikonické značky vozidla. Nasledovalo vypnutie svetiel a tímu sa podarilo dokončil svetovo prvý pit stop svietiaci v tme. So žiariacimi overalmi a vybavením tím uskutočnil viacero rýchlych výmen pneumatík.

Efekt dokresľoval špičkový projektor EB-L25000U od spoločnosti Epson. Ten je svetovo prvým a najjasnejším laserový 3 LCD projektorom s 25 000 lúmenmi a 4K zobrazením a je určený na dynamickú a pôsobivú produkciu¹.

Koncept bol navrhnutý tak, aby umožnil fanúšikom Formuly 1 pozrieť sa na pit stop v úplne novom svetle, a zároveň presvedčivo ukázal vedúce postavenie spoločnosti Epson aj tímu Mercedes-AMG Petronas Motorsport v oblasti svetovej špičkovej technológie.

Na majstrovstvách sveta v Singapure sa tím Mercedes-AMG Petronas Motorsport snažil upevniť svoje vedúce postavenie v ikonickom „nočnom preteku F1“. Slávny mestský okruh je osvetlený viac ako 1 600 svietidlami, vďaka čomu je štyrikrát jasnejší ako väčšina futbalových štadiónov a fanúšikovovia z celého sveta ho vnímajú ako divadlo. V rámci tohto nočného preteku bol predstavený materiál svietiaci v tme, a to na nosičoch spoločnosti Epson a Mercedes-AMG Petronas počas preteku veľkej ceny Singapuru (15. – 17. septembra 2017).

Pit stop svietiaci v tme je súčasťou série inovatívnych akcií vytvorených spoločnosťou Epson a tímom Mercedes-AMG Petronas, medzi ktoré partí aj minuloročná kampaň #LewisGetsInked a výzva F1 2017 Int Tank Challenge od samotného Lewisa Hamiltona ( https://www.epson.co.uk/lewisgetsinked).

Čoskoro bude na kanáloch spoločnosti Epson uverejnené video o materiáli svietiacom v tme.

Ian Cameron, generálny manažér značky a komunikácie v spoločnosti Epson, povedal: „Naše partnerstvo s tímom Mercedes-AMG Petronas Motorspost sa vždy zameriavalo na spoluprácu v rámci spoločnej snahy o inovácie a vysoký výkon v našich konkrétnych odvetviach. Pit stop svietiaci v tme je priekopníckym i vzrušujúcim podujatím. Dokonale ukazuje, aké sú naše produkty prispôsobiteľné a praktické aj v tom najnezvyčajnejšom a najprekvapivejšom prostredí. Výsledky nás veľmi tešia.“

Victoria Vowles, marketingová riaditeľka v tíme Mercedes-AMG Petronas Motorsport, povedala: „Vždy sa tešíme zo spolupráce so spoločnosťou Epson pri vytváraní týchto inovatívnych a priekopníckych konceptov. Využívanie pokročilej technológie v spoločnosti Epson na dosahovanie vysokého výkonu je úplne v súlade s tým, čo sa snažíme dosiahnuť vo Formule 1. Stanoviská pit stop sú známou súčasťou Formule 1, takže spolupráca so spoločnosťou Epson a ich priekopníckymi produktmi priniesla do tohto prvku úplne novú perspektívu, ktorá je veľmi zaujímavá.“

Podrobnosti o rade Epson SureColor SC-S, zariadení EB-L25000U a iných produktoch Epson nájdete na lokálnych stránkach spoločnosti Epson. http://global.epson.com/web_sites.html

Upozorňujeme, že názvy produktov a ich dostupnosť sa v jednotlivých regiónoch líšia.

1. Na základe výskumu Seiko Epson (k augustu 2016).

 

-Koniec-