Revolučná vysokorýchlostná podniková multifunkčná tlačiareň formátu A3

Využite ekologické výhody, ktoré môže ponúknuť iba

Revolučná vysokorýchlostná podniková multifunkčná tlačiareň formátu A3

Nová generácia ultrarýchlych ekologicky efektívnych podnikových atramentových tlačiarní je tu: WorkForce Enterprise. Táto rýchla farebná kancelárska tlačiareň formátu A3 s rýchlosťou 100 obr./min určená pre celé firemné oddelenie má výhody, ktoré môže ponúknuť iba atramentová technológia – poskytuje riešenie s nízkou spotrebou energie a spotrebného materiálu za cenu firemnej laserovej kopírky.

Tlačiareň WorkForce Enterprise WF-C20590 dopĺňa verzia s rýchlosťou 75 obr./min, model WFC17590. Obe sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby kancelárskej tlače na oddeleniach aj v stredných a malých firmách, najmä tých, ktoré majú vysoké nároky na kvalitu tlače aj pri nárazovo vysokých objemoch. Za účelom zvýšenia kvality tlačiarne spoločnosť Epson pridala niekoľko technologických inovácií: samoopravujúcu sa tlačovú hlavu, aby nedochádzalo k výskytu pásov či pruhovaniu, alebo elektrostatický prenosový pás na udržanie kvality pri vysokej rýchlosti. Táto nová technológia navyše predstavuje krok vpred v ekologickom výkone, pretože znižuje spotrebu energie až o úžasných 96% v porovnaní s laserovou tlačiarňou s rovnakou rýchlosťou, takže nepotrebuje zvláštny zdroj napájania.

Marcel Divín, Branch Office Manager Epson CZ&SK, hovorí: „Tlačiareň WorkForce Enterprise znižuje ekologický dopad tlače tým, že ponúka riešenie s nízkou spotrebou energie, nižšiu spotrebu materiálu, a pritom dosahuje pozoruhodnú rýchlosť tlače vo vysokej kvalite. Tento rad má oveľa menej súčiastok než porovnateľné laserové multifunkčné zariadenie, čo znamená vyššiu spoľahlivosť a významné zníženie množstva výpadkov z prevádzky. Vedeli sme, že máme niečo špeciálne hneď, ako sme tlačiareň WorkForce Enterprise uvideli v laboratóriu, ale až reakcie predajcov po celej Európe potvrdili skutočne revolučnú podstatu tohto nového radu. Vzali sme tento model na cestu po mestách po celej Európe – do Prahy, Lille, Atén, Helsínk a ďalších, aby sme získali kľúčovú spätnú väzbu. Vďaka tomu sme mohli, vytvoriť najlepší možný produkt Epson.“

Efektivita spotreby nemá negatívny dopad na výkon. Atramentová tlačová hlava v sériovom usporiadaní, ktorá pracuje pri vysokej rýchlosti a poskytuje vysokú kvalitu tlače je navrhnutá na škálovateľnej technológii, ktorú spoločnosť Epson prvýkrát použila v priemyselných systémoch, ako sú veľkoobjemové tlačiarne štítkov. Pozoruhodná nová podoba tlačovej hlavy v sériovom usporiadaní, ktorá je široká len 43 mm a obsahuje približne 33,5 tisíc trysiek, poskytuje detekciu chybného nanesenia a technológiu variabilnej veľkosti kvapky za účelom predchádzania výskytu pásov alebo pruhovania. Táto kompaktná, ale neuveriteľná úroveň detailov nie len zvyšuje výkon, ale tiež dodáva rýchlosť a spoľahlivosť pre vysoko produktívne tímy, kde výpadok neprichádza do úvahy. Dokonalá symbióza výkonu a efektivity.

Voliteľná jednotka WorkFlow Enterprise Finisher s maximálne 5350 listami papiera na vstupe s voliteľným podávačom papiera, zošívačkou a stohovačkou na 4000 listov pre zlepšenie efektivity umožňuje automatickú úpravu dokumentov, čím šetrí čas i úsilie. Navyše sú tieto modely kompatibilné so širokou škálou riešení a sú určené na tlač a skenovanie z inteligentného mobilného zariadenia, čo je pre používateľov efektívne. Nástroje a software, napr. Email Print for Enterprise, Epson Print Admin a Document Capture Pro, pridávajú ďalšie funkcie – viac ako len tlač a skenovanie.

Model WF-C20590 bude možné zakúpiť od júna 2017.

Hlavné vlastnosti:

 • K dispozícii modely s rýchlosťou 75 str./min a 100 str./min

 • Vysokorýchlostné duálne skenovanie (jednostranné/obojstranné): 60/110 obr./min

 • Nízky príkon – 320 W (môže dosahovať až 180 W)

 • Základný výstup 600×1200 dpi – vysoká kvalita tlače až do 600×2400 dpi

 • Farebný formát až SRA3 pomocou viacúčelového zásobníka

 • Príprava na riešenie Epson Open Platform

 • Vysokokapacitné zásobníky atramentu: K = 2 × 50K, CMY = 50K

 • Pigmentové atramenty DuraBrite

 • 9 palcový farebný dotykový displej

 • Maximálny vstup papiera 5350 listov (80 g/m2) s voliteľným podávačom papiera

 • K dispozícii jednotka finišeru na 4000 listov so stohovaním a zošívaním

 • Technológia kontroly trysiek (NVT) a nahradenia tlačových bodov zaisťuje konzistentné výtlačky

 • Elektrostatický prenosový pás zaisťuje, že je papier pri tlači úplne rovný

 • Kompatibilita s tlačovými jazykmi vrátane PDL (PCL 5/6, PostScript 3, PDF), ESC/PRaster

  -Koniec-

  O spoločnosti Epson

  Spoločnosť Epson je globálny technologický líder spájajúci ľudí, veci a informácie vďaka originálnym a presným technológiám v kompaktných rozmeroch. Ponuka produktov spoločnosti Epson pozostáva z atramentových tlačiarní a digitálnych tlačových systémov, projektorov 3LCD, inteligentných okuliarov, snímacích systémov či priemyselných robotov. Spoločnosť Epson sa snaží prinášať inovácie a prekonávať očakávania zákazníkov v oblasti atramentovej tlače, vizuálnej komunikácie, nositeľného príslušenstva a robotiky.

  Skupina Epson, vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku, zamestnáva viac ako 67 000 ľudí v 90 spoločnostiach po celom svete a je hrdá na svoj prínos komunitám, v ktorých pôsobí, a na svoje trvalé snahy o zníženie dopadu na životné prostredie.

  www.global.epson.com

  O spoločnosti Epson Europe

  Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a je riadiacím centrom skupiny Epson pre Európu, Stredný východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe zamestnáva 1 700 ľudí a vo fiškálnom roku 2015 zaznamenala obrat 1 577 miliónov eur. http://www.epson.sk

  Environmentálna vízia 2050  

  http://eco.epson.com/

  Kontakt:

  Kateřina Bradáčová
  Marketing Coordinator CZ & SK
  EPSON Europe B.V.
  Greenline Kačerov

  Jihlavská 1558/21

  140 00 Praha - Michle

  Tel.:     +420 548 427 811

  Fax:     +420 548 427 816

  Mobile: +420 737 211 393

  E-mail: katerina.bradacova@epson.eu

  Tomáš Feč

  PRime time, s.r.o.

  Viedenská cesta 5

  851 01 Bratislava 5

  Tel.: +421 2 6224 0306

  Mobile: +421 949 233 542

E-mail: fec@primetime.sk