Projektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou pre interaktívnu výučbu

24. marca 2011 – Spoločnosť Epson® uvádza na trh svoje najnovšie interaktívne projektory: EB-455Wi a EB-465i. Tieto dve zariadenia pre školy znamenajú, že sa môžu ľahko a za prijateľnú cenu pustiť do interaktívnej výučby. Projektory totiž zahŕňajú všetko, čo učitelia potrebujú: projektor, digitálne pero a sadu pre inštaláciu na stenu. Nepotrebujete samostatné projekčné plátno ani interaktívnu tabuľu, pretože toto prispôsobivé riešenie môže premeniť každý rovný povrch na interaktívny – dokonca aj dosku stola.

Projektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou pre interaktívnu výučbu

Spoločnosť Epson® uvádza na trh svoje najnovšie interaktívne projektory: EB-455Wi a EB-465i. Tieto dve zariadenia pre školy znamenajú, že sa môžu ľahko a za prijateľnú cenu pustiť do interaktívnej výučby. Projektory totiž zahŕňajú všetko, čo učitelia potrebujú: projektor, digitálne pero a sadu pre inštaláciu na stenu. Nepotrebujete samostatné projekčné plátno ani interaktívnu tabuľu, pretože toto prispôsobivé riešenie môže premeniť každý rovný povrch na interaktívny – dokonca aj dosku stola.

Spoločnosť Epson je od roku 2001 svetovou jednotkou na trhu s projektormi a interaktívnymi projektormi v oblasti EMEA (Európa, Blízky Východ a Afrika) a od prvej polovice roka 2010 si drží celosvetové prvenstvo . Spoločnosť Epson veľmi dobre chápe potreby učiteľov a prináša ľahko ovládateľné interaktívne projektory vhodné do učební a firiem, kde je spoločná práca nutnosťou.

Zatiaľ čo veľkosť interaktívnych tabúľ je obmedzená, pretože väčšie obrazovky so sebou prinášajú zároveň vyššie náklady, unikátna technológia zrkadlového zobrazovania spoločnosti Epson, ktorou sú tieto projektory vybavené, zabezpečuje projekciu veľkého obrazu z krátkej vzdialenosti. Projektory EB-455Wi a EB-465i dosahujú veľkosť projekčnej plochy až 97, respektíve 102 palcov, a sú plne interaktívne až po okraje. Vďaka tomuto vyhotoveniu s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou si učitelia môžu robiť poznámky bez toho, aby vrhali veľký tieň, pretože 70palcový obraz je vytváraný zo vzdialenosti len 15,7 cm, respektíve 12,5 cm.

Poznámky, grafy a dodatky sú tu vytvárané pomocou digitálneho pera, ktoré poskytuje úplnú kontrolu nad projekčnou plochou, a je ho možné uložiť na ďalšie použitie v následnej výučbe. Kombinácia výkonného integrovaného 12W reproduktora, vstupu pre mikrofón a audio vstupu/výstupu robí toto zariadenie skutočne efektívnym „plug-and-play" multimediálnym balíčkom.

Raphael Payre, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Projektory EB-455Wi a EB-465i môžu učiteľom pomôcť priniesť kreativitu a interaktivitu do svojho vyučovania a odpútať

pozornosť poslucháčov od pera a papiera. Prieskumy ukazujú, že audiovizuálne prezentácie efektívne podporujú výučbu a rozvíjajú detskú pamäť .”

Projektory Epson EB-455Wi a EB-465i boli prvýkrát predstavené na veľtrhu BETT vo Veľkej Británii a k dispozícii sú od marca 2011 za odporúčanú maloobchodnú cenu: 1.910,- EUR, respektíve 2.087 EUR bez DPH.
 

 

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete. Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

 

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.
www.epson-europe.com
 

 

Environmentálna vízia 2050
http://eco.epson.com