Projektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou pre interaktívnu výučbu

Projektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou pre interaktívnu výučbu

Spoločnosť Epson® uvádza na trh svoje najnovšie interaktívne projektory: EB-455Wi a EB-465i. Tieto dve zariadenia pre školy znamenajú, že sa môžu ľahko a za prijateľnú cenu pustiť do interaktívnej výučby. Projektory totiž zahŕňajú všetko, čo učitelia potrebujú: projektor, digitálne pero a sadu pre inštaláciu na stenu. Nepotrebujete samostatné projekčné plátno ani interaktívnu tabuľu, pretože toto prispôsobivé riešenie môže premeniť každý rovný povrch na interaktívny – dokonca aj dosku stola.

Spoločnosť Epson je od roku 2001 svetovou jednotkou na trhu s projektormi a interaktívnymi projektormi v oblasti EMEA (Európa, Blízky Východ a Afrika) a od prvej polovice roka 2010 si drží celosvetové prvenstvo¹. Spoločnosť Epson veľmi dobre chápe potreby učiteľov a prináša ľahko ovládateľné interaktívne projektory vhodné do učební a firiem, kde je spoločná práca nutnosťou.

Zatiaľ čo veľkosť interaktívnych tabúľ je obmedzená, pretože väčšie obrazovky so sebou prinášajú zároveň vyššie náklady, unikátna technológia zrkadlového zobrazovania spoločnosti Epson, ktorou sú tieto projektory vybavené, zabezpečuje projekciu veľkého obrazu z krátkej vzdialenosti. Projektory EB-455Wi a EB-465i dosahujú veľkosť projekčnej plochy až 97, respektíve  102 palcov, a sú plne interaktívne až po okraje. Vďaka tomuto vyhotoveniu s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou si učitelia môžu robiť poznámky bez toho, aby vrhali veľký tieň, pretože 70palcový obraz je vytváraný zo vzdialenosti len 15,7 cm, respektíve 12,5 cm.

Poznámky, grafy a dodatky sú tu vytvárané pomocou digitálneho pera, ktoré poskytuje úplnú kontrolu nad projekčnou plochou, a je ho možné uložiť na ďalšie použitie v následnej výučbe. Kombinácia výkonného integrovaného 12W reproduktora, vstupu pre mikrofón a audio vstupu/výstupu robí toto zariadenie skutočne efektívnym „plug-and-play" multimediálnym balíčkom.

Raphael Payre, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Projektory EB-455Wi a EB-465i môžu učiteľom pomôcť priniesť kreativitu a interaktivitu do svojho vyučovania a odpútať pozornosť poslucháčov od pera a papiera. Prieskumy ukazujú, že audiovizuálne prezentácie efektívne podporujú výučbu a rozvíjajú detskú pamäť².

Projektory Epson EB-455Wi a EB-465i boli prvýkrát predstavené na veľtrhu BETT vo Veľkej Británii a k dispozícii sú od marca 2011  za odporúčanú maloobchodnú cenu: 1.910,- EUR, respektíve 2.087 EUR bez DPH.
 
Súhrn najdôležitejších vlastností

   EB-455Wi  EB-465i 
Rovnako vysoký biely aj farebný svetelný výstup (v lúmenoch) 2500 3000
Rozlíšenie WXGA XGA
Digitálne pero Easy Interactive Pen a priehradka na pero inštalovaná na stene
Možnosť uloženia poznámok, zmien alebo dodatkov k materiálom
Kompatibilný s väčšinou interaktívneho softwaru
Ultrakrátka projekčná vzdialenosť umožňuje projekciu obrazu s veľkosťou 70 palcov zo vzdialenosti iba 15,7 cm 12,5 cm
Projekcia veľkého interaktívneho obrazu (v palcoch) 65-97 63-102
Technológia Epson 3LCD
Bezpečnostné funkcie vrátane deaktivácie ovládacieho panelu, hesla a bezpečnostnej tyče
Funkcia USB plug & play
Čítačka diskov USB flash
Vzdialená projekcia a ovládanie prezentácií prostredníctvom jediného kábla a praktické funkcie zobrazenia USB 2 v 1
Voliteľný modul 802,11 a/b/g pre bezdrôtovú komunikáciu
Integrovaný 12W mono reproduktor
Vstup pre mikrofón a audio vstup/výstup
Funkcia rýchleho spustenia a okamžitého vypnutia
Filter s dlhou životnosťou 5 000 hodín
Zahŕňa  montážnu dosku pre inštaláciu na strop alebo na stenu


¹ Zdroj: Futuresource Consulting Limited, www.futuresource-consulting.com
² Hayma a kolektív, 2007