POS tlačiareň 3 v 1 znižuje náklady

prostredníctvom zníženej spotreby elektrickej energie a papiera

POS tlačiareň 3 v 1 znižuje náklady

Spoločnosť Epson, európska jednotka medzi výrobcami POS tlačiarní¹, rozširuje svoj rad POS zariadení o tlačiareň  TM-H6000IV, ktorá kombinuje tlač účteniek v sivých  odtieňoch,  tlač pokladničných lístkov a možnosť spracovania šekov v jednom kompaktnom zariadení pri nízkych celkových nákladoch na vlastníctvo. Spoločnosť Epson stavia na úspechu tlačiarne TM-H6000III a uvádza na trh nový model TM-H6000IV, ktorý je bohatší o zdokonalené funkcie zvyšujúce energetickú účinnosť a znižujúce spotrebu papiera, čím pomáhajú obchodníkom znižovať prevádzkové náklady. Administrátorov poteší nová funkcia vzdialenej správy, jednoduchá inštalácia a dve rozhrania inštalované na základnej doske.

Obchodníci môžu vďaka úspornej funkcii tlačiarne TM-H6000IV dosiahnuť zníženie spotreby papiera až o 31 %. Namiesto kompresie loga a textu, ktorá spôsobuje ich deformáciu a môže tak dochádzať aj k ich nečitateľnosti, je tu funkcia úspory papiera, ktorá automaticky redukuje prázdne miesta a výšku čiarového kódu. Horné riadky nasledujúcej účtenky sú vytlačené pred oddelením aktuálnej účtenky, čím dochádza ku skráteniu horného okraja.

Ďalšie zníženie celkových nákladov na vlastníctvo zabezpečuje úsporná funkcia tlačiarne  TM-H6000IV zvyšujúca jej energetickú účinnosť, ktorá ju radí medzi zariadenia nesúce označenie ENERGY STAR².

Laura Gleim, produktová manažérka pre POS tlačiarne spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „Sieťová správa tlačiarní TM-H6000IV v rámci celej organizácie prostredníctvom našej novej funkcie pre vzdialenú správu už nemôže byť jednoduchšia. Administrátori môžu z jediného miesta sledovať stav a využitie každej tlačiarne a tiež vzdialene vykonávať  zmeny nastavenia. To im ušetrí čas a pomôže predchádzať prípadným ťažkostiam.“

Vďaka širokej kompatibilite rozhrania je integrácia tlačiarne TM-H6000IV veľmi jednoduchá. USB rozhranie je tu štandardom a tlačiareň je navyše vybavená ešte druhým rozhraním, čo prináša obchodníkom slobodu voľby a možnosť prechodu do USB prostredia kedykoľvek potrebujú.

Spoločnosť Epson je jediným výrobcom POS tlačiarní³, ktorý ponúka možnosť tlače účteniek v skutočnej stupnici odtieňov sivej a prostredníctvom vysoko kvalitných účteniek môže obchodníkom pomôcť urobiť na zákazníka dojem. Tlačiareň TM-H6000IV prináša vizuálne atraktívne logá a grafiku v sivých odtieňoch, čo je ideálnym prostriedkom na posilnenie značky. Zároveň je to tiež efektívnejší spôsob, ako informovať zákazníka o špeciálnych ponukách.

Rýchlosť tlače zariadenia TM-H6000IV bola zvýšená a teraz dosahuje až 300 mm/s pri účtenkách a 5,7 riadku za sekundu pri pokladničných lístkoch. Každá transakcia je rýchla a bezproblémová. Zákazníci nebudú frustrovaní chybami pri spracovaní šekov, pretože miera presnosti voliteľnej čítačky MICR dosahuje viac ako 99 percent.

Obsluha je jednoduchá aj pre neskúsených užívateľov. Priehradka tlačiarne TM-H6000IV určená na umiestnenie papiera je dostatočne priestranná, čo umožňuje bezproblémové vkladanie pokladničných účteniek a šekov. Výmena spotrebného materiálu je bezpečným úkonom, ktorý zvládnete jednou rukou bez toho, aby ste zavadili o ostré hrany alebo súčiastky.

Tlačiareň TM-H6000IV má malé rozmery a ľahko zapadne do väčšiny prostredí vrátane  predajných pultov s obmedzeným priestorom.

Tlačiareň TM-H6000IV je možné zakúpiť od apríla 2011. Odporúčaná maloobchodnú cena bez DPH je od 623 €.


Súhrn najdôležitejších vlastností

 • Rýchla termálna tlačiareň pre tlač účteniek s možnosťou ihličkovej tlače  pokladničných lístkov a šekov
 • Funkcia úspory papiera
 • Vzdialené ovládanie a správa
 • Zariadenie spĺňajúce podmienky programu ENERGY STAR pri použití s napájacím zdrojom Epson PS-180
 • Štandardné USB rozhranie je doplnené o možnosť voľby ďalšieho rozhrania
 • Tlač účteniek rýchlosťou až 300 mm/s a pokladničných lístkov až 5,7 riadku za sekundu
 • Tlač v stupnici odtieňov sivej
 • Páska vydrží až 3 milióny znakov
 • Voliteľná čítačka MICR
 • Jednoduchá obsluha
 • Malé rozmery: 186 x 278 x 181 mm
 • Voliteľná tlač potvrdeniek rýchlosťou až 4 riadky za sekundu

¹ Zdroj: Interconnection Consulting, 2010.
² Pri použití s napájacím zdrojom Epson PS-180.
³ V čase zápisu tejto správy - v januári 2011.