Popredný svetový výrobca projektorov Epson bol vybraný, aby poskytol súčasnému novému múzeu vo Fínsku pôsobivý umelecký zážitok pod vedením japonského umeleckého tímu teamLab

135 projektorov Epson nainštalovaných v úplne novom helsinskom umeleckom múzeu Amos Rex

Popredný svetový výrobca projektorov Epson bol vybraný, aby poskytol súčasnému novému múzeu vo Fínsku pôsobivý umelecký zážitok pod vedením japonského umeleckého tímu teamLab

September, Helsinki  – Spoločnosť Epson – svetová jednotka vo výrobe projektorov 1je vybraná značka pre novootvorené umelecké múzeum Amos Rex v centre Helsínk, kde pôsobivé digitálne inštalácie teamLab sú premietané zo 118 projektorov Epson s vysokým počtom lúmenov a ďalších 17 sa používa na reklamné a vzdelávacie účely v rôznych priestoroch múzea.

 

„Výstava je skvelým miestom, kde možno na vlastnej koži vidieť využitie projektorov Epson, ktoré verejnosti poskytujú skutočne pôsobivý zážitok, o ktorom sme presvedčený, že pomôže múzeu upevniť status mesta Helsinki ako európskeho mesta kultúry,“ hovorí Michal Holovský, Account Manager pre profesionálne zobrazovanie, Epson CZ & SK. „Múzeá, zvlášť tie, ktoré sa snažia vytvárať modernejšie a pútavejšie zážitky pre návštevníkov, sú praktickým sprostredkovateľom pre projektory Epson, cez ktoré ožíva kultúra prostredníctvom ostrých a jasných obrazov, ako aj dlhodobého výkonu s nízkou potrebou údržby.“

 

 

Projektory 3LCD od spoločnosti Epson používa teamLab, 500-členný interdisciplinárny kolektív zložený z programátorov, technikov, animátorov CG, matematikov a architektov, na premietanie pôsobivých digitálnych inštalácií. Ich cieľom je „objavovať nové vzťahy medzi ľuďmi a svetom prostredníctvom umenia“. teamLab uviedol tento rok už veľa veľkoformátových výstav a výstava v tokijskom múzeum umenia MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless bola otvorená s veľkým úspechom v júni.

„Výstava tímu teamLab kladie vysoké nároky v technologickej oblasti. Laserové projektory 3LCD od spoločnosti Epson sa najlepšie hodia na túto výzvu vďaka svojmu jasu, kontrastu a reprodukcii farieb,“ hovorí Kai Kartio, riaditeľ múzea Amos Rex.

Múzeum Amos Rex možno opísať ako miesto stretu umenia a mestskej kultúry. Je navrhnuté tak, aby vytváralo flexibilné priestory, ktoré budú vyhovovať neustále sa meniacim potrebám súčasného umenia. Preto výnimočný jas a farby laserových projektorov 3LCD spolu s flexibilnou 360° inštaláciou robia spoločnosť Epson, jednotku medzi svetovými výrobcami projektorov, ideálnou voľbou pre múzeum, ktoré oživuje zážitky. 

Medzi použité projektory Epson patria projektory 3LCD s laserovým zdrojom svetla, projektory s vlastným rozlíšením 4K, projektory s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou a produkty s lampou 3LCD. Trh projektorov, ktoré sa využívajú v inštitúciách vrátane múzeí, za posledných 10 rokov (2008 – koniec roka 2017) vzrástol o viac ako 70 %, pričom spoločnosti Epson z neho patrí 30 %, čo je o 138 % viac, ako je druhý najväčší podiel na trhu 2.

 

 

[1] Futuresource Consulting Limited – Štatistiky z trhu projektorov – WorldWide Analyser CY 2017 – 2018
[2] Futuresource Consulting Limited – Štatistiky z trhu projektorov – WorldWide Analyser CY 2008 – 2018