Nová 17-palcová tlačiareň dosahuje 98% PANTONE

Tlačiareň ponúka schopnosť vzdialeného nátlačku a automatizovanú farebnú presnosť so superširokým farebným rozsahom

Nová 17-palcová tlačiareň dosahuje 98% PANTONE

Spoločnosť Epson® uvádza na trh Stylus Pro 4900 – kompaktnú 17-palcovú tlačiareň, ktorá udáva nové štandardy farebnej presnosti pre fotografický trh a trh nátlačkov. Do oblasti predtlačovej prípravy, obalových technológií, reprodukcie umeleckých diel, ako aj komerčným fotografom prináša tlačiareň najvyššiu kvalitu tlače a pýši sa výnimočnou farebnou konzistenciou, presnou farebnou zhodou a dokáže reprodukovať 98% z celej palety farieb PANTONE®1. Vysoká úroveň automatizácie a výkonný mechanizmus robí tlačiareň Epson Stylus Pro 4900 vysoko produktívnym „ťahúňom" vhodným pre malú kanceláriu alebo do prostredia štúdia.
Vďaka jednému z najširších farebných rozsahov na trhu je tvorba presných nátlačkov či fotografií pre tlačiareň Epson Stylus Pro 4900 doslova hračkou. 11-farebné atramenty Epson UltraChrome HDR a zdokonalená tlačiarenská hlava TFP zabezpečujú, že výtlačky majú zakaždým profesionálny vzhľad. Tieto atramenty a technológie sú identické s tými, ktoré sú používané v produkčných tlačiarňach Epson určených na spracovanie väčších formátov médií do veľkosti 44 palcov.

Vzhľadom k certifikácii automatickej procesnej kalibrácie a farebnosti tlačiarne Epson Stylus Pro 4900 neznamená automatizácia výroby vzdialených nátlačkov zníženie nárokov na kvalitu. Voliteľný inline SpectroProofer zabezpečuje konzistentnú, opakovanú farebnú presnosť pri použití rôznych médií, rýchle vyhodnotenie kontrolných prúžkov a farebných schém pri vytváraní profilov ICC a overuje farebnú vernosť tlače.

Epson Stylus Pro 4900 predstavuje veľkú posilu v oblasti produktivity, pretože jej produkčná rýchlosť dosahuje 46m2/h pri minimálnych požiadavkách na údržbu. Vysokokapacitný zásobník papierov s predným plnením uľahčuje vkladanie papiera a automatizovaná výmena papiera pre vás znamená, že nemusíte strácať čas prepínaním medzi jednotlivými listami a papierom v rolkách. Tlačiareň tiež automaticky prepína medzi inštalovaným fotografickým a čiernym matným atramentom, aby nedochádzalo k zastaveniu tlače. Všetky atramenty sú k dispozícii v kazetách s vysokou kapacitou, ktoré zabezpečujú menej častú výmenu a vyššiu úžitkovú hodnotu.

Marco Van Niekerk, produktový manažér pre veľkoformátové tlačiarne v spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „Epson Stylus Pro 4900 ponúka užívateľom výnimočnú flexibilitu a dokáže tlačiť na široký rad médií až do hrúbky 1,5 mm, vrátane silných fotografických alebo prezentačných dosiek, plátien a umeleckých papierov. Užívatelia si môžu zvoliť podávanie papiera, ktoré bude najviac vyhovovať ich potrebám a majú na výber z kazetových zásobníkov, horných či spodných ručných podávačov alebo papiera v rolkách.”

Tlačiareň Epson Stylus Pro 4900 spĺňa podmienky programu ENERGY STAR a jej energetická účinnosť umožňuje užívateľom ušetriť peniaze, byť ohľaduplnejší k životnému prostrediu a udržať nízku spotrebu elektrickej energie.

Odporúčaná maloobchodná cena tlačiarne Epson Stylus Pro 4900 je 2.495,- eur bez DPH. Tlačiareň bude v predaji od 1. októbra 2010.

Súhrn najdôležitejších vlastností
11-farebná atramentová sada UltraChrome HDR
98% pokrytie PANTONE
Spoľahlivá zdokonalená tlačiarenská hlava TFP
Rýchlosť tlače 46 m² za hodinu
Vysokokapacitný kazetový zásobník s predným plnením
Vysokokapacitné kazety s obsahom 200 ml
Voliteľný inline SpectroProofer
Automatické prepínanie medzi jednotlivými listami a rolkami papiera
Automatické prepínanie medzi predinštalovaným fotografickým a matným čiernym atramentom
Vyhovuje programu ENERGY STAR
Výber podávania papiera - kazetový zásobník, horný a predný ručný podávač alebo rolka papiera
Tlač na médiá s hrúbkou až 1,5 mm