Kompaktné čiernobiele a farebné laserové tlačiarne formátu A3 ponúkajú sieťové funkcie a nízke celkové náklady na vlastníctvo

Dva nové rady prinášajú mimoriadne rýchlu a efektívnu tlač dokumentov formátu A3

Kompaktné čiernobiele a farebné laserové tlačiarne formátu A3 ponúkajú sieťové funkcie a nízke celkové náklady na vlastníctvo

23. februára 2012 – Spoločnosť Epson predstavuje dva nové rady tlačiarní, AcuLaser C9300N a AcuLaser M7000N. Tieto tlačiarne sú ideálnym riešením pre firmy, ktoré nechcú pri výbere čiernobielych a farebných tlačiarní formátu A3 ustupovať zo svojich požiadaviek. Obidva rady ponúkajú firmám a pracovným skupinám vysoký výkon a nízke náklady na tlač jednej stránky.

Benjamin Guisembert, produktový manažér divízie laserových tlačiarní spoločnosti Epson Europe, dodáva: "Našu ponuku laserových tlačiarní sme rozšírili o rad AcuLaser C9300N a AL-M7000N predovšetkým preto, aby sme vyhoveli rôznym potrebám firemných užívateľov. Rad AL-M7000N je určený malým až stredným pracovným skupinám, zatiaľ čo rad C9300N bol navrhnutý pre stredné a veľké pracovné skupiny. Pretože sú oba rady vybavené sieťovým rozhraním pre Gigabit Ethernet a podporujú tlačové jazyky PDL a protokoly IPsec a IPv6, ich integrácia do zložitých prostredí IT je úplne bezproblémová. "

Oba rady majú kompaktné rozmery a sú schopné tlačiť dokumenty v rozsahu formátov A6 až A3. Rad AL-C9300N ponúka vysokú rýchlosť farebnej i čiernobielej tlače dosahujúce až 30 strán formátu A4 za minútu, zatiaľ čo rad AL-M7000N dokáže v čiernobielom režime vytlačiť až 32 strán formátu A4, čo prispieva k vyššej produktivite. Obidva rady, AL-C9300N i AL-M7000N, disponujú vysokou kapacitou vstupu papiera, ktorá je zaistená prídavnými zásobníkmi papiera a funkciou obojstrannej tlače u vybraných modelov.

Rady AcuLaser C9300N a AL-M7000N ponúkajú veľmi kvalitné, cenovo priaznivé tlačové výstupy, vysokú rýchlosť tlače a nízke náklady na tlač jednej stránky. V kombinácii so zníženou spotrebou energie, vďaka ktorej sa tieto tlačiarne kvalifikovali medzi zariadenia nesúce označenie ENERGY STAR, to znamená, že celkové náklady na vlastníctvo tlačiarní z oboch uvedených radov sú veľmi nízke. Vzhľadom k tomu, že maximálny mesačný pracovný cyklus u oboch modelových radov dosahuje až 100 000 vytlačených strán, môžu si byť majitelia firiem istí, že nadobudnutie týchto tlačiarní bude rozumnou investíciou.

Spoločne s radom tlačiarní AL-C9300N spoločnosť Epson prvýkrát predstaví aj vlastnú, pokročilú sieťotlačovú technológiu amplitúdovej modulácie (AAM). Táto technológia dokáže analyzovať umiestnenie tlačového bodu a zaručuje tlač ostrej obrazovej grafiky s presne definovanými okrajmi. Firmy, ktoré požadujú profesionálne výtlačky, ocenia tiež technológiu zdokonaleného rozlíšenia Epson AcuLaser Colour-RITech, ktorá umožňuje tlačiarňam radu AL-C9300N dosiahnuť rozlíšenie tlače až 4800RiT. Táto technológia eliminuje nepravidelné okraje textu a zaručuje tlač grafov, tabuliek, grafiky a dokonca aj schematických výkresov vytvorených v aplikáciách CAD v jasných a výrazných farebných odtieňoch.

Tlačiarne radu AL-C9300N a AL-M7000N je možné zakúpiť od februára 2012 za odporúčanú maloobchodnú cenu od 2248, - eur respektíve od 1356, - eur vr. dph.

VlastnostiAL-C9300NAL-C9300DNAL-C9300TNAL-C9300DTNAL-C9300D2TNAL-C9300D3TNC
RadfarebnýchlaserovýchtlačiarníformátuA3
TechnológiaEpsonRITumožňuje tlačv rozlíšení4800RIT
NovásieťotlačovétechnológiaEpsonAAM
Kompaktný dizajn
Mesačnýpracovnýcyklusdosahujeaž100 000strán
TechnológiatonerovýchkazietAcuBrite
Čiernobielu a farebnútlačformátuA4rýchlosťou až30 str. / Min
Voliteľnézásobníkypapierazaručujúmenejčastédoplňovanie1 prídavný zásobník ako štandard1 prídavný zásobník ako štandard2 prídavné zásobníky ako štandard3 prídavné zásobníky ako štandard
PodporajazykovPDL(emulácia PCL6a PS3), podpora protokolovIPv6a802.1xasieťovérozhranie preGigabitEthernet
Vďakazníženej spotrebeenergiespĺňa totozariadeniepodmienky programuENERGYSTAR
Obojstranná tlač--
Podstavecpod tlačiareňs kolieskami-----
Hlavné vlastnostiAL-M7000NAL-M7000DNAL-M7000TNAL-M7000DTNAL-M7000D2TN
Mimoriadne výkonná kompaktná čiernobiela laserová tlačiareň formátu A3
Vysoký výkon a pracovný cyklus dosahujúci až 100 000 strán mesačne
Tlač od formátu A6 do formátu A3, vysoká rýchlosť tlače dokumentov formátu A4 - až 32 str. / Min
Profesionálne rozlíšenie 1200 dpi a funkcia korekcie tlačového bodu
Gigabit Ethernet, rozhranie USB 2.0 a voliteľné paralelné rozhranie
Vďaka emulacím PCL6 a PS3, podpore protokolu IPv6 a pokročilej úrovni zabezpečenia prostredníctvom protokolu IPSec je možné ľahko implementovať do zložitých prostredí IT
Tonerové kazety s dlhou životnosťou je možné vrátiť a recyklovať * 1
Vďaka zníženej spotrebe energie spĺňa toto zariadenie podmienky programu ENERGY STAR
Voliteľná funkcia obojstrannej tlače pre vyššiu efektivitu a nižšiu spotrebu papiera--
Prídavný zásobník na 500 listov papiera nevyžaduje časté doplňovanie--

*1 Program vrátenia a recyklácie tonerových kaziet spoločnosti Epson nie je v niektorých krajinách k dispozícii.


O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporationso sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 75 000 zamestnancov v 100 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 1 594 zamestnancov vo fiškálnom roku 2010 obrat 1,583 miliónov eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com