Epson znižuje náklady na výrobu pútačov

Ekologická 64-palcová tlačiareň ponúka ekonomickú tlač

Epson znižuje náklady na výrobu pútačov

21. februára 2012– Spoločnosť Epson nadväzuje na úspech svojho radu širokoformátových tlačiarní pre výrobu pútačov a materiálov pre predajné miesta a uvádza na trh nový model SureColor SC-S30610. Z hľadiska pomeru ceny a výkonu nasadzuje 64-palcová (162,6 cm) štvorfarebná (CMYK) tlačiareň SC-S30610 s funkciou podávania papiera v rolkách v tomto sektore, plnom konkurencie, vysokú latku.

Model SC-S30610 bol od začiatku vyvíjaný s cieľom ponúknuť vysoko efektívnu a ekonomickú výrobu pri minimálnych celkových nákladoch na vlastníctvo. Umožňuje majiteľom tlačiarní, výrobcom pútačov, prevádzkovateľom kopírovacích služieb a reprodukčným centrám rozšíriť portfólio služieb.

Tlačiareň SC-S30610 dokáže spracovať rôzne grafické materiály od plagátov, nápisov, bannerov, podsvietených panelov a materiálov pre predajné miesta až po fólie pre polep automobilov, interiérové ​​dekorácie a výstavné pútače. Podporuje tiež širokú škálu médií v roliach, čo užívateľom umožňuje spoľahlivo a cenovo výhodným spôsobom tlačiť na vinylové, PVC a priehľadné fólie, fotografický papier a celý rad obľúbených podkladových materiálov pre bannery.

Marco van Niekerk, senior product manager spoločnosti Epson, k tomu dodáva: "Nastavenie tlačiarne SC-S30610 je jednoduché a rýchle. Inštalácia ťažkých médií v rolkách je obvykle úlohou pre dve osoby, ale vďaka nášmu unikátnemu zdvíhacieho systému ju ľahko zvládne jediný človek. Napínanie médií, tradične dostupné iba z prednej časti tlačiarne, možno ovládať ako spredu, tak aj zozadu. To znamená, že obsluha nemusí strácať čas prechádzaním z priestoru za tlačiarňou dopredu a naopak. Tak je skrátený čas potrebný pre nastavenie a zvýšená produktivita.”

Presná mechanika Epson spoločne s overenou technológiou tlačovej hlavy Micro Piezo zaručuje nepretržitú a bezproblémovú prevádzku a minimalizuje nutnosť údržby a prestoje.

Zvládnuť vysoké pracovné zaťaženie je hračkou vďaka rýchlosti tlače, ktorá dosahuje 7,3 až 29,4 m2 za hodinu v závislosti na tlačovom režime; prvá hodnota je typická pre tlač interiérových plagátov, druhá pre výrobu bannerov do vonkajšieho prostredia. Tlačiareň ponúka aj režim vysokej kvality pre  najnáročnejšiu tvorbu, ktorá sa zvykne prehliadať zblízka - v tomto režime je využité plné rozlíšenie tlačiarne 1440 × 1440 dpi.

Odborníci zo spoločnosti Epson vyvinuli nový ekosolventný atrament Epson UltraChrome GS2, ktorý je určený k dokonalej spolupráci s tlačiarňou SC-S30610 a novou generáciou tlačových hláv Epson TFP. Atrament UltraChrome GS2 vychádza zo skvelých vlastností atramentu UltraChrome GS (používa sa v tlačiarňach Epson Stylus Pro GS6000) a je obohatený o nové zloženie žltej farby, ktorá má teraz dlhšiu svetlostálosť. Tento atrament je bez zápachu, neobsahuje nikel a nevyžaduje špeciálne vetranie, čo umožňuje použitie tlačiarne SC-S30610 aj v bežnom kancelárskom prostredí.

Tlačiareň SC-S30610 používa 700ml atramentové kazety s vysokou výťažnosťou, u ktorých nie je potrebná taká častá výmena. Atramentové kazety sú vratné, tým je znižovaná produkcia odpadu. Negatívny dopad na životné prostredie i prevádzkové náklady sú ďalej znížené vďaka energetickej účinnosti tlačiarne, ktorá spĺňa podmienky programu ENERGY STAR.

Tlačiareň SC-S30610 bude po prvýkrát predstavená na veľtrhu FESPA Digital 2012 (21. - 24. februára 2012 v Barcelone) na stánku spoločnosti Epson (E20). Tlačiareň bude možné zakúpiť od marca 2012 za odporúčanú maloobchodnú cenu 14.995 € bez DPH.

Hlavné vlastnosti

Možnosť tlače na celý rad natieraných aj nenatieraných médií do šírky 64 palcov (162,6 cm)

Vďaka ľahko obsluhovateľnému zdvíhaciemu systému zvládne inštaláciu médií v roliach jedna osoba

Ľahko prístupné ovládanie systému napínania médií zozadu i spredu

Rýchlosť tlače až 29,4 m2 / h (vysokorýchlostný režim; 10 m2/h v produkčnom režimu; 7,3 m2/h v  režime vysokej kvality; všetko na vinylové médiá)

Nová tlačová hlava Thin Film Piezo pre presné formovanie kvapiek a dlhú životnosť produkcie

Zdokonalený ekosolventný atrament nevyžaduje vetranie a je vhodný na použitie v kancelárskom prostredí

Energetická účinnosť tlačiarní spĺňa podmienky programu ENERGY STAR a vysoko ekonomické, vratné 700ml atramentové kazety zaručujú minimálne náklady na výtlačok

Trvanlivé výtlačky - vďaka novému atramentu UltraChrome GS2 je doba svetlostálosti pri vonkajšom použití bez laminácie tri roky

Rozlíšenie až 1440 × 1440 dpi s niekoľkými prechodmi pre hladké prechody farieb a jemný detail

Rozhranie Ethernet a USB

Voliteľný podávací systém pre ťažké role až do 80 kg

Voliteľný zahrievací systém zaisťujúci rýchlejšie zasychanie výtlačkov pri vysokom objeme produkcie


O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 75 000 zamestnancov v 100 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.

http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 1 594 zamestnancov vo fiškálnom roku 2010 obrat 1,583 miliónov eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com