Epson v spolupráci so spoločnosťou AVS premieta obrovskú svetelnú šou na steny starého Jeruzalema

Dvadsať synchronizovaných laserových projektorov EB-L25000U vytvorilo úchvatnú svetelnú šou na ploche 4 500 m²

Epson v spolupráci so spoločnosťou AVS premieta obrovskú svetelnú šou na steny starého Jeruzalema

24. mája 2017 Steny starého Jeruzalema boli osvetlené ako nikdy predtým vďaka výkonným laserovým projektorom EB-L25000U od spoločnosti Epson v rámci jej doteraz najambicióznejšieho projektu. V rámci najambicióznejšieho audiovizuálneho projektu aký kedy Izrael videl dvadsať synchronizovaných projektorov oživilo 4 500 m² stien v starom meste farebnými animovanými obrazmi a stovka osvetlených dronov na oblohe formovala tvary a odkazy.

Projekt, ktorý prebieha každý deň medzi Jaffskou bránou a Záhradou Habonim, stavia do kontrastu laserovú projekciu a technológiu dronov so stenami, ktoré tu sú už takmer päťsto rokov, aby rozpovedal príbeh mesta prostredníctvom živých, farebných obrazov v horúcom, prašnom prostredí, ktoré vytvára pre projektory náročné podmienky.

„Keď sme dostali ponuku zúčastniť sa jedného z najväčších multimediálnych projektov, aké sa kedy konali v Izraeli, bolo nám jasné, že musíme prísť s úplne novým svetom obsahu a nápadov, ktoré prekonajú existujúce hranice pomocou najnovšej technológie,“ hovorí Malki Shem-Tov, spolutvorca a spoločný generálny riaditeľ spoločnosti AVS, jednej z najväčších a najviac špecializovaných spoločností zaoberajúcich sa multimediálnymi riešeniami, ktorá poskytla široké profesionálne skúsenosti a technické zabezpečenie získané na mnohých veľkých podujatiach.

Dvadsať projektorov a šesť kilometrov káblov

Okrem dvadsiatich projektorov a stovky rozbočovačov (a v spolupráci so spoločnosťou S.A. Systems Ltd., strategickým partnerom spoločnosti Epson Israel) spoločnosť AVS položila šesť kilometrov optických vláken na prenos obrazu do projektorov. „Konečný výsledok, ktorí obyvatelia Izraela vidia na oblohe a budú sa ním môcť kochať do polovice júla 2017, je výsledkom viac ako dvoch mesiacov intenzívneho plánovania“, hovorí Lee Harison, rozvojový manažér divízie profesionálneho zobrazovania spoločnosti Epson Europe, ktorý prišiel do Izraela dohliadať a radiť pri tomto masívnom projekte.

„Tím AVS pod vedením spoločného generálneho a technického riaditeľa Assafa Shem-Tova vybral projektor EB-L25000U, najvýkonnejší a najpokrokovejší laserový projektor spoločnosti Epson, ktorý preniesol spoločnosť Epson do úplne novej éry veľkoplošnej pevnej projekcie,“ pokračuje Harrison. „Náš nový špičkový projektor, ktorý sa už využíva pri konferenciách, podujatiach pod holým nebom a veľkoplošných šou po celom svete, je ľahší a menší, ako konkurenčné modely¹. Napriek tomu ponúka veľmi výkonný zdroj svetla s výkonom 25 000 lúmenov. Je aj veľmi pevný a odolný voči rizikám prostredia, čo je dôležitá vlastnosť, ak má pracovať bez prestávky v 35-stupňovom teple a prašnom prostredí, ktoré sú v Jeruzaleme.“

Odolné riešenie do najnáročnejšieho prostredia

Podľa Orena Fleishera, generálneho riaditeľa spoločnosti Epson Israel, nové laserové projektory predstavujú podstatný posun smerom vpred vo výkone a upevňujú vedúcu pozíciu spoločnosti na trhu s projekciou. „Spoločnosť Epson bola spoločnosťou Futuresource² označená za vedúceho výrobcu projektorov na svete,“ hovorí. Toto vedúce postavenie na trhu, zvlášť v konkurencii zo všetkých smerov, nie je niečo, čo by sme brali ako samozrejmosť. Časť úspechu spočíva aj v tom, že máme vedúcu pozíciu vo svetových inováciách. Naším cieľom, ako ukázal aj tento projekt, je podujať sa na niečo, čo nikto nepovažoval za možné a na čo sa ešte nenašlo riešenie, a byť katalyzátorom, ktorý dané riešenie posunie o krok vpred, pričom pozorne počúva, čo chcú naši zákazníci.“

Odolný, spoľahlivý projektor EB-L25000U dokázal, že sa dokonale hodí do horúceho, prašného prostredia, v ktorom fungoval. Navyše sa aj jednoducho inštaluje vďaka optimalizovanému chladiacemu systému, ktorý umožňuje nainštalovať projektor a premietať z ľubovoľného uhla, a robustnému tubovému rámu a štruktúre so základnou platňou, ktorá bráni poškodeniu nárazmi pri prevoze a montáži. Nepriedušne uzatvorená optická jednotka a anorganický fosforový kotúč zas prinášajú 20 000 hodín spoľahlivej prevádzky³ bez potreby údržby, čo znamená, že organizátori festivalov, ako je tento, môžu projektor „nainštalovať a zabudnúť naň“, pričom majú istotu, že dostanú bezproblémovú, nepretržitú prevádzku.

-Koniec-

¹ K septembru 2016.

² Najväčší podiel na trhu projektorov s 500 a viac lúmenmi. Výskum uskutočňovaný spoločnosťou Futuresource Consulting Limited v období rokov 2001 až 2016.

³ Približný čas poklesu jasu o 50 % od prvého použitia. Merané akceleračným testom predpokladajúcim hustotu 0,04 – 0,20 mg/m3. Čas sa bude líšiť v závislosti od podmienok používania a prostredia.