Epson ponúka aplikáciu pre sieťovú projekciu so zariadeniami iOS

Stiahnutá aplikácia umožňuje bezdrôtovú projekciu zo zariadení iPhone, iPad a iPod Touch

1. január 2012 – Spoločnosť Epson, popredný svetový výrobca projektorov[1], ponúka prostredníctvom internetového obchodu App Store firmy Apple bezplatnú aplikáciu, ktorá užívateľom umožní bezdrôtovú projekciu zo zariadení iPad, iPhone a iPod Touch. To je výborná správa pre každého, kto chce bez problémov zobrazovať multimediálny obsah z týchto zariadení priamo na projekčnej ploche – táto aplikácia je ideálna pre firmy, ktorých dizajnéri uvítajú vhodné riešenie prezentácií v teréne, a pre rôzne vzdelávacie inštitúcie, ktoré vo svojich učebniach čoraz viac využívajú technické vybavenie od spoločnosti Apple. Možnosť takejto projekcie ocenia ako učitelia, tak aj študenti.

Táto aplikácia je kompatibilná s väčšinou existujúcich projektorov a so všetkými novými projektormi a podporuje všetky najpoužívanejšie formáty súborov. Užívatelia tak môžu pripravovať prezentácie vo formátoch Word, Excel, PowerPoint, Keynote a PDF. Možnosť zdieľania fotografií vo formátoch JPEG a PNG prispieva k premene grafickej prezentácie alebo výučby v skutočne pútavý zážitok.

Okrem vynikajúcej využiteľnosti sa táto aplikácia pýši neuveriteľne jednoduchou obsluhou. Veľkou výhodou je integrovaná funkcia diaľkového ovládania, vďaka ktorej je možné pracovať s prezentáciou či učebnou lekciou priamo zo zariadenia iPad, iPhone alebo iPod Touch. Funkcia diaľkového ovládania tiež umožňuje rýchle a jednoduché vyhľadávanie dostupných projektorov. Pomocou intuitívnych ovládacích prvkov je možné nastaviť hlasitosť, vypnúť zvuk a obraz a tiež pozastaviť obraz (tzv. zamrznutie).

Frédéric Haton, vedúci obchodný manažér divízie projektorov spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: "Touto novou aplikáciou sme skutočne veľmi nadšení, pretože odráža posun v spôsobe, ktorým podnikatelia a učitelia zdieľajú informácie - ide o veľmi dôležitý krok, ktorý umožňuje uskutočňovať prezentácie zo všetkých druhov zariadení, a my chceme, aby to užívatelia mali čo najjednoduchšie. Ako najvýznamnejší výrobca projektorov sa snažíme inovovať a toto je názorná ukážka, ktorá objasňuje, prečo si udržujeme poprednú pozíciu na trhu takú dlhú dobu. "

Aplikácia pre sieťovú projekciu zo zariadenia iOS je k dispozícii v internetovom obchode App Store spoločnosti Apple, odkiaľ je možné si ju zadarmo stiahnuť.

Hlavné vlastnosti:

  • Bezplatné stiahnutie z internetového obchodu App Store firmy Apple
  • Kompatibilné so zariadeniami iPad, iPad2, iPhone 3G / 3GS / 4G a iPod Touch 3. alebo 4. Generácie
  • Kompatibilné s novými a existujúcimi projektormi Epson
  • Projekcia fotografií vo formátoch JPG a PNG
  • Projekcia dokumentov vo formátoch Word (doc, docx) *, Excel (xls, xlsx) *, PowerPoint (ppt, pptx) *, Keynote a PDF
  •  Aplikácia je k dispozícii v japončine a angličtine
  • Možnosť pripojenia bezdrôtovo alebo pomocou kábla HDMI (nutné zakúpiť samostatne)
  • Integrovaná funkcia diaľkového ovládania projektora priamo zo zariadenia (zdroj, dočasné vypnutie zvuku a obrazu, pozastavenie obrazu, hlasitosť)
  • Funguje s operačným systémom iOS 4.2 alebo novším
  • Bezdrôtovo vyhľadá dostupné projektory


Kompatibilné projektory Epson:

·         EB-85 / 825 / 826W

·         EB-450Wi / 450W / 460i / 460

·         EB-455Wi

·         EB-1925W / 1920 / 1915 / 1910

·         EB-G5450WUNL / G5650WNL / G5750WUNL / G5950NL

·         EB-1775W / 1770W / 1760W

·         EB-93 / 95 / 96W / 905 / 915W

·         EB-435W / 425W / 430 / 420

·         EB-1880

·         EB-D6155W / D6250

·         EB-485Wi / 485W / 475Wi / 475W / 470


O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac než 70 000 zamestnancov v 106 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.

http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 2 400 zamestnancov vo fiškálnom roku 2008 obrat 1,569 miliardy eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

 http://eco.epson.com[1]Zdroj: Futuresource Consulting Limited, www.futuresource-consulting.com