Epson je jednotkou v oblasti cenovo dostupných a pútavých vyučovacích metód vhodných do každej učebne

Projektory s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou obohacujú výučbu

Epson je jednotkou v oblasti cenovo dostupných a pútavých vyučovacích metód vhodných do každej učebne

5. apríl 2012 –Spoločnosť Epson, svetová jednotka medzi výrobcami projektorov, predstavila na veľtrhu BETT UK 2011 svoje interaktívne projektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou určené pre vzdelávací sektor. Tento rok sa vracia s modelmi druhej generácie a so štyrmi novými modelmi s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou. Na základe požiadaviek zo vzdelávacieho sektoru vyvinuli konštruktéri spoločnosti Epson nové prvky, ktorými sú napríklad interaktívne perá s rýchlejšou odozvou a možnosť pripojenia projektora bez použitia počítača, vďaka ktorým sa pútavá výučba dostáva do väčšieho počtu učební.

Interaktívneprojektory s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou

Interaktívneprojektory EB-475Wi a EB-485Wi sú vybavené dvoma interaktívnymi perami, vďaka ktorým môžu učitelia a študenti písať na projekčnú plochu súčasne, čo uľahčuje spoluprácu. Tieto ľahké perá vynikajú rýchlou odozvou a jednoduchým používaním, k čomu prispieva nová funkcia "vznášanie", ktorá presne zistí, kedy perá nie sú v kontakte s povrchom projekčnej plochy.

Okremkompatibility s obľúbeným počítačovým softvérom tieto projektory ponúkajú tiež možnosť prevádzky bez použitia počítača a nástroje pre "okamžité vytvorenie poznámok". Učitelia tak môžu premeniť akýkoľvek rovný povrch v interaktívnu plochu bez nutnosti pripojenia projektora k počítaču, a v prípade pripojenia k DVD prehrávaču môžu dokonca popisovať pohybujúce sa obrázky a fotografie. Za účelom dokonalejšej interakcie a podpory práce v skupine je možné projektory inštalovať v štyroch polohách, vrátane umiestnenia pod stôl so sklenenou doskou.

Projektorys veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou

Podobne akointeraktívne projektory zvládnu aj modely bez interaktívneho modulu EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 projekciu veľkého obrazu z veľmi krátkej vzdialenosti, čo eliminuje výskyt tieňov. Všetky modely je možné jednoducho inštalovať, pretože všetko potrebné k inštalácii je dodávané spoločne s projektormi. Horizontálna korekcia lichobežníkového skreslenia umožňuje jednoduché vyrovnanie obrazu, zatiaľ čo funkcia "USB plug and play" a vstavaný 16W reproduktor znamenajú, že pre ovládanie obrazu, zvuku a stránkovanie bude stačiť jediný kábel. Užívatelia tak získavajú komplexné multimediálne riešenie.

RaphaelPayre, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: "Tieto nové projektory sú dokonalým nástrojom pre moderné školy, ktoré sa chcú zamerať na mladých mysliteľov a podporiť rozvoj pútavejšieho vzdelávacieho prostredia. Vďaka našej technológii 3LCD si môžu učitelia a študenti vychutnávať obraz špičkovej kvality v živých, prirodzených farbách s hlbokými čiernymi odtieňmi dokonca aj za denného svetla, zatiaľ čo vstupy HDMI umožňujú projekciu maximálne čistého obrazu vo vysokom rozlíšení. "

Raphaelďalej vysvetľuje: "Uvedomujeme si, že ekonomická situácia mnohých škôl a úradov je problematická. Preto sme vyvinuli šesť odlišných modelov, ktoré vyhovejú rôznym rozpočtom a pomôžu udržať náklady na nízkej úrovni. Toto sme dosiahli napríklad dlhou životnosťou lampy a filtra, ktoré nie je potrebné tak často meniť. "

ModelyEB-485Wi, EB-475Wi, EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 boli predstavené na veľtrhu BETT UK 2012 a bude možné ich zakúpiť od apríla 2012.

Hlavné vlastnosti:

Hlavné vlastnostiEB-485WiEB-475WiEB-485WEB-475WEB-480EB-470
Širokouhlé prezentácie z veľmi krátkej projekčnej vzdialenosti●GA●GA
Každý povrch vhodný pre prezentáciu môže byť interaktívny----
Kompletný interaktívny balíček: projektor, dve digitálne perá, integrovaný softvér, sada pre inštaláciu na stenu----
Integrovaná interaktívna funkcia pre vkladanie poznámok do prezentácií bez nutnosti pripojenia k počítaču----
Súčasne možno používať dve digitálne perá----
Digitálne perá s rýchlou odozvou a funkciou "detekcie vznášania"----
Vylepšený posun a štyri rôzne polohy pre montáž: na stenu, na strop, zo strany stola a pod stolom----
Ovládače ani kalibrácia obrazu nie sú nutné----
Biely a farebný svetelný výstup 3100 lumenov2,6002,6003,0002,600
Možnosť projekcie obrazu o veľkosti až 254 cm
Rýchle nastavenie vďaka funkciám rýchleho spustenia, okamžitého vypnutia a priameho zapnutia / vypnutia
Jednoduché vyrovnanie obrazu prostredníctvom funkcií vertikálnej a horizontálnej korekcie lichobežníkového skreslenia
Jediný kábel pre ovládanie zvuku, obrazu a stránkovanie (vpred / späť) vďaka funkcii zobrazenia USB 3 v 1
Vstavaný 16W reproduktor
Kompatibilný s USB vizualizérom Epson ELP-DC06 a pripojovacou jednotkou Epson ELP-CB01
Nízke celkové náklady na vlastníctvo vďaka dlhej životnosti lampy dosahujúce až 4.000 hodín alebo 4 rokov2(v ekonomickom režime) a životnosti filtra v dĺžke 5.000 prevádzkových hodín
Technológia 3LCD zaručuje prirodzené farby a hlboké odtiene čiernej aj za denného svetla
Vstup HDMI pre zobrazenie obsahu vo vysokom rozlíšení

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva takmer 78 000 zamestnancov v 99 spoločnostiach na celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí. http://global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe mala s pracovnou silou 1 594 zamestnancov vo fiškálnom roku 2010 obrat 1,583 miliónov eur.

www.epson-europe.com

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com

Ak máte záujem o ďalšie informácie, prosím obráťte sa na:

Ľubor Zámečník, PRime time, s.r.o., tel: +421 2 6726 7340, zamecnik@primetime.sk, alebo www.epson.sk, hotlinka pre SR: 0850 111 429