Epson 25: ako robíme produkty udržateľnejšími

Zistite viac o vízii našej spoločnosti Epson 25 a o tom, ako z dlhodobého hľadiska pozeráme na dizajn, vývoj a výrobu našich produktov

Epson 25: ako robíme produkty udržateľnejšími

Epson 25: ako robíme produkty udržateľnejšími

Boj proti globálnemu otepľovaniu si vyžaduje, aby všetky organizácie urobili čo sa dá pre spoločné dobro. V spoločnosti Epson sú našou prednosťou technologické inovácie – naše dlhodobé odhodlanie „monozukuri“ (japonská filozofia s významom „umenie a veda výroby vecí“) a charakteristiky Sho Sho Sei (kompaktnosť, presnosť a úspora energie) nám ich umožňujú dosahovať hospodárne.

Naše zameranie sa na udržateľné podnikanie a tieto japonské princípy sú dôvodom, prečo k celej škále produktov pridávame naše odhodlanie chrániť životné prostredie – navrhovaním produktov, ktoré sú účinnejšie i efektívnejšie.

Naše atramentové tlačiarne WorkForce Pro sme vyvinuli s ohľadom na tieto spojené filozofie. Ich veľkokapacitný systém súpravy atramentu vyžaduje menej časté výmeny spotrebného materiálu, čo prináša až o 94 % menej odpadu ako pri konkurenčných alternatívnych laserových tlačiarňach, ako aj nižšiu spotrebu energie až o 96 %. 1.

Veľké výhody to prináša aj pre podniky, ktoré vyžadujú tlač na textil. Naša digitálna atramentová tlač skracuje tlačový proces z dvoch mesiacov na celkovú dobu štrnástich dní. Na rozdiel od tradičných „analógových“ textilných tlačiarní, tlačia digitálne tlačiarne priamo na látku. Znamená to, že nie sú potrebné žiadne platne. To zas prináša nižšiu spotrebu energie, vody, atramentu a chemikálií. V skutočnosti táto technológia počas výroby spotrebuje až o 75 % menej elektrickej energie a vody, ako tradičné spôsoby. 2.

Priateľskejšia k životnému prostrediu nie je však len naša atramentová technológia. Tento prístup prinášajúci zmenu je evidentný aj pri našich interaktívnych projektoroch. Zmenšujú používateľov vplyv na životné prostredie vďaka rôznym funkciám, ktoré minimalizujú spotrebu energie pri premietaní obrazu aj pri prestojoch. Popri iných režimoch, novo vyvinutá funkcia optimalizácie svetla automaticky upravuje jas lampy podľa premietaného obrazu – to znižuje spotrebu energie až o 27 % bez vplyvu na kvalitu obrazu.

To je len niekoľko príkladov toho, ako bojujeme proti zmene klímy – ale len pri tom sa nezastavíme. V súvislosti s víziou spoločnosti Epson 25 pozeráme z dlhodobého hľadiska na dizajn, vývoj a výrobu svojich produktov – aby sme vytvorili nový, prepojený vek ľudí, vecí a informácií prostredníctvom účinných, kompaktných a presných technológií.

Každý deň sa snažíme vyrábať produkty, ktoré sú lepšie pre našu planétu a pre našich používateľov. Inovácie, fantázia a kreativita sú spôsobom, ako chrániť zem a poskytnúť lepšiu budúcnosť našim deťom.

1Podľa testov spoločnosti BLI vyžiadaných spoločnosťou Epson trvajúcich dva mesiace do apríla 2015 v porovnaní s výberom konkurenčných zariadení. Ďalšie informácie získate na stránke www.epson.sk/inkjetsaving

2Zdroj: Interný výskum spoločnosti Epson, 2015